Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

V eufórii z fantastického výsledku proti USA, nemôže u mňa zostať v tieni záujmu téma, ktorú som si s úžasom uvedomil. A to, že agenda s označením „právo veta pre členské štáty EU“ sa stala predvolebnou témou volieb do Európskeho parlamentu.

V prvom rade toto vôbec nemá čo byť témou. Právo veta má byť jasne garantované a teda nemenné. Proste sväté..

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ak si to niekto praje ako tému na rokovanie, má to seriózne priniesť na európsku scénu a otvoriť k tomu širokospektrálnu diskusiu Toto nie je téma na obdobie kampane. Toto je naozaj vážna a obsahovo silná agenda, ktorá je bytostne dôležitá pre také štáty, ako je Slovensko. Ale vo svojej podstate je dôležitá aj pre budúcnosť EU ako takej.

Všetci naši europoslanci by v tejto téme mali jasne stáť na proslovenských pozíciách. Mali by mať absolútne jasno a jednoznačne odmietnuť podobné úniu poškodzujúce návrhy. Mali by unisono vyjadriť zásadný nesúhlas so zrušením práva veta.

Ak by bolo zrušené, stalo by sa totiž to, že by sme sa z hrdého člena EU stali obyčajnými štatistami a nikto by sa našimi požiadavkami reálne nezaoberal. Veľké štáty by sa dohodli kvalifikovanou väčšinou na svojich zámeroch a nám by sa už len dostali na stôl ich rozhodnutia. A že by nám nevyhovovali? To by im samozrejme ani náhodou nevadilo, veď ich záujmy by boli uspokojené. A to stačí.

Zrušenia veta je teda zásadná zmena pravidiel únie ako ju dnes poznáme. Podsúvanie tézy, že ide o “konštruktívny” návrh je klamstvo v priamom prenose.

Tí, čo sú nositeľmi tohto neseriózneho návrhu sa v priamom prenose prezradili, že ich postoj je nasledovný: EU sú len a len oni a ten zbytok pre nich nie je nič iné, len skupina malých štátov bez nároku na vlastný názor.

Keď má byť Slovensko súčasťou EU a nie len ono, tak samozrejme aj právom veta a nie bez neho. Právo veta je totiž aj o tom, že náš názor, naše návrhy a postoje majú váhu a majú šancu na presadenie do praxe. Že budú akceptované a nebudú odsúvane na vedľajšiu koľaj. Lebo EU nikdy nebola o tom, že niekto by v nej mal hrať druhé husle.

Jozef Viktorín/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d