Pravdepodobne najpozoruhodnejšou udalosťou Čchinovho krátkeho pôsobenia boli júnové rozhovory s ministrom zahraničných vecí USA Antonym Blinkenom, ktorý sa stal najvyšším americkým predstaviteľom, ktorý navštívil Peking od nástupu prezidenta Joea Bidena do funkcie v roku 2021.
Do funkcie čínskeho ministra zahraničia sa po necelých siedmich mesiacoch vracia Wang I. Informovala o tom v stredu 26. júla agentúra Nová Čína. Wang stál na čele čínskeho ministerstva zahraničia od roku 2013 do vlaňajšieho decembra, keď ho nahradil Čchin Kang. Dôvod novej výmeny Peking nespresnil, 75-ročný Čchin sa však už mesiac neobjavil na verejnosti.
69-ročný Wang zastával od vlaňajšieho decembra najvyššiu zahraničnopolitickú funkciu vo vnútri vládnucej komunistickej strany, a bol tak aj Čchinovým nadriadeným. Minulý týždeň sa Wang okrem iného stretol s bývalým americkým ministrom zahraničia Henrym Kissingerom, ktorý od svojho odchodu z úradu Čínu pravidelne navštevuje.
Naopak Wangov predchodca sa podľa agentúry AFP už mesiac neukázal na verejnosti. Naposledy bol údajne videný 25. júna, keď rokoval s diplomatmi z Vietnamu, Ruska a Srí Lanky. Čínske ministerstvo zahraničných vecí neúčasť Čchina na viacerých nedávnych medzinárodných konferenciách zdôvodnilo bližšie nespresnenými „zdravotnými dôvodmi“.
Dlhá neprítomnosť Čchina vyvolala na internete špekulácie o jeho budúcnosti. Náhle zmiznutia vysokých čínskych predstaviteľov z verejného života sú často vnímané ako potenciálne známky problémov.
Čchin sa tak stal najkratšie slúžiacim čínskym ministrom zahraničných vecí, keďže jeho funkčné obdobie trvalo menej ako sedem mesiacov. Už približne mesiac sa neobjavoval na verejnosti a začiatkom júla vynechal stretnutie popredných diplomatov Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN), ktoré bolo označené za „zdravotné dôvody“.
Pravdepodobne najpozoruhodnejšou udalosťou Čchinovho krátkeho pôsobenia boli júnové rozhovory s ministrom zahraničných vecí USA Antonym Blinkenom, ktorý sa stal najvyšším americkým predstaviteľom, ktorý navštívil Peking od nástupu prezidenta Joea Bidena do funkcie v roku 2021. Obe strany však neoznámili, že by výsledkom rozhovorov bol nejaký zásadný prelom.
Blinkenovu návštevu čoskoro podkopali Bidenove komentáre, ktorý len niekoľko dní po návrate amerického diplomata z cesty označil čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga za „diktátora“. Čína vyjadrila „silnú nespokojnosť a nesúhlas“ s Bidenovými poznámkami a označila ich za „očividnú politickú provokáciu“.
Čchin bol 30. decembra 2022 povýšený do funkcie ministra zahraničných vecí, pričom približne 18 mesiacov pôsobil ako čínsky veľvyslanec vo Washingtone. Nahradil veterána diplomacie Wanga, ktorý viedol čínske ministerstvo zahraničných vecí od roku 2013.
V tom čase Wang prevzal ďalšiu vysokú diplomatickú funkciu ako riaditeľ Úradu komisie pre zahraničné veci Ústredného výboru komunistickej strany. Zatiaľ nie je jasné, či si Wang popri funkcii ministra zahraničných vecí ponechá aj túto funkciu.
Bývalý čínsky prezident Chu Ťin-tchao, ktorý je považovaný za ťažkého globalistu, bol v októbri neočakávane vyvedený zo zatvárajúcej ceremónie zjazdu vládnucej Komunistickej strany Číny.
Čínski vlastenci bojujú za oslobodenie svojej krajiny od vlády Chazarskej mafie. Výsledky tohto boja by mali byť jasné na zasadnutí najvyššieho vedenia Komunistickej strany Číny, ktoré sa koná raz za päť rokov.“ Uvidol vlani na adresu čistiek v čínskom vedení bývalý šéf ázijsko-pacifickej mutácie ekonomického časopisu Forbes a v súčasnosti hovorca Spoločnosti Bieleho draka Benjamin Fulford.
Zdroj: hnonline.sk / rt.com / InfoVojna
Dánsky korunný princ Frederik a korunná princezná Ingrid podporovali Adolfa Hitlera a nacistické Nemecko viac, ako sa doteraz predpokladalo, píše sa v novej knihe dánskeho novinára.
Prvotný antigénový hriech alebo nepotešujúca správa pre očkovaných od onkológa a hematológa MUDr. Jána Lakotu
Nemecký expert na potápanie neverí príbehu, že plynovody Nord Stream vyhodili do vzduchu Ukrajinci na výletnej jachte.
VIDEO: Protiruské sankcie odsúdili americký dolár na zánik, vyhlásil Lavrov a dodal, že USA a ich spojenci v snahe dominovať svetu oživujú ducha studenej vojny, ale v konečnom dôsledku si píia pod sebou konár.
Scholz pripravil ďalšiu fintu na Putina, teraz to bude „Minsk-3“
Britský veľvyslanec má rezervy v histórii oslobodzovania Srbska
Udržanie predmostia v Kurskej oblasti nie je Zelenského rozmar, ale rozkaz z Washingtonu
Aké by boli ciele ukrajinských BGM-109 Tomahawk?
Orbán očakáva prevrat!
György Gyimesi: Kde sa vlastenci bijú, progresívci víťazia
„Stačilo!“ Kráľovská pekáreň zatvára prevádzku po sérii vlámaní
Američania si dnes volia nového prezidenta USA. O tom, kto bude najbližšie štyri roky šéfovať Bielemu domu sa rozhodujú medzi Kamalou Harrisovou a Donaldom Trumpom
Róbert Švec: Tí, ktorí sa nám smiali, sa už nesmejú. Vyše 100-tisíc podpisov hovorí jasnou rečou
Politológ Abrahám: „Pri tesnej väčšine sú tri hlasy kľúčové. Huliak je kráľovský hráč.“
Prorok Naď: Odzbrojenie Slovenska už vyšetruje ÚBOK
Vučič povedal, aký návrh by mohol dať Trump Rusku a Ukrajine
Gašpar odstupuje z pozície predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť
VIDEO: Prokuratura v Pensylvánii začala před volbami amerického prezidenta vyšetřovat rozsáhlé podvody s korespondenčními hlasy
Eduard Chmelár o nadchádzajúcich prezidentských voľbách v USA a slabnúcej Európe, ktorá pasívne čaká na pokyny svojho nového pána
Česi chcú ísť na smrť?
zo sekcie
Pokračujúce čistky s čínskymi globalistami? Peking vymenil ministra zahraničia Čchin Kanga po jeho záhadnom zmiznutí. Šéfom rezortu diplomacie bude opäť Wang I
Pokračujúce čistky s čínskymi globalistami? Peking vymenil ministra zahraničia Čchin Kanga po jeho záhadnom zmiznutí. Šéfom rezortu diplomacie bude opäť Wang I
Pokračujúce čistky s čínskymi globalistami? Peking vymenil ministra zahraničia Čchin Kanga po jeho záhadnom zmiznutí. Šéfom rezortu diplomacie bude opäť Wang I