Pokiaľ by padla vláda, jediné riešenie vidí podpredseda parlamentu a Sme rodina Peter Pčolinský v predčasných voľbách.

Úradnícku vládu odmieta. Vyhlásil to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Podpredseda SaS a poslanec parlamentu Branislav Gröhling považuje predčasné voľby za lepšiu alternatívu ako to, čo sa v súčasnosti deje. Zatiaľ nevedel povedať, či by SaS dodala hlasy na predčasné voľby.
Pčolinského prekvapili slová SaS o prípadnej novej koalícii 76 poslancov. „Neviem si predstaviť aká, jedine, že už by sa na niečom dohodli so stranou Hlas,“ povedal. Nesúhlasí s úradníckou vládou, ktorú by podľa jeho slov tvorili umelo dosadení ľudia a v rozpore s výsledkom volieb riadili štát.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Ak by padla vláda, jediné riešenie sú predčasné voľby a dohoda na predčasných voľbách dodal.
Pčolinský sa pýtal, či by SaS pridala svoje hlasy k vyvolaniu predčasných volieb, na ktoré treba súhlas 90 poslancov. Gröhling nepovedal, či by to SaS urobila. On sám je za predčasné voľby.
Podpredseda parlamentu uznal problém získať podporu na kľúčové veci vzhľadom na menšinové vládnutie. „Je úplne normálne, že každý navrhovateľ zákona, ak chce, aby mu zákon prešiel, musí hľadať podporu, musí rokovať s každým,“ povedal podpredseda parlamentu s tým, že je v poriadku, ak prejde zákon s podporou opozičného poslanca.
Pčolinský odmietol obchody s opozíciou. „Zmysel toho, že hľadáte podporu ako menšinová vláda, je v tom, že sa snažíte presvedčiť poslancov, že zákon je dobrý,“ povedal. Upozornil, že SaS podporila polovicu zákonov a o žiadnom obchode sa nehovorí.
„Ak by bola možnosť nebyť v ďalšej vláde so stranou SaS, celkom by som to aj privítal,“ povedal Pčolinský. Gröhling to chce nechať na výsledok volieb. „Ak máme byť opäť vo vláde, kde sa bude spolupracovať a rokovať s poslancami ĽSNS až na úrovni ministrov, prepisovať zákony, to sme sa vydali na veľmi nebezpečnú cestu, nechceme byť toho súčasťou,“ dodal.
Budúci potenciálni koaliční partneri nebudú podľa Gröhlinga vnímať postoje SaS ako riziko, že by mohli z vlády odísť. Tvrdí, že prinášajú reformné riešenia. „Vždy sme bojovali proti nezmyselným opatreniam,“ dodal.
Gröhling kritizoval, že pomoc domácnostiam s energiami sa podmieňuje schválením rozpočtu a koalícia to nemá finančne kryté. Pčolinský pripomenul, že ak rozpočet neprejde, nie sú ohrozené len peniaze pre domácnosti, ale napríklad aj platy učiteľov.
„My sme v opozícii. Na podporu rozpočtu mali myslieť vtedy, keď pán Matovič ostal prilepený na svojej stoličke,“ odpovedal Gröhling na otázku o podpore rozpočtu.
Dopustil sa Prezident Trump velezrady?
Tajná manipulace CIA s počasím odhalena: Dokumenty ukazují šokující program
Nemeckí liberálni vedci technicky rehabilitujú ukrajinský nacizmus
Slováci sú pobúrení: Prečo tu neveje slovenská vlajka?
STOP mobilom na priechodoch, jazda po chodníkoch sa končí
Káva zlacnela takmer o tretinu: Analytik prezradil, či sa to prejaví aj v slovenských obchodoch
Umelá inteligencia (AI) ohlasuje posthumánnu éru ekonomických, sociálnych a morálnych otrasov
Ľudská rasa sa so všetkou svojou múdrosťou zabíja sama
Európa chce Rusku vnútiť druhú severnú vojnu
V Černigovskej oblasti bol zničený sklad s raketami „Patriot“
VIDEO: Péter Magyar tvrdí, že EÚ sa vráti k nákupu ruského plynu, pretože je lacnejší. Nový maďarský premiér sa v mnohých otázkach začína podobať na svojho predchodcu Viktora Orbána
VIDEO: Jan Kraus o novinároch, z ktorých sa stali politickí aktivisti, o súčasnom stave spoločnosti a médií, ktoré podľa neho nehľadajú pravdu, ale aj o svojej talkshow či zaujímavých podcastoch Joea Rogana a ďalších
EÚ rozbieha program, ktorého sa obáva dokonca aj Zdechovský
Ukrajina „omylom“ nasmerovala drony smerom k Fínsku. A Brusel mlčí…
R. Kaliňák: Výstavba nemocnice v Prešove by mohla pokračovať budúci týždeň
Progresívci verbujú internetových trollov. „Zúfalci“ – hodnotia Slováci
Tichá revolúcia vo svete centrálnych bánk
3.6.2026 Denný súhrn zo slovanských štátov
Rusko pokračuje v úderoch. Kyjev frustruje skutočnosť, že rakety sa nemíňajú
Ultimátny úder „Orešnikom“ odhalil dva Trójske kone medzi ukrajinskými politikmi
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Pčolinský: Ak by padla vláda, jediné riešenie sú predčasné voľby
Pčolinský: Ak by padla vláda, jediné riešenie sú predčasné voľby
Pčolinský: Ak by padla vláda, jediné riešenie sú predčasné voľby