Slovanské Noviny

27. marca 2023

K porozumeniu Čelovekom

O pápežovom vyjadrení informujú rôzne svetové médiá vrátane špecializovaných portálov Vatican Insider či spomínaného Catholic News Agency.

Je to prvýkrát, čo najvyšší predstaviteľ Katolíckej cirkvi otvorene podporil uzatváranie registrovaných zväzkov medzi osobami rovnakého pohlavia.

„Homosexuálne osoby majú právo žiť v rodine. Sú Božími deťmi a majú právo na rodinu. Nikto nemôže byť kvôli tomu vylúčený alebo nešťastný. To, čo musíme zabezpečiť, je vytvoriť zákon o registrovaných partnerstvách, aby takýmto spôsobom mali právnu ochranu. Sám som sa za to zasadzoval,“ povedal pápež v dokumentárnom filme Francesco, ktorý režíroval Američan ruského pôvodu Jevgenij Afinejevskij.

V akom kontexte pápežove slová zazneli, zatiaľ nie je známe. Režisér Afinejevskij pre Catholic News Agency povedal, že reagoval na otázky, ktoré mu on kládol.  

O pápežovom vyjadrení informujú rôzne svetové médiá vrátane špecializovaných portálov Vatican Insider či spomínaného Catholic News Agency, ktorý požiadal Tlačové stredisko Svätej stolice o objasnenie presného kontextu pápežových slov. Vatikán však zatiaľ nereagoval.

O predpremiére filmu píše aj oficiálny vatikánsky spravodajský portál Vatican News, pápežove vyjadrenia na adresu homosexuálnych zväzkov však nespomína.

Dokument sa podobne ako film režiséra Wima Wendersa spred dvoch rokov venuje témam, ako sú mier, migrácia, sociálna spravodlivosť či ekológia.

Podľa portálu Vatican Insider tentokrát dostali priestor aj pápežovi rodinní príslušníci a známi (synovec José Ignacio Bergoglio, argentínsky rabín Abraham Skorka), blízki spolupracovníci (filipínsky kardinál Luis Antonio Tagle, maltský arcibiskup Charles Scicluna), ale napríklad aj homosexuálny pár, ktorý v liste pápežovi opísal, akým ťažkostiam čelia deti, ktoré vychovávajú. Jeden z partnerov vo filme rozpráva, ako im v reakcii na list pápež zatelefonoval a povzbudil ich, aby sa napriek posudzovaniu zapájali spolu s deťmi do života farnosti.

Vo filme vystupuje aj aktivista proti sexuálnemu zneužívaniu Juan Carlos Cruz, ktorý je gejom a v detstve bol sexuálne zneužívaný katolíckym kňazom Fernandom Karadimom. „Keď som sa stretol s pápežom, povedal mi, ako veľmi mu je ľúto to, čo sa mi stalo. Juan, Boh ťa stvoril ako geja a takéhoto ťa miluje. Boh ťa má rád a aj pápež ťa má rád,“ hovorí vo filme Cruz, ktorý sa zúčastnil aj na rímskej predpremiére.  

Tieto slová mal pápež František povedať Cruzovi počas súkromného stretnutia v roku 2018. Vtedajší riaditeľ Tlačového strediska Svätej stolice však odmietol potvrdiť ich autenticitu.

Pápež František už v minulosti vzbudil pozornosť pre svoje vyjadrenia na adresu homosexuálov. „Ak je niekto homosexuálom a hľadá Pána s dobrou vôľou, kto som ja, aby som ho súdil?“ povedal počas tlačovej konferencie po Svetových dňoch mládeže v Rio de Janeiro v roku 2013.  

Františkov životopisec Sergio Rubin uviedol, že v roku 2010, keď sa v Argentíne diskutovalo o legalizácii homosexuálnych manželstiev, vtedajší arcibiskup Buenos Aires Jose Mario Bergoglio sa prihováral za uprednostnenie homosexuálnych zväzkov pred manželstvami. Práve preto pápež v dokumentárnom filme použil slová: „Sám som sa za to zasadzoval.“

Vatikanista talianskeho denníka Corriere della Sera Gian Guido Vecchi napísal, že voči homosexuálnym zväzkom sa v posledných rokoch ústretovo vyjadrovali aj kardináli Walter Kasper, Gualtiero Bassetti, prezident Talianskej biskupskej konferencie či biskup Marcello Semeraro, ktorého pápež minulý týždeň vymenoval za prefekta Kongregácie pre kauzy svätých.

Katechizmus Katolíckej cirkvi (čl. 2357 – 2359)  uvádza, že homosexuálne úkony sú svojou vnútornou povahou nezriadené, sú proti prirodzenému zákonu a v nijakom prípade ich nemožno schvaľovať. „Homosexuálne osoby sú povolané k čistote,“ píše sa v katechizme, ktorý zároveň zdôrazňuje, že osoby s homosexuálnymi sklonmi treba prijímať s úctou, súcitom a vyhýbať sa akémukoľvek náznaku nespravodlivej diskriminácie.

Inštitút ľudských práv: Slovenskí cirkevní bossovia sa asi budú čudovať

„Slovenskí cirkevní bossovia sa asi budú čudovať či je “ten pápež vôbec katolík”, ale on v dnes zverejnenom dokumente skutočne vyhlásil, že páry rovnakého pohlavia by mali mať právnu ochranu,“ komentoval pápežovu podporu LGBT agende Inštitút ľudských práv v Bratislave.

Vigano: Cirkev v cirkvi

Bývalý pápežský nuncius arcibiskup Carl Maria Vigano vo svojom liste zo 7. júna 2020 americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi okrem iného napísal, že neexistuje len „Deep State” (Štát v štáte) ale aj „Deep Church” (Cirkev v cirkvi).

„Verní pastieri Cirkvi sa starajú o Kristovo stádo, žiaľ existujú aj neveriaci žoldnieri, ktorí chcú stádo rozohnať a stádo vydať napospas vlkom. Niet divu, že títo žoldnieri sú stúpencami temnoty a nenávidia stúpencov svetla,“uviedol arcibiskup.

„V posledných mesiacoch sme boli svedkami formovania dvoch opačných biblických strán, sformovali sa strana svetla a strana temnoty”.

Strana svetla je podstatne početnejšia, ako strana temnoty, tá však má svojich prívržencov na významných postoch v administratíve, politike, v ekonomickom sektore a v médiách.

Podľa arcibiskupa Vigana je nepochopiteľné, ako rýchlo sa väčšina stala rukojemníkom v rukách darebákov a ich pomocníkov, ktorí darebákom pomáhajú zo strachu, alebo kvôli vlastnému prospechu.

Podľa arcibiskupa je znepokojujúce, že existujú v Cirkvi biskupi, ktorí svojimi krokmi dokazujú, že sa postavili do služby strany temnoty. Títo biskupi slúžia Deep state, globalizmu, Novému svetovému poriadku, ktorý nemá nič spoločné s kresťanstvom a ktorý vychádza zo slobodomurárskych tradícií. Títo biskupi slúžia ľuďom, ktorí sa chystajú ovládnuť svet, snažia sa vyhodiť Boha zo života spoločnosti, rodiny i Cirkvi.

Zdroj: postoj.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: