Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ostrá debata o prezidentských voľbách, v ktorej šialenci Lexman a Majerský z KDH vyjadrovali podporu antidemokratickému a proamerickému vojnovému štváčovi, propagátorovi dehumanizačnej LGBT agendy Korčokovi

V relácii televízie TA3 “Král na ťahu” boli 26. marca 2024 hosťami Michal Bartek (Hlas-SD) a Ján Mažgút (Smer-SSD) za koalíciu a František Majerský (KDH) a Miriam Lexmann (KDH). Témami diskusie boli nové tváre v politike a prezidentské voľby.

Miriam Lexmann na úvod povedala, že s Korčokom KDH zdieľa podobné hodnoty. Je to podľa nich zodpovedný a konzistentný politik.

Podpora kandidátov na prezidenta

Bartek nazval rozhodnutie KDH dvojtvárnosťou. “Oni robia pred voľbami jedno, po voľbách druhé,“tvrdil poslanec. Lexmann podľa Barteka sama povedala, že nikdy nepodporia kandidáta, ktorý „ožobračí“Slovenskú republiku o právo veta v europarlamente. Bartek nepovažuje Korčoka za konzervatívneho kandidáta, je podľa neho jediný, ktorý o odobratí veta hovoril.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Lexmann zasa nikdy nepočula Pellegriniho povedať, že si váži ústavnú hodnotu chrániť život od počatia či manželstvo ako výlučný zväzok muža a ženy. Peter Pellegrini však zahlasoval za Lisabonskú zmluvu, ktorá odobrala Slovensku právo veta v mnohých politikách, čo KDH neurobilo, uviedla europoslankyňa.

František Majerský nerozumie, prečo sa hosťom z koalície nepáči rozhodnutie KDH podporiť Korčoka. “Vy si riešte svojho kandidáta, a podporujte ho. Vy ste si povedali, že váš kandidát je Peter Pellegrini, ktorý každý týždeň hovorí niečo iné, náš kandidát je Ivan Korčok,“ povedal Majerský.

PSK je po zemetrasení stále bez sľúbenej pomoci

Hostia v relácii hovorili aj o regionálnej politike a využívaní eurofondov. “Za 13 rokov vlády Smer-u, čo sme čerpali eurofondy, ktoré mali pomôcť regiónom, aby sa posúvali dopredu a aby sa rozdiely medzi regiónmi vyrovnávali, tak tie rozdiely narástli,“ povedala Lexmann.

Mažgút na to reagoval a uviedol, že poslanci Smer-u v Európskom parlamente nepodpísali “štvavý list proti Slovenskej republike, aby boli SR odobraté eurofondy“. Bol to podľa Mažgúta poslanec KDH.

Majerský, ktorý je poslancom v PSK, spomenul, že súčasná vláda sľúbila pomôcť ľuďom po zemetrasení na východe Slovenska, ale “do dnešného dňa neposlala ani euro“.

Eurofondy sú v rukách vlády, nie opozície

Lexmann sa vyjadrila, že bola vždy proti tomu, aby sa členským štátom v EP odoberali eurofondy na základe toho, “že sa niekomu niečo nepáči“. Monika Beňová a europoslanci Smer-u zahlasovali za mechanizmus, ktorým sa členským štátom môžu odoberať eurofondy. Lexmann zaň nezahlasovala. Je proti tomu, aby sa takto trestali štáty.

Eurofondy sa podľa nej môžu odoberať len v prípade, že sú ohrozené kvôli korupcii.

Myslí si, že “ak príde k odobratiu eurofondov, tak maslo na hlave bude mať táto vláda“. Opozícia s tým podľa nej nič nemá, lebo tá s tým nemôže nič urobiť. Nakladanie s eurofondami či fondom obnovy je v rukách tejto vlády.

infovojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d