Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Milan Uhrík, predseda Republiky, reagoval na slová Petra Pellegriniho (Hlas-SD) o vylúčení hnutia z koaličnej spolupráce za oznámenie, že v horizonte najbližších rokov chce hnutie Republika umožniť ľuďom, aby v referende vyjadrili svoj slobodný názor na členstvo Slovenskej republiky v NATO.

Uhrík v reakcii na sociálnej sieti vyjadril počudovanie na týmto postojom Hlasu. „Nuž, úprimne nerozumiem, prečo by to mal byť problém. Do NATO nás dostala vláda (pozn.: druhá vláda Mikuláša Dzurindu v roku 2004) bez referenda, u susedov na Ukrajine zúri vojna spôsobená najmä snahou o rozpínanie NATO smerom k Rusku.

Krajiny NATO tento konflikt aktívne podporujú, dokonca už aj posielaním stíhačiek F-16. Hegerova vláda umožnila Američanom zriadiť si na Slovensku ešte aj vlastné vojenské základne. Hrozí, že z tohto všetkého môže vzplanúť skutočne veľká vojna v Európe. Preto považujem za úplne normálne spýtať sa občanov na ich názor, keď ich doteraz každý len ignoroval. Nerozumiem, odkedy je pre Pellegriniho demokracia problém? Ak majú ľudia obavy a želajú si iný prístup v otázke bezpečnosti a zahraničnej politiky, tak je našou povinnosťou rešpektovať ich vôľu“, reaguje Milan Uhrík.

Dodáva, že nerozumie ani tomu, čo strana Hlas po voľbách vlastne chce. „Odmietajú Fica, odmietajú Uhríka, pričom Pellegrini sa už dlhšie netají tým, že radšej ako s vlastencami chce ísť do vlády so SASkou a Progresívcami“.

Podľa Uhríka je istým spôsobom dobré, že sa Hlas odhaľuje takto pred voľbami. Radšej, ako by mal potom sklamať voličov po voľbách. Voliči tak majú čas porozhliadnuť sa po vhodnejších subjektoch, ktorým odovzdať svoj hlas, myslí si líder Republiky. „Môžu voliť strany, u ktorých majú záruku, že so Šimečkom a Bihariovou Slovensko nikdy rozkladať nebudú“, končí status a reakciu Milan Uhrík.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: