Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Mapa zobrazuje roky, keď rôzne krajiny získali nezávislosť od Spojeného kráľovstva. Presnosť tejto mapy závisí od kontextu nezávislosti, na ktorú odkazuje. Tu je niekoľko vysvetlení uvedených príkladov:

Kanada (1931):

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Kanada získala legislatívnu nezávislosť od Spojeného kráľovstva Westminsterským štatútom v roku 1931. Kanada však zostáva súčasťou Commonwealthu a slávnostnou hlavou štátu je britský panovník.

Kanada sa stala nezávislou od britskej koruny. Doslova všetka pôda v Kanade im stále patrí okrem niektorých izolovaných domorodých území, kde sa ich práva aj tak nerešpektujú.

Austrália (1942):

Austrália tiež získala legislatívnu nezávislosť Westminsterským štatútom v roku 1931, ale Austrália ho prijala až v roku 1942. Podobne ako Kanada, aj Austrália zostáva súčasťou Commonwealthu s britským monarchom ako slávnostnou hlavou štátu.

India (1947):

India získala úplnú nezávislosť od Spojeného kráľovstva v roku 1947 a teraz je republikou.

Írsko (1922):

Írsky slobodný štát vznikol v roku 1922 po uzavretí anglo-írskej zmluvy. Írsko sa nakoniec stalo republikou a v roku 1949 sa stalo plne suverénnym.

Tieto príklady ukazujú, že pojem „nezávislosť“ môže znamenať rôzne veci v rôznych kontextoch. Pre krajiny ako Kanada a Austrália znamenala nezávislosť legislatívnu autonómiu, zatiaľ čo britský panovník zostal slávnostnou hlavou štátu. Pre ostatných ako India a Írsko to znamenalo úplnú suverenitu a republikánsky štatút.

Mapa je presná, pokiaľ ide o roky, kedy bola udelená legislatívna alebo úplná nezávislosť, ale treba poznamenať, že niektoré krajiny sa naďalej spájajú s Britskou monarchiou ako súčasťou Commonwealthu.

A neskôr sa z krajín stali vazalské štáty pre impériá globalistických miliardárov bez vlajky, MMF, WEF, OSN… A toto moderné globalistické impérium nepotrebovalo žiadne námorníctvo, žiadnu armádu ani imperiálne sily zbraní, len desaťročia podplácania zvolený vodca .

Stále kontrolovali peňažnú zásobu cez Bank of London, cez Federálny rezervný systém USA, cez americké doláre a medzinárodné zúčtovanie cez transakcie Swift.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.