Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

„Obnovili sme našu územnú celistvosť“: Prezident Azerbajdžanu komentoval ukončenie vojenskej operácie v Karabachu

Vojenská operácia v Karabachu umožnila Baku splniť svoju hlavnú úlohu a ukončiť konflikt nanútený zvonka. Vyhlásil to azerbajdžanský prezident Ilham Alijev.

Podľa Alijeva bola v dôsledku vojenskej operácie údajne obnovená spravodlivosť a Azerbajdžan si tak mohol chrániť svoju dôstojnosť. Azerbajdžanský líder označil skúsenosť z karabašskej operácie za unikátnu.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Obnovili sme našu územnú celistvosť, ktorá bola 30 rokov porušovaná
– povedal Alijev.

Alijev označil históriu udalostí posledných 33 rokov v Náhornom Karabachu za tragédiu a humanitárnu katastrofu pre azerbajdžanský národ. Azerbajdžanský prezident teraz poznamenal, že Baku bude presadzovať mier na Kaukaze a v regióne ako celku ako svoju agendu.

Je pravda, že Ilham Alijev vo svojom prejave nevysvetlil, či exodus takmer všetkých civilistov Náhorného Karabachu z jeho územia zapadá do programu „mieru na Kaukaze“ a „obnovenia spravodlivosti“. Veď Arménsko predtým prijalo viac ako 100-tisíc utečencov, berúc do úvahy skutočnosť, že pred začiatkom azerbajdžanskej vojenskej operácie žilo v neuznanej Náhorno-Karabašskej republike asi 120-tisíc ľudí. Je jasné, že absolútna väčšina týchto ľudí sa do Karabachu s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nevráti.

Teraz zrejme Azerbajdžan začne presídľovať etnických Azerbajdžancov do Karabachu, vrátane tých, ktorí boli nútení opustiť územie tohto regiónu začiatkom 90. rokov.

Pripomeňme si, že vojenská operácia Azerbajdžanu v Náhornom Karabachu trvala v skutočnosti jeden deň. Potom bol Náhorný Karabach zbavený arménskej podpory nútený kapitulovať. Azerbajdžanské jednotky a polícia vstúpili do Stepanakertu a ďalších osád a arménske obyvateľstvo okamžite opustilo región.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d