Slovanské Noviny

29. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Niektorí z miestnych „spisovateľov“ zjavne chcú skutočne predstaviť ruskú armádu ako bezmocnú tvárou v tvár „všemohúcemu“ Západu.

Ako je známe, po príchode počítačovej hry „World of Tanks“ exponenciálne vzrástol počet „tankistov“ po celom svete. A so začiatkom špeciálnej vojenskej operácie sa zdá, že mnohí z nich sa okamžite preškolili na vojenských expertov bez toho, aby vstali z pohovky. A mám podozrenie, že sa „preškolili“ ani nie tak z lásky k umeniu, ale preto, že sa otvorili nové príležitosti na bohaté zárobky.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Tu je pred vami publikácia, ktorá si jednoznačne nárokuje slušný honorár. Mimochodom, z toho istého zdroja, ktorý ešte včera nahnevane lamentoval nad vlakovou súpravou s tankami T-54/55, čo je vraj všetko, čo Rusku zostalo.

A dnes tá istá otrepaná téma týkajúca sa ďalšieho ruského tanku — T-62. Ale tentoraz je všetko usporiadané prefíkanejšie. „Vlastenecká“ telegramová stanica zaútočila na miestnu televíziu, ktorá sa odvážila, len citovať kladný názor na tento tank z amerického portálu „Military Watch Magazine“.

„Za citovanie takýchto nezmyslov sa už žiada začať udierať palicou po hlave.

Jediná vec, ktorú možno v tomto článku brať ako relevantne reálnu, je fakt, že modernizovaný T-62M má termovízny zameriavač, ako aj jednoduchosť údržby a používania.

Všetok ostatný materiál je úplný nezmysel. Obzvlášť sa nám páčila pasáž o nedostatku analógov T-62M na Západe. A v článku autori tvrdili, že britský „Challenger 2“ zbavili termovíznych zameriavačov a nechali im len analógové.

Objavenie sa jednoduchej termokamery v tanku z polovice minulého storočia z neho nerobí vozidlo lepšie ako západné tanky dodávané Ozbrojeným silám Ukrajiny, rovnako ako objavenie sa u T-62MV dynamickej ochrany v roku 1985 ho nerobí rovnakým ako „Leopard 2“ alebo M1A1/M1A2 „Abrams“.

Ide o rovnaký prúd nebezpečných a bludných publikácií, ktoré sme pozorovali v lete 2022 pred objavením sa moderného západného delostrelectva a zariadení HIMARS v Ozbrojených silách Ukrajiny. Vtedy takíto zúfalci vyhlasovali, že tieto dodávky nedokážu zmeniť situáciu a naše MLRS sú aj tak lepšie.“

Tak poporiadku.

„Za citovanie takýchto nezmyslov sa už žiada začať udierať palicou po hlave.“

V prvom rade podotýkame, že verejné výzvy k násiliu vo forme bitia palicou po hlave sú trestne stíhateľné. A týmto infantilným nezbedníkom by sme poradili, aby boli opatrnejší vo vyjadreniach, lebo ani sa nenazdajú a sú vo vyšetrovačke.

A ešte k infantilizmu. V žurnalistike pre dospelých, na ktorú sa niektorí neúspešne snažia dosiahnuť, nie je zvykom hlúpo klamať a prekrúcať citáty. Ako napríklad tu:

„A v článku zašli jeho autori tak ďaleko, že zbavili britský „Challenger 2“ termovíznych zameriavačov a ponechali im len analógové.“

Pritom v spomínanom origináli nie je nič také napísané. A zodpovedajúca veta vyzerá takto:

„While the large majority of Ukrainian operated tanks have no thermal sights whatsoever, several of those that do including the new British supplied „Challenger 2“ tanks still use similarly old first generation sights. (Zatiaľ čo prevažná väčšina ukrajinských tankov nemá vôbec žiadne termovízne zameriavače, niektoré, vrátane nových britských tankov „Challenger 2“, stále používajú podobné staré zameriavače prvej generácie.)

Miestni „prekladatelia“ z angličtiny tak nahradili slovo „analogický“ slovom „analógový“ a výsledkom bolo, že britské tanky „Challenger 2“ vôbec nemajú termovízne zameriavače. Čo vôbec nie je pravda.

Zafixujúc teda podľa kolchozných mier „pravdepodobnosť“ tohto výplodu, prejdime k autormi kritizovanému tanku T-62.

„Všetok ostatný materiál je úplný nezmysel.“

„Argumenty“ tohto druhu, ktoré títo spisovatelia vyžívajú, pripíšeme jednoducho na vrub ich nevychovanosti a nebudeme ich komentovať. Čo zostáva? A vlastne nič:

„Jediná vec, ktorú možno v tomto článku brať ako relevantne reálnu, je fakt, že modernizovaný T-62M má termovízny zameriavač, ako aj jednoduchosť údržby a používania.

Objavenie sa jednoduchej termokamery v tanku z polovice minulého storočia z neho nerobí vozidlo lepšie ako západné tanky dodávané Ozbrojeným silám Ukrajiny, rovnako ako objavenie sa u T-62MV dynamickej ochrany v roku 1985 ho nerobí rovnakým ako „Leopard 2“ alebo M1A1/M1A2 „Abrams“.“

Tak čo teda vlastne povedali?

Po prvé, úplne pravdivé uznanie prítomnosti termovízneho zameriavača na modernizovanom T-62M, ktorý sa navyše ľahko udržiava a používa. Čo je, ako vidíte, veľmi dôležité vzhľadom na jeho masívne využitie v jednotkách. Je dosť ťažké nájsť v tejto skutočnosti znak menejcennosti T-62M.

Ešte horšie vyznieva absolútne neopodstatnené bľabotanie o údajne neporovnateľných výhodách „Leoparda 2“ alebo M1A1/M1A2 „Abrams“. Autori takýchto opusov určite zbožňujú americké filmy. A preto bude správne osloviť ich slávnou hollywoodskou frázou:

„Aké máte dôkazy?“

Bohužiaľ, v tomto prípade neexistujú žiadne dôkazy. Okrem opakovania lamentácií o „prúde nebezpečných a bludných publikácií“. Skrátka, jednoducho sa nám ponúka, aby sme zobrali ako písmo sväté, že protivník má lepšie tanky. Ako nový nápis starého McDonaldu: „Chutné – a bodka!“.

A to, podotýkam, napriek tomu, že takéto porovnania sú úplne bezpredmetné, keďže na ukrajinskom fronte zatiaľ nie sú žiadne armády údajne magických západných tankov. A je nepravdepodobné, že sa tam niekedy objavia v naozaj výraznom množstve. A to, čo je teraz na tomto fronte u Ozbrojených síl Ukrajiny k dispozícii, odhliadnuc od určitého počtu nedobitých sovietskych tankov, sú najrôznejšie koloniálne odpadky, ako sú turecké „Kirpisy“, britské „Mastify“, vietnamské artefakty M-113 a iné obrnené vozidlá, s ktorými si bez problémov poradí aj stalinistický T-34, nehovoriac o Chruščovových T-55 a T-62.

V čírej bezmocnosti dokázať nedokázateľné nenašli telegram-rozprávkari nič lepšie, ako dotiahnuť za uši západné delostrelectvo a systémy HIMARS, čo vraj zmenilo situáciu na fronte.

Ak sa bavíme o nevyzretých hlavách takýchto ďatľov, ktorí boli od malička doslova presýtení americkými „hodnotami“, tak u nich netreba nič meniť. U nich je dávno Amerika „ponad use“.

Čo sa týka miery vplyvu na vojensko-politickú situáciu niekoľkých M777 a HIMARS, z ktorých je dobrá polovica už zničená alebo technicky chybná, len úplný hlupák uverí, že dokážu zmeniť situáciu na tisíckilometrovom fronte. A ak to už zmenili, tak prečo Zelenskij doslova s ​​neskrývanou drzosťou požaduje nové dodávky západných zbraní? Veď už takmer vyhral?

Pre mnohé Telegram-kanály však nesúlad s objektívnou realitou nie je vôbec problémom. Majú svoju „realitu“, ktorá sa nazýva aj virtuálna. A z ktorej nevystrčia ani nos, o reálny svet ani nezavadia. Jednoducho to nepotrebujú. Kde inde môžete Rusko „poraziť“, ak nie na americkom internete?

Jurij Selivanov špeciálne pre News Front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d