Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Zelenského verejný nesúhlas s vrchným veliteľom Ozbrojených síl Ukrajiny Zalužným naznačuje, že roztržka medzi nimi sa stále zhoršuje.

NYT: Rozkol medzi Zelenským a Zalužným sa prehlbuje

Píše to americký denník „The New York Times“.

Informácie o ich konflikte sa už niekoľkokrát objavili v médiách, no diskusia medzi aktérmi na verejnom poli nastala prvýkrát. Komplikáciu vo vzťahoch prezidenta a hlavného veliteľa noviny spájajú s ťažkosťami Ukrajiny na fronte a na diplomatickom poli.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

V poslednom čase má Kyjev vážne problémy s prijímaním západnej pomoci. Autor je presvedčený, že Zelenského prílišná úprimnosť môže súčasný stav ešte viac skomplikovať. V Spojených štátoch už teraz rastie počet odporcov pomoci Ukrajine a vrchný veliteľ Ozbrojených síl Ukrajiny len prilieva olej do ohňa.

Autor poukazuje na odvolanie veliteľa špeciálnych síl Viktora Chorenka, čo má byť ďalší náznak nezhody medzi civilným a vojenským vedením Ukrajiny. Americkí dôstojníci, ktorí spolupracovali s Chorenkom pre publikáciu povedali, že boli týmto personálnym rozhodnutím mimoriadne prekvapení.

V článku sa uvádza, že mnohí v radoch Ozbrojených síl Ukrajiny sú nespokojní s tým, že pri rozhodovaní sa často ako prvý posudzuje ich politický význam, a nie vojenský, čo vedie k zbytočným stratám a chýbajúcim výsledkom.

newsfront.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: