Tomáš Taraba (SNS/Život-NS) je jedným z ministrov, ktorí si v stredu, 25. októbra prebrali okrem svojich ministerských poverení aj prislúchajúce ministerstvá. Taraba prichádza s prvými zisteniami, ktoré na neho na Ministerstve životného prostredia (MŽP) SR čakali.

Taraba tvrdí, že aby nebola ohrozená ekologicky čistá výroba elektriny, budeme musieť „ratovať“ Gabčíkovo. Konštatuje, že takýchto perál bude viac, no nie je tam na písanie statusov, ale na riešenie problémov. Taraba už vie, na čo sa chce na MŽP zameriavať.
Sysle nie sú problém
„Budaj riešil síce sysľov, ale to, že elektráreň Gabčíkovo je v havarijnom stave a okamžite treba vymeniť turbíny za približne 250 miliónov, aby nebola ohrozená výroba elektriny z čistého zdroja – vody, ho vôbec netrápilo. Namiesto investícií, zisky z firmy vyťahoval preč,“informuje Taraba na Facebooku o jednom zo zistení pri preberaní MŽP.
Nadchádza čas sťažovania si?
Taraba pripúšťa, že toto je perla, akých zrejme v štáte, ktorý je v rozklade, bude pribúdať.

„Nebudeme Vás týmto zamestnávať, ale budeme problémy riešiť tak, aby sme Slovensko posunuli vpred a občania mali dôveru v dobre spravovaný štát,“sľubuje Taraba.
Tarabove plány
Prioritou envirorezortu bude podľa jeho nového šéfa Tomáša Tarabu (nominant SNS) naštartovanie vecí, ktoré zanedbal exminister Ján Budaj. „Nejdem s nikým bojovať. Podávam pomocnú ruku na to, aby sme sa starali o zdravý vzduch, vodu a pôdu, aby sme dali reálnu ochranu životného prostredia na najvyššiu úroveň,“ poznamenal. Zamerať sa chce na obnovu turbín na Vodnom diele Gabčíkovo či kanalizácie. Naďalej podľa Tarabu budú fungovať aj zásahové tímy pre medveďa. Na ministerstve chce vytvoriť platformu pre diskusiu medzi mimovládnymi organizáciami, neštátnymi majiteľmi a rôznymi inštitúciami.
hlavnydennik.sk
„Sankčná horúčka“: Spojené štáty, EÚ a sloboda prejavu
Rusko spustilo synchronizované raketové útoky na viaceré ciele na Ukrajine
Útok na rezidenciu Vladimíra Putina: Kto sa rozhodol odpísať Zelenského?
The Spectator: Európa vyčerpala svoj potenciál
Slovenskí mlynári: Na Slovensko sa zrejme dovážajú masy produktov z ukrajinskej múky
Sloboda a vôľa
Biliónový vianočný darček pre vojnový stoj
Stiahnite sa z Donbasu, odkazuje Kremeľ. Rusko zloží zbrane, až keď Ukrajina splní kľúčovú podmienku
„To musíme odmietnuť každým vláknom našej bytosti“: DeSantis sa stáva hlavným skeptikom umelej inteligencie
Bývalý poľský minister zahraničných vecí: Európa prehrala – a to vo veľkom štýle
„Hlavné mesto Belgicka už nie je belgické“: štatistiky potvrdzujú slová Elona Muska
V Zelenského tíme panuje nervozita. Sorosove deti sú čoraz aktívnejšie: Špeciálny „náklad“ má doraziť z Kyjeva do Londýna
Pripomíname si 5. výročie nevyjasneného úmrtia gen. Lučanského
Spoločnosť Grand Power ako jediná slovenská firma dokáže prezbrojiť armádu, stať by sa tak malo v prebehu nasledujúcich dvoch rokov
Zelenskyj šokoval Trumpa útokom na Putina
Ukrajinská novinárka: “Dajte im aj 5 biliónov, no bez výmeny ukrajinských politikov a vízie Ukrajiny… bude len smrť a ničenie”
Revolúcia v elektronickom boji a stealth: Číňania objavili “inteligentný” povrch
Ukrajina podnikla útok dronmi na rezidenciu ruského prezidenta Vladimira Putina. Šéf ruského rezortu diplomacie Sergej Lavrov obvinil Kyjev zo „štátneho terorizmu“. Rusko chystá odvetu a je pripravené prehodnotiť svoju pozíciu na mierových rokovaniach
Rusko súhlasí s názorom prezidenta USA Donalda Trumpa, že mier na Ukrajine je teraz oveľa bližšie než kedykoľvek predtým.
VIDEO: Lekár Jan Hnízdil o strese ako jednom z hlavných faktorov pre vznik vážnych chorôb
zo sekcie
Noví ministri už nachádzajú perly. Problémom bude Gabčíkovo
Noví ministri už nachádzajú perly. Problémom bude Gabčíkovo
Noví ministri už nachádzajú perly. Problémom bude Gabčíkovo