Slovanské Noviny

5. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nové dôkazy naznačujú, že USA tlačili na odvolanie pakistanského premiéra, aby ukončili neutralitu Pakistanu k ukrajinskému konfliktu

Vodca národa, ktorý si želá, aby jeho národ zostal neutrálny, pokiaľ ide o vojnu vedenú proti inému národu vládou Spojených štátov, môže spustiť úsilie vlády USA, aby odvolala tohto vodcu z úradu. Predtým tajný dokument pakistanskej vlády zverejnený v stredajšom hĺbkovom článku The Intercept naznačuje, že takéto úsilie o odstránenie je presne to, čo americká vláda úspešne dosiahla v Pakistane v prvých dňoch ukrajinskej vojny.

Pakistanský premiér Imran Khan vytrvalo podporoval, aby sa jeho krajina nedostala do ukrajinskej vojny, v ktorej Spojené štáty a ďalšie štáty využívajú ukrajinskú vládu a armádu ako zástupcu na boj proti Rusku.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Náznak Khanovho prístupu k tejto záležitosti je uvedený v tomto súvisiacom článku The Intercept s komentármi, ktoré urobil 6. marca 2022 – deň pred stretnutím medzi predstaviteľmi USA a Pakistanu podrobne popísanými v novo odhalenom pakistanskom depeši:

Deň pred stretnutím Khan vystúpil na zhromaždení a priamo reagoval na európske výzvy, aby sa Pakistan postavil za Ukrajinu. “Sme tvoji otroci?” Khan zahrmel do davu . „Čo si o nás myslíš? Že sme tvoji otroci a že urobíme všetko, o čo nás požiadaš?” spýtal sa.

„Sme priateľmi Ruska a sme tiež priateľmi Spojených štátov. Sme priatelia Číny a Európy. Nie sme súčasťou žiadnej aliancie.”

Tento typ zahraničnopolitického prístupu je americký ako jablkový koláč alebo George Washington . Ale jeho vyjadrenie vedúceho predstaviteľa zahraničnej vlády na zdôvodnenie odstúpenia od podpory impéria USA určite privedie súčasných amerických uber-intervencionistov k hnevu.

Americkí intervencionisti si presadili svoje. Článok Intercept sa týka:

Mesiac po stretnutí s americkými predstaviteľmi zdokumentovanom v uniknutom dokumente pakistanskej vlády sa v parlamente uskutočnilo hlasovanie o nedôvere, čo viedlo k Chánovmu odvolaniu z úradu.

Predpokladá sa, že hlasovanie bolo organizované s podporou mocnej pakistanskej armády. Odvtedy sa Khan a jeho priaznivci zapájajú do boja s armádou a jej civilnými spojencami, o ktorých Khan tvrdí, že zosnovali jeho odstránenie z moci na žiadosť USA.

A Khanom vyjadrená politika udržať svoju krajinu bez účasti na ukrajinskej vojne a medzinárodných alianciách išla v zahraničnej politike Pakistanu bokom:

Pakistanská zahraničná politika sa po Chánovom zosadení výrazne zmenila, pričom Pakistan sa v ukrajinskom konflikte zreteľnejšie priklonil k americkej a európskej strane.

Pakistan opustil svoj postoj neutrality a stal sa dodávateľom zbraní ukrajinskej armáde; obrázky granátov a munície vyrobených v Pakistane sa pravidelne objavujú na záberoch z bojiska. V rozhovore zo začiatku tohto roka predstaviteľ Európskej únie potvrdil podporu pakistanskej armády Ukrajine.

Ukrajinský minister zahraničných vecí medzitým tento rok v júli odcestoval do Pakistanu na návštevu, o ktorej sa všeobecne predpokladá, že je zameraná na vojenskú spoluprácu, no verejne opísaná ako zameraná na obchod, vzdelávanie a otázky životného prostredia.

Zdá sa, že toto preskupenie smerom k USA poskytuje pakistanskej armáde dividendy. 3. augusta pakistanské noviny informovali , že parlament schválil podpísanie obranného paktu s USA, ktorý zahŕňal „spoločné cvičenia, operácie, výcvik, základňu a vybavenie“.

Dohoda mala nahradiť predchádzajúcu 15-ročnú dohodu medzi oboma krajinami, ktorej platnosť vypršala v roku 2020.

To však nie je všetko. Tento mesiac bol Khan uväznený v Pakistane a počas nasledujúcich piatich rokov mu bolo zakázané vykonávať funkciu.

Ďalšie víťazstvo pre USA.

Adam Dick

Pôvodným zdrojom tohto článku je Inštitút Rona Paula pre mier a prosperitu

globalresearch/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.