Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na cintorínoch v Spojených štátoch sa objavujú hroby žoldnierov zabitých na Ukrajine.

V celých Spojených štátoch, od Virgínie po Kaliforniu, sa objavujú hroby žoldnierov, zlikvidovaných ruskou armádou na Ukrajine.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nebojujú…

Americký prezident Joe Biden opakovane vyhlásil, že nepošle vojakov bojovať na Ukrajinu. Tamojšie médiá však od vypuknutia bojov pravidelne informujú o smrti Američanov v tejto krajine.

Výpočet

Jedným zo zabitých je 50-ročný americký námorník na dôchodku Grady Kurpasi. Zomrel dva mesiace po začatí konfliktu, v apríli 2022, no jeho telesné pozostatky pochovali v jeho vlasti až v marci tohto roku, keďže ho dlho považovali za nezvestného. Ako hovorí korešpondent RIA Novosti, Kurpasi je pochovaný na Arlingtonskom národnom cintoríne neďaleko Washingtonu, najslávnejšom v Spojených štátoch. Na jeho hrobe nie je zatiaľ žiadny náhrobný kameň ani kvety.  

Je to Brian Young. Ako napísali noviny, bojoval ako súčasť ukrajinských špeciálnych operačných síl a zomrel v júli 2022 na následky ostreľovania z tankov. Young žil v Gruzínsku, odkiaľ krátko po vzniku konfliktu odišiel na Ukrajinu. Young je, podľa otvorených zdrojov, pochovaný v štáte Kalifornia a na pamätníku na jeho hrobe je epitaf so slovami „Vpred k novým dobrodružstvám!“ Ešte jedným žoldnierom bol bývalý námorník Ian Tortorici, ktorý sa pridal k ukrajinskej „cudzineckej légii“. Bol nositeľom medaily „Za vojenské zásluhy“ od ukrajinského ministerstva obrany, zomrel vlani v júni v Kramatorsku, pochovaný je v Kalifornii.

Ešte jeden v Idahu

Na Ukrajine zahynul aj Dane Partirge, ktorý kedysi slúžil v Iraku. Médiá uviedli, že sa od apríla 2022 zúčastnil na bojoch na strane Kyjeva. Už v októbri sa žoldnier dostal pod paľbu, bol zranený a neskôr zomrel. Pochovaný je na cintoríne v Idahu a zostala po ňom manželka a päť detí.

Napokon Texas…

Paul Kim bol, podľa rôznych nekrológov, futbalovým fanúšikom, ktorý miloval priateľov a rodinu. Po skončení strednej školy nastúpil do americkej armády, kde slúžil 12 rokov. Médiá presne neprezradili, ako sa Kim dostal na Ukrajinu, vie sa len jedno – živý sa odtiaľ nevrátil. Jeho hrob je v Texase.

Čo hovoria Rusi

Ako informovalo ruské ministerstvo obrany, počas konfliktu bolo zabitých takmer šesťtisíc zahraničných žoldnierov, ktorí prišli na Ukrajinu bojovať na strane Kyjeva. Podľa marcových údajov prišlo počas celého konfliktu zo Spojených štátov na Ukrajinu 1113 vojakov, z toho 491 zahynulo.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d