O tragédiách sa dozvedáme bezprostredne po tom, ako nastanú, vojnu prežívame v priamom prenose.

Negatívne informácie v mediálnom éteri zdanlivo prevažujú, pretože pútajú väčšiu pozornosť publika. Zhodli sa na tom rečníci počas diskusie Dobré správy nie sú sexy, ktorú v pondelok (19. 6.) zorganizovala Rada pre mediálne služby (RpMS) v rámci Mediálne pozitívneho týždňa. Ten vyhlásila od 19. do 25. júna pri príležitosti svetového Positive media day, ktorý pripadá na 22. jún.
Anna Sámelová, ktorá je vedúcou sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS, podotkla, že slovenské publikum nie je naučené za obsah platiť, preto naše médiá pracujú v dlhodobej existenčnej neistote. A tak prinášajú informácie, u ktorých predpokladajú vyššiu čítanosť, sledovanosť, počúvanosť a interakciu, pretože sledovanejšie informácie sú ľahšie speňažiteľné.
Vedúci analytického odboru RpMS Stanislav Matějka v tejto súvislosti upriamil pozornosť na algoritmy sociálnych sietí, ktoré ich používateľom zobrazujú práve príspevky s najväčšou interakciou, a to bez ohľadu na ich obsahové zameranie, pričom vychádzajú najmä z dovtedajšieho správania používateľa. Upozornil na neustále silnejúcu potrebu efektívnej regulácie digitálnych platforiem, ktorá má okrem iného prispieť aj k väčšej transparentnosti ich fungovania.
Diskutujúci poznamenali, že vďaka technológiám sme blízko diania, tak ako nikdy doteraz. O tragédiách sa dozvedáme bezprostredne po tom, ako nastanú, vojnu prežívame v priamom prenose. Psychologička z IPčko Zuzana Juráneková vyzdvihla, aké dôležité je budovať si voči všadeprítomnému informačnému prostrediu primeranú odolnosť, inak nás zahltí.
skspravy
VIDEO: Kaliňák vyviedol Nvotovú z omylu- Bombardier nie je bombardér!
VIDEO: J. Laššáková- Počúvali sme o diverzifikácii doteraz klamstvá?
USA zvažujú zrušenie sankcií na ruskú ropu
Obrovský ruský útok! Výbuchy otriasli Kyjevom, Charkovom, Chmelnickou oblasťou, Ukrajina vyhlásila celoštátny letecký poplach
Tentokrát nie ropa, ale plyn! Kto v bezpečí ryžuje z perzskej vojny? Platia Európania
Generácia bez koreňov
Budúcnosť patrí malým komunitám
Slovenské národné divadlo včera opäť ukázalo, akú silu má skutočné umenie
BOOOOM: „BlackRock“ práve zabránil investorom vybrať si vlastné peniaze.
Rusko presmeruje dodávky plynu do EÚ na iné trhy
EK priznala, že pozná skutočný dôvod odstavenia Družby
Americkej armáde dochádza munícia na diaľkové ovládanie a na kompenzáciu kopíruje iránske drony
Microsoft je podozrivo ticho. Irán dnes zbombardoval dátové centrá v Perzskom zálive
VIDEO: Iracká Victoria horí po iránskom raketovom útoku. Americké základne v Perzskom zálive sa stávajú nepoužiteľnými
Šokujúce zverejnenie FBI: Trump obvinený zo sexuálneho napadnutia!
Prečo vás neustále sťažovanie sa a vyplakávanie iných ľudí robí hlúpymi?
Trump: Kuba „čoskoro padne“
Ukrajinský analytik hrozí Maďarsku: Zbalíme všetkých mužov v Maďarsku
V Európe sa nenápadne sformoval ďalší totalitný štát
Šokujúci zásah v Maďarsku: Sedem Ukrajincov a bývalý generál zadržaní s miliónmi a zlatom!
zo sekcie
Negatívne informácie v médiách a na sociálnych sieťach prevažujú
Negatívne informácie v médiách a na sociálnych sieťach prevažujú
Negatívne informácie v médiách a na sociálnych sieťach prevažujú