Slovanské Noviny

13. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

NATO nacvičuje obranu územia členských krajín za použitia zbraní hromadného ničenia. Severoatlantická aliancia zriadi v Nemecku aj vesmírne centrum

Rusko označilo vojenské cvičenie za „hrubé porušenie Zmluvy o nešírení jadrových zbraní (NPT)“.

Ruské ministerstvo obrany vyjadrilo sťažnosť nemeckému vojenskému atašé v Moskve v súvislosti s vojenským cvičením NATO, v rámci ktorého spojenecké jednotky simulujú operácie s použitím jadrového arzenálu.

Podľa ruského rezortu obrany toto cvičenie znížilo prah citlivosti pri rozhodovaní o použití jadrových zbraní. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Cvičenie zvýši napätie medzi NATO a Ruskom a negatívne ovplyvní dôveru medzi krajinami v Európe“, uviedlo ministerstvo.

Rusku prekáža skutočnosť, že Nemecko, ako krajina bez vlastného jadrového arzenálu, dáva k dispozícii svoj personál a letectvo pre nacvičovanie scenára, pri ktorom sú použité zbrane hromadného ničenia. Ruský rezort obrany to označil za „hrubé porušenie Zmluvy o nešírení jadrových zbraní (NPT)“.

Nemecké letectvo totiž spoločne so svojimi partnermi v súčasnosti nacvičuje obranu územia členských krajín NATO s použitím jadrových zbraní v rámci tajného cvičenia „Steadfast Noon“, ktoré sa začalo minulý týždeň, ozrejmuje DPA.

Cvičenie sa čiastočne uskutočnilo na leteckej základni Nörvenich na severe spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko. Cvičenia zahŕňajú použitie stíhacích bombardérov, ktoré by v prípade vojny mohli byť vybavené nukleárnymi zbraňami.

https://www.youtube.com/watch?v=YtKHNggGirY&feature=emb_title

NATO zriadi v Nemecku vesmírne centrum pre boj proti hrozbám z Číny a Ruska

Severoatlantická aliancia (NATO) vytvorí v Nemecku nové vesmírne stredisko pre boj proti hrozbám zo strany Číny a Ruska. Oznámil to v stredu šéf NATO Jens Stoltenberg, ktorého cituje tlačová agentúra DPA.

Plánované centrum sa bude nachádzať na leteckej základni Ramstein, ktorú spravujú USA a Európska únia. Základňa leží na juhozápade Nemecka neďaleko francúzskych hraníc.

„Niektoré krajiny vrátane Ruska a Číny vyvíjajú systémy, ktoré môžu oslepiť, znefunkčniť alebo zostreliť družice. Vesmír je nevyhnutný pre našu schopnosť navigovať, komunikovať a odhaľovať štarty raketových striel. Naši vojaci preto potrebujú rýchlu, účinnú a bezpečnú satelitnú komunikáciu,“ vyhlásil Stoltenberg.

Centrum bude slúžiť na zdieľanie informácií o potenciálnych hrozbách pre družice a na riadenie činnosti, dodal šéf NATO.

„Naším cieľom nie je militarizovať vesmír, ale zvýšiť povedomie NATO o výzvach vo vesmíre a našej schopnosti vyrovnávať sa s nimi,“ tvrdí Stoltenberg.

Zdroj: topky.sk / pravda.sk / YouTube

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.