Slovanské Noviny

18. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

(písali o nich toto)

„Slovania si vďaka zbraniam získali slávne meno a dedičné právo nosiť zbrane patrí Slovanom vo väčšej miere ako všetkým ostatným ľuďom na svete“ tieto slová benátskeho historika a spisovateľa Bernarda Justiniána veľmi presne charakterizujú našich vojakov.Slávny taliansky historik Mavro Orbini (1601) tiež napísal, že po mnohých víťazstvách nad nepriateľmi „tí najodvážnejší ľudia prevzali to isté meno slávy“.“Tento ľud je odvážny až k šílenstvu, statočný a silný,“ tvrdil byzantský Lev Levia (971).

Všeobecne platí, že dávni historici opakovane hovorili, že aby naši vojaci zomreli v boji boli považovaní za najväčšie šťastie, boli tam legendy o ich láske k slobode.„My, Gréci, už dlho nazývame týchto hrdinov Rusičmi alebo Rusmi… Ruskí muži sú statoční bojovníci … všetci uprednostňujú smrť pred zajatím “/Zachary, rétorka, 5. storočie AD/Odvaha našich bojovníkov „je skutočne v našej krvi“. Nakoniec sa naši predkovia nebáli smrti. A nielenže sa nebáli, ani na pohrebe neplakali. A ako to je?

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Väčšina ľudí má dnes strach zo smrti. A zdá sa nám to úplne prirodzené, rovnako ako strach z akýchkoľvek neznámych. Medzitým naši predkovia verili, že smrť v tom zmysle, že sa dnes rozumie, neexistuje. Existuje iba zmena dimenzie, teda samotné slovo. To znamená, že existuje prechod na inú úroveň bytia a vedomia.Toto poznanie je dôvod, prečo sa Slovania nebáli smrti.Teraz nájdete informácie, ktoré hovoria, že naši predkovia v staroveku mali zvláštnych smútiacich, že ich vzlykanie sa často zmenilo na skutočné šialenstvo, ktoré bolo údajne zakázané iba zavedením kresťanstva. Iba v tomto vyhlásení je všetko obrátené hore nohami!!!

Slovania pri pohrebe blízkych neplakali/nekričali. Pretože to zásadne odporuje svetonázoru našich predkov. V starodávnom SLOVANSKOM svete neboli žiadne „smútky a nemohli existovať“. Profesia „smútiacich“ bola vytvorená autoritami carského Ruska umelo a bola zavedená len tak, aby Slovania stratili vedomosti o pokračovaní života potom, čo človek opustil tento svet a cítil strach zo smrti.

Príbuzní zosnulého, jeho rodina, komunita mali dôležitú úlohu – uľahčiť prechod človeka do novej dimenzie.Ľudia, ktorí zažili klinickú smrť alebo letargický spánok, tvrdia, že vnímali, a to aj vizuálne, všetko, čo sa okolo nich dialo, počuli hlasy ľudí okolo nich, ale nemohli im odpovedať. Okrem toho všetci nezažili strach a bolesť, ale iba mierumilovnosť a pokoj, dokonca aj určitý vzhľad z neobmedzených možností ich duše, ktorá unikla z rámca telesnej škrupiny. A to sú zdokumentované fakty, nielen rozprávky.

Ako viete, počas skutočnej a nie klinickej smrti sa stane to isté. Človek vidí a počuje svojich príbuzných. Je s nimi citovo spojený, takže silné negatívne emócie ho zakotvujú v tomto svete. To sťažuje osobe prechod do vyšších sfér a môže to viesť k tomu, že v tomto stave zostane roky. Predstavte si, aké zmätok silné pocity príbuzných a ešte viac ich hystéria prinesú na svetlo vedomia človeka? To všetko odníma jeho psychickú energiu, zatiaľ čo samotný prechod z jednej dimenzie do druhej vyžaduje silu.Zaujímavý bod: I.S. Turgenev v knihe „Poznámky lovca“ napísal o tom, ako „ruský roľník úžasne zomrie … akoby vykonával obrad.“ Pokojný postoj k smrti zostal v ruských dedinách veľmi dlho.

Ľudia často poznali svoj termín splatnosti vopred. Obliekli si čisté oblečenie, ľahli si na lavičku/ posteľ a pokojne čakali …..Je veľa svedectiev, že poznali svoju „hodinu“…..Tiež sa stávalo že starší ľudia vedeli, ako odložiť smrť, nazýva sa to „липокlepkavá“…..Zdalo sa, že sa „držia“ dôležitej udalosti, napríklad majú čas na narodenie vnuka. 

A potom povedali: „Teraz môžem zomrieť.“

zdroj: somslovan.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.