Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Zložitosť spaľovacích motorov znamená, že veľké továrne často spolupracujú s mnohými menšími dodávateľmi. Úplný zákaz spaľovacích motorov by mnohých z nich potopil.

Spaľovacie motory mali v Európe zaniknúť od roku 2035. Ich úplný zákaz je však nepravdepodobný. Najväčšia strana v Európskom parlamente, Európska ľudová strana, podporuje ich ponechanie, ak sa do nich budú môcť tankovať palivá s neutrálnymi emisiami CO2.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ako informoval portál Automotive News, Európska ľudová strana stanovuje svoj politický program na päťročné funkčné obdobie. Medzi priority patrí zmiernenie zákazu sťahovania spaľovacích automobilov, ktorý by mal vstúpiť do platnosti od roku 2035.

Agentúra Reuters mala vidieť návrh pripravený na stretnutí v Portugalsku s týmto cieľom. Mal znieť: „Revízia pravidiel znižovania emisií CO2 pre nové osobné a dodávkové vozidlá s cieľom umožniť používanie alternatívnych palív s nulovými emisiami po roku 2035“.

Spaľovacie motory sa budú môcť používať, ale nie s naftou a benzínom

Európska komisia oznámila, že legalizuje predaj nových automobilov poháňaných výlučne e-palivami. Dôrazne o to žiadali Nemci, ktorí do tejto technológie investujú. Týka sa to najmä Porsche, výrobcu, ktorý je súčasťou skupiny Volkswagen. Porsche už má v Čile závod, kde sa e-palivá vyrábajú. Táto technológia sa okrem iného vyvíja aj v rámci majstrovstiev sveta v rallye (WRC).

Automobilový priemysel usilovne čaká na zelenú a rozvoj e-palív. To by mohlo zachrániť mnoho pracovných miest pred stratou. Zložitosť spaľovacích motorov znamená, že veľké továrne často spolupracujú s mnohými menšími dodávateľmi. Úplný zákaz spaľovacích motorov by mnohých z nich potopil. Výzvou teraz bude vytvoriť účinnú ochranu, aby legálne spaľovacie motory nemohli fungovať na bezolovnatý benzín alebo naftu. Systém by umožňoval len certifikované e-palivo.

Hľadanie väčšiny

Európska ľudová strana sa spolieha na to, že jej projekty pomôže presadiť šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Práve ona dokáže riadiť environmentálnu agendu správnym spôsobom, ale na to bude ešte potrebné nájsť väčšinu v europarlamente.

EPP je najväčšou skupinou v tejto inštitúcii, keďže po posledných voľbách získala 188 zo 720 kresiel. Združuje poslancov Európskeho parlamentu z Občianskej koalície a Poľskej ľudovej strany. Hoci sa navrhovaná legislatíva zdá byť rozumná, je potrebné získať hlasy ostatných strán. Medzi tie, ktoré sú proti oslabeniu európskej klimatickej politiky, patrí aj Progresívna aliancia socialistov a demokratov (vrátane poslancov Novej ľavice). Tu ide o druhú najväčšiu skupinu so 136 kreslami.

Zdroj: autotrendy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.