Slovanské Noviny

1. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Vláda odborníkov prezidentky Zuzany Čaputovej vystriedala dočasne poverený kabinet Eduarda Hegera.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v pondelok vymenovala vládu odborníkov na čele s Ľudovítom Ódorom.

Vicepremiérkou zodpovednou za plán obnovy a využívanie eurofondov sa stala Lívia Vašáková. Na post ministra financií nastúpil Michal Horváth.

Kreslo ministra obrany obsadil Martin Sklenár. Novým ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí je Miroslav Wlachovský. Ministrom vnútra je Ivan Šimko.

Za ministra hospodárstva prezidentka vymenovala Petra Dovhuna. Ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka sa stal Jozef Bíreš.

Novým ministrom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie je Peter Balík. Ministerstvo dopravy prevezme Pavol Lančarič.

Za ministra zdravotníctva prezidentka vymenovala Michala Palkoviča. Ministrom školstva, vedy, výskumu a športu sa stal Daniel Bútora. Novou ministerkou kultúry je Silvia Hroncová.

Ministerkou práce, sociálnych vecí a rodiny sa stala Soňa Gaborčáková. Ministerstvo spravodlivosti povedie Jana Dubovcová. Miesto ministra životného prostredia obsadil Milan Chrenko.

Vláda odborníkov vystriedala dočasne poverený kabinet Eduarda Hegera. Heger požiadal prezidentku o zbavenie poverenia viesť vládu po tom, ako ohlásili odchod ministri Samuel Vlčan i Rastislav Káčer a prezidentka neprijala ani jeden z jeho návrhov, ktoré považoval za stabilnejšie než vymenovanie úradníckej vlády.

Ódor deklaroval záujem priniesť pokoj aj odbornosť

Nová vláda chce priniesť pokoj aj odbornosť. Uviedol to premiér Ľudovít Ódor potom, ako ho do funkcie vymenovala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

“Našou spoločnou ambíciou je priniesť pokoj, stabilitu, toleranciu a v neposlednom rade kultivovanú diskusiu. Ukázať, že sa to dá aj inak,” povedal.

Deklaroval, že do volieb zabezpečia riadny chod štátu. “Našou prioritou bude okrem riešení aktuálnych problémov aj dôraz na budúcnosť, konkurencieschopnosť a úspech Slovenska,”doplnil.

Ódor avizoval, že nový kabinet nebude otvárať kultúrne témy. “Sme rôzni, uznávame rôzne hodnoty. Túto rôznorodosť budeme rešpektovať,” priblížil.

Nová vláda je podľa neho vládou aj pre politikov. “Chceme zabezpečiť kontinuitu na začiatku, ako aj na konci nášho mandátu. Som presvedčený, že len spoločne môžeme čeliť výzvam, pred ktorými Slovensko stojí,” dodal.

Čaputová očakáva od svojej vlády, že bude súčasťou protiváhy proti populizmu a klamstvám

S vládou Ľudovíta Ódora sú spojené očakávania smerujúce k upokojeniu situácie aj praktickým riešeniam. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla v príhovore po vymenovaní nového kabinetu. Zároveň poďakovala za službu odchádzajúcej vláde Eduarda Hegera.

“V rámci agendy vlády očakávame čo najlepší a najpragmatickejší výkon. Či už ide o implementáciu reforiem, napríklad v oblasti spravodlivosti, školstva, napĺňanie ďalších míľnikov plánu obnovy, ale určite aj v oblasti prípravy štátneho rozpočtu a krokov k udržateľnosti verejných financií,” skonštatovala prezidentka.

Ak sa členom vlády podarí napriek ich rozdielom komunikovať a spolupracovať korektne a so vzájomným rešpektom, bude to podľa Čaputovej presvedčivá ukážka a povzbudivý príklad, že to môžu dokázať aj ostatní.

“Bude to dôkaz, že výkon verejnej služby môže byť predovšetkým profesionálnou prácou a rozdielnosti môžu slúžiť na hľadanie najlepších riešení, nie na deštrukciu,” vyhlásila.

Od kabinetu očakáva tiež, že bude súčasťou protiváhy proti populizmu a klamstvám, ale aj že bude udržiavať vecnosť a vysokú komunikačnú kultúru a prejavovať rešpekt k druhým.

Vláde Eduarda Hegera poďakovala prezidentka za jej službu pre Slovensko. Vyzdvihla dôležité reformy v oblasti justície, školstva či národných parkov, ako aj splnené míľniky plánu obnovy. Poukázala aj na fungujúce podporné schémy pre podniky, samosprávy a domácnosti týkajúce sa kompenzácie pre energetickú krízu. Ako poznamenala, problémom kabinetu, ktorý urýchlil aj jeho koniec, bol neustály súboj a hádky.

Viac vo videu:

Ódor si prevzal od Hegera Úrad vlády SR

Nový premiér Ľudovít Ódor si v pondelok prevzal od svojho predchodcu Eduarda Hegera Úrad vlády SR. Urobil tak potom, ako ho prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenovala do funkcie.

“Budeme sa snažiť pokračovať vo všetkom, čo bolo dobré, a, samozrejme, na druhej strane budeme chcieť prinášať nejaké nové témy. Témy, ktoré sú aj o budúcnosti Slovenska, o tom, ako by sme sa mohli posunúť medzi úspešné krajiny 21. storočia,” vyhlásil nový premiér. Predchádzajúcej vláde poďakoval za všetko dobré, čo po nich zostalo.

Za výhodu svojej vlády Ódor považuje, že sa nemusí “hádať v priamom prenose a vybíjať v politických súbojoch” a môže sa tak plne sústrediť na to, čo potrebuje Slovensko. Uvedomuje si, že jeho vláda nastupuje v neľahkom období.

Heger zaželal svojmu nástupcovi veľa odhodlania a síl. Ódor podľa neho ukázal, že je odolný voči akémukoľvek politickému súboju. “Hlavne, aby sa novej vláde podarilo priniesť na Slovensko väčší pokoj a aby nás bezpečne priviedli k predčasným parlamentným demokratickým voľbám,”skonštatoval.

Heger pripomenul, že úrad vlády preberal v “turbulentnom období”, ktoré sa podľa jeho slov ešte neskončilo. Poukázal na to, že jeho kabinet musel zvládnuť viacero kríz. Ocenil, že napriek tomu sa im podarilo presadiť viaceré reformy.

“Reformy sa nám podarilo presadiť v parlamente a mnohé z nich sa už implementujú na rezortoch a to je práve tá štafeta, ktorú dnes odovzdávam novému premiérovi,” dodal.

Viac vo videu:

https://youtube.com/watch?v=OzEY2DVpBLk

Chmelár: Úmyselné porušenie ústavy je jeden z dvoch trestných činov, za ktoré možno podľa článku 107 Ústavy SR prezidentku stíhať

Publicista, politický analytik a vysokoškolský pedagóg Eduard Chmelár vo svojom príspevku na sociálnej sieti reagoval na slová hlavy štátu, že “zostavovanie vlády bola radosť”:

Keď Zuzana Čaputová tvrdí, že jej prezidentská vláda “odráža pestrosť a rozmanitosť našej spoločnosti”, iba tým dokazuje, že polovicu slovenskej spoločnosti absolútne nevníma. Ani citlivo, ani hrubo, jednoducho ju neregistruje, v novom kabinete sú iba zástupcovia provládnych prúdov.

Navyše, keď sa opakovane hlási k tomu, že “zostavovanie vlády bola radosť”, hlási sa k porušeniu ústavy a elementárnych zvyklostí parlamentnej demokracie, pretože podľa týchto pravidiel vládu zostavuje premiér, nie prezidentka, ona ju môže iba vymenovať.

Ja len upozorňujem, že úmyselné porušenie ústavy je jeden z dvoch trestných činov, za ktoré možno podľa článku 107 Ústavy SR prezidentku stíhať.

Keďže mainstreamové médiá si neplnia svoju úlohu strážcov demokracie a namiesto toho sa novej moci podlizujú, že to bude “najlepšia vláda v dejinách” (Marián Leško), musíme túto skutočnosť neustále pripomínať: táto garnitúra permanentne šliape po ústave a nová vláda vznikla nelegitímnym spôsobom. Myslite na to, keď pôjdete k volebným urnám.

Poslanec Národnej rady SR a podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha vo svojom príspevku na sociálnej sieti reagoval na príhovor prezidentky SR Zuzany Čaputovej:

ZUZANA ČAPUTOVÁ SA DNES V PRIAMOM PRENOSE PRIZNALA K PORUŠENIU ÚSTAVY

Prezidentka Čaputová vo svojom dnešnom príhovore opäť potvrdila, že nerešpektuje ústavu ani demokraciu na Slovensku.

1. Najskôr skonštatovala, že jej vláda “odráža pestrosť a rozmanitosť našej spoločnosti”.

2. Len pripomínam, že vo vláde sedia výlučne pravičiari, či už liberálneho alebo konzervatívnejšieho razenia.

3. To znamená, že prezidentka vo svojom mentálnom svete nedokáže akceptovať, že rozmanitosť našej spoločnosti dotvárajú aj ľavičiari a národniari.

4. Tieto politické prúdy vo svojom hodnotovom svete vôbec nerozlišuje, čím len potvrdila, že pohŕda zhruba polovicou slovenského národa. Ľavica či vlastenectvo pre ňu neexistuje, to je zjavne len “zmätený” extrém.

5. Vzápätí vyhlásila, že vláda má byť protiváhou “epidémii populizmu a klamstiev”.

6. Bola práve pani Čaputová, ktorá pred voľbami klamala, že nepodporí Obrannú dohody s USA a nakoniec ju rekordne rýchlo podpísala.

7. Bola to pani Čaputová, ktorá klamala ľudí, že vďaka vakcíne z Pfizeru budú slobodní a nebudú prenášať covid.

8. Bola to pani Čaputová, ktorá šírila ničím nepodložené klamstvo, že Rusko sa nás chystá napadnúť a vo svojich rusofóbnych rasistických útokoch si pomáhala ukrajinskými banderovskými pozdravmi.

9. Áno, epidémia klamstiev, ktorá sa šíri z Prezidentského paláca, je mimoriadne nebezpečná. Ale vláda Zuzany Čaputovej zrejme nebude protiváhou proti jej vlastným lžiam.

10. Ona pod “populistami” myslela pravdepodobne každého, kto ju kritizuje za jej vojnovú, proamerickú, neoliberálnu a progresivistickú politiku.

11. Tým ale dala akože apolitickej vláde “odborníkov” jasný politicky mandát – má bojovať proti opozícii a predovšetkým Smeru. Zuzana Čaputová sa jasne vyfarbila – ďalej chce rozdeľovať a rozoštvávať slovenskú spoločnosť.

12. V jej príhovore zaznela ešte tretia kľúčová vec. Vyhlásila, že “zostavovanie vlády bola radosť”, čím sa prihlásila k tomu, že ju zostavovala ona.

13. Tým opätovne potvrdila, že porušila článok 111 ústavy, ktorý jasné hovorí, že prezident nezostávaje vládu – to je úloha premiéra.

14. Zuzana Čaputová porušila Ústavu Slovenskej republiky a dnes sa k tomu v priamom prenose priznala.

15. Myslíte, že to médiá zaujíma? Tie budú riešiť to, koľkokrát kto o tejto extrémne-liberálnej političke povedal, že je americká agentka, lebo Slovensko nemá iné problémy ako urazenú ješitnosť Zuzany Čaputovej.

Prezidentka dnes predstavila svoju vládu, ktorá je tvrdo pravicová a spolitizovaná – preberá plnú zodpovednosť za osud Slovenska a pani Čaputová sa už nemôže na nič vyhovárať.

Začala éra neoliberálnej autokracie a zdá sa, že má jedinú opozíciu – Smer na čele s Robertom Ficom

Zdroj: 24hod.sk / info.sk / pluska.sk / tvnoviny.sk / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: