Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Zdalo sa, že problém odovzdania stíhačiek MIG a súčastí systémov protivzdušnej obrany KUB sa Hegerovej vláde podarí nadobro nechať zametené pod riadne hrubý koberec. Nevydalo a o tento podvod sa zrejme zaujímajú aj iní europoslanci, ako tí slovenskí. Aspoň tak na Facebooku tvrdí Milan Uhrík (hnutie Republika).

Ešte niekedy v apríli minulého roku to vyzeralo, že minister obrany v demisii Jaroslav Naď disponuje analýzou, podľa ktorej bolo možné MIGy na Ukrajinu darovať. Pred pár dňami si analýzu z ministerstva obrany vyžiadal ombudsman Róbert Dobrovodský. Ministerstvo ňou však nedisponuje, čo ešte pred ním potvrdil štátny tajomník ministerstva obrany Igor Melicher. Jeho rezortný šéf Robert Kaliňák (obaja Smer-SSD) hovorí o vlastizrade, no Naď si chybu nepriznáva. Polienko do ohňa najnovšie priložil aj Milan Uhrík.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zaujímal sa aj ombudsman

„Ministerstvo mi nedávno oznámilo, že sa snažilo vyhovieť navrhnutému opatreniu a analýzu nájsť. Skonštatovalo však, že ministerstvo a ani jedna z jeho organizačných zložiek danou analýzou nedisponujú. Rovnako uviedlo, že analýza nie je ani zachytená v jeho databázach v žiadnej podobe,“ priblížil ombudsman Dobrovodský. Absenciu takejto analýzy potvrdila aj štátny tajomník ministerstva obrany Igor Melicher (Smer-SSD). Ten pripomenul aj takt, že Ústava vláde v demisii vyslovene zakazuje robiť v zahraničnej politike zásadné kroky, akým odoslanie stíhačiek v hodnote cez 500 miliónov rozhodne je.

Vlastizradca

„Týmto spôsobom oslabiť ozbrojené sily v rozpore s ústavou sa v našom politickom slovníku ináč ako vlastizrada označiť nedá,“ vyhlásil minister obrany Kaliňák s tým, že Naď tento krok urobil proti vôli svojich vtedajších koaličných partnerov. Nehovoriac o tom, že vláda v demisii a bez dôvery parlamentu na podobné úkony týkajúce sa zahraničnej politiky podľa Ústavy nemá právo, na čo niektorí právnici upozorňovali už v tom čase, keď sa o darovaní MIGov diskutovalo. Navyše Naď klamal – tvrdil, že MIGy ešte sú na Slovensku v čase, keď už na našom území neboli.

Naď trvá na svojom – analýza bola spravená

Na ombudsmanovu informáciu reagovali aj česká, či ruská tlač a video zverejnil aj Jaroslav Naď (Demokrati).

Exminister obrany Jaroslav Naď však tvrdí, že analýzou na darovanie MIGov sa zaoberal aj vtedajší minister spravodlivosti Viliam Karas a stotožnilo sa s ňou aj ministerstvo zahraničia pod Káčerovým vedením.

„Tému riešili aj právne oddelenia kancelárie prezidenta a úradu vlády. Na základe toho urobila vláda rozhodnutie. Právne to bolo absolútne čisté,” povedal Naď vo videu a dodal, že ak by sa před podobnou otázkou ocitol znovu, opätovne by urobil podobné rozhodnutie. Odôvodnil to tým, že „MIGy zachraňujú životy a Slovensku majú byť preplatené z Európskeho mierového nástroja.“

„Rozumiem, že smeráci sa snažia nájsť čokoľvek, aby nás mohli súdiť a obžalovať, naťahovať, zavrieť. Nech sa páči, nech sa snažia, na toto už bolo jedno trestné oznámenie na MIGy a bolo zhodené zo stola,“ konštatuje Naď, ktorý radí ministerstvu obrany, aby riešilo problémy ozbrojených síl a nezaoberali sa vnútornými problémami.

Milan Uhrík sa vyjadril tiež

„O tom, že Naď odovzdal Migy Ukrajine nelegálne mi píšu už aj kolegovia z Bruselu. Dúfam, že vláda túto rabovačku vyšetrí a súd vinníkov potrestá,“napísal Milan Uhrík na Facebooku.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.