Slovanské Noviny

28. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Zdroj fotky: websitesbb.com

Pozorovatelia a aktivisti zo Syrian Observatory for Human Rights (SOHR) potvrdili, že turecká vláda previezla niekoľko skupín cvičených protureckých žoldnierov zo Sýrie do Azerbajdžanu. Posledná skupina pozostávala zo 400 bojovníkov skupiny Sultan Murad, divízie Al-Hamzat a ďalších frakcií. Podľa indícií SOHR sú však zúriace bitky o Náhorný Karabach také násilné, že niekoľko bojovníkov sa vzdalo nepriateľovi, zároveň žoldu, prípadne sa vrátilo do Sýrie.

Odkedy ich turecká vláda poslala na frontovú líniu, proturecké batalióny majú najmenej 143 obetí, vrátane 92 bojovníkov, ktorých telá boli prevezené späť do Sýrie. Ostatné zostali v Azerbajdžane. Zdroj SOHR potvrdzuje, že Ankara a jej spravodajské služby naďalej verbujú žoldnierov zo Sýrie: „Náborové operácie sa vedú v úplnej tajnosti, aby sa zabránilo možnej reakcii medzinárodného spoločenstva v súvislosti s porušovaním zákonov o žoldnierskom regrutovaní.“

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ 

AUTOR: JÁN HORVÁTH 

Zdroje:

(1) Nagorno-Karabakh battles | Over 2,000 mercenaries sent to Azerbaijan, nearly 135 killed so far; Syrian Observatory for Human Rights, 19.10.2020

(2) More pro-Turkish Syrian mercenaries die in Azeri-Armenian fighting; The Arab Weekly, 4.10.2020

(3) Turkey recruiting Syrians to guard troops and facilities in Azerbaijan; The Middle East Eye Monitor, 29.9.2020

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: