Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Z výsledkov ostatného prieskumu volebného modelu agentúry Ipsos pre Denník N vyplýva,

že aj dve koaličné strany bez SNS (4,2 %) – ktorá sa ocitla po kvórom na vstup do parlamentu by pri vyšachovaní matovičovho hnutia (5,8 %), ktoré rovnako ako koalícia nesplnilo podmienky na vstup do NR SR – by mali prevahu (39,2 %) nad tromi súčasnými opozičnými stranami (34,4 %), keďže matovičova premenovaná koalícia by sa do Národnej rady SR nedostala.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ak by sa aj teoreticky pri takomto rozložení síl účelovo matovičovo hnutie opäť zmenilo na jednu stranu, opozícia by takto dosiahla prevahu (40,2 %) nad dvomi socialistickými stranami Smer a Hlas.

Lenže podľa prieskumu by sa do parlamentu opäť vrátilo hnutie REPUBLIKA (5,2%), a to by súčasnú koalíciu zachránilo, pretože Smer, Hlas a REPUBLIKA by mali spolu 44,4 percentný podiel a prevýšili by tak aj štyri súčasné opozičné strany o viac ako štyri percentuálne body. To by znamenalo, že aj bez SNS by so zapojením Republiky vládli proslovenské a konzervatívne strany.

Aj keď nevieme, čo by urobilo s preferenciami Hlasu zvolenie jeho predsedu Petra Pellegriniho – aktuálne najpopulárnejšieho politika – za prezidenta štátu, táto trojkoalícia s pragmaticko-zásadovou Republikou by mohla byť perspektívnejšia, stabilnejšia a viac by sa sústredila na systémové a principiálne riešenia.

Podľa tohto prieskumu by voľby vo februári vyhrala strana Smer-SD s podporou 22,7 percenta voličov. Na druhom mieste by skončilo Progresívne Slovensko (21,3 percenta), na treťom Hlas-SD (16,5 percenta). Do parlamentu by sa dostalo aj KDH, malo by 6,7-percentnú podporu. Uspeli by tiež SaS, ktorú by volilo 6,4 percenta opýtaných, a hnutie Republika so ziskom 5,2 percenta hlasov voličov.

Pred bránami Národnej rady SR by zostala koalícia hnutia Slovensko, Kresťanská únia a Za ľudí. Síce by získala 5,8 percenta hlasov, nedosiahla by však sedempercentné kvórum požadované pre koalície.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d