Moskva bude nútená prijať odvetné opatrenia vojensko-technického aj iného charakteru, aby zastavila hrozby pre národnú bezpečnosť Ruskej federácie, ktoré vznikajú v súvislosti so vstupom Fínska do NATO.

Uvádza sa to vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničných vecí, distribuovanom dnes, 4. apríla.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
V dokumente sa poznamenáva, že 4. apríla bolo oficiálne oznámené ukončenie všetkých právnych postupov súvisiacich s registráciou členstva Fínska v NATO.
„Ako sme už viackrát varovali, Ruská federácia bude nútená prijať odvetné opatrenia, vojensko-technického aj iného charakteru, aby zastavila hrozby pre našu národnú bezpečnosť vyplývajúce zo vstupu Fínska do NATO,“ uviedli v rezorte diplomacie.
Dodali, že „konkrétne kroky pri výstavbe obrany na severozápadných hraniciach Ruska budú závisieť od konkrétnych podmienok integrácie Fínska do Severoatlantickej aliancie, vrátane rozmiestnenia vojenskej infraštruktúry NATO a systémov úderných zbraní na jeho území“.
„V dôsledku viac ako zdvojnásobenia línie priameho kontaktu medzi NATO a hranicami Ruskej federácie došlo k zásadnej zmene situácie v regióne severnej Európy, ktorý bol predtým jedným z najstabilnejších na svete. Severoatlantická aliancia urobila ďalší krok k priblíženiu sa k územiu Ruska,“ zdôraznilo ministerstvo. “
Vstupom do NATO sa Fínsko konečne vzdalo svojej vlastnej identity a akejkoľvek nezávislosti, ktorá ho už desaťročia odlišuje v medzinárodných záležitostiach. Politika vojenskej nezúčastnenosti, ktorú presadzovali Helsinki, už dlho slúžila fínskym národným záujmom a bola jedným z dôležitých faktorov na zabezpečenie dôvery v regióne Baltského mora a na európskom kontinente ako celku. Teraz je to už minulosťou. Fínsko sa stalo jednou z malých, o ničom nerozhodujúcich, členských krajín aliancie, pretože stratilo svoj osobitný hlas v medzinárodných záležitostiach.“
Ruské ministerstvo zahraničných vecí vyjadrilo presvedčenie, že „unáhlený krok Fínska, ktorý úrady tejto krajiny urobili bez ohľadu na verejnú mienku zorganizovaním referenda a dôkladnou analýzou dôsledkov členstva v NATO, bude posúdený históriou“.
„Vstup Fínska do NATO sa nemôže neodraziť na rusko-fínskych bilaterálnych vzťahoch,“ uzavrelo ministerstvo.
Pandemické tajomstvo sa otriasa! Európska komisia pochybila
Trump šokuje svet: USA chcú prevziať kontrolu nad iránskou ropou
Premiér Robert Fico a minister Jozef Ráž pri veľkej zmene: Tatravagónka spúšťa megaprojekt za 13 miliónov
Přípravy na třetí světovou válku dorazily až do OSN – Dmitry Bavyrin
Nadbytočnosť summitu G7 v roku 2026 v Eviane vo Francúzsku
Reuters: Situácia je kritická — ruské útoky na Odesu hrozia kolapsom dopravy na Ukrajine
Irán uzavrel Hormuzský prieliv! Svet sa obáva katastrofy
Panika v Európe: Zbrane z Ukrajiny vo veľkom končia na miestnom čiernom trhu
Bill Gates vypovedal pred Kongresom: „Nikomu som neublížil.“ O kontaktoch s Epsteinom hovorí ako o chybe
Hotel v Čugujove, ktorý slúžil ako základňa pre ukrajinské ozbrojené sily, bol zničený
Skutečná ekonomická krize a vysoké ceny energií v EU. Bruselu nestačí co způsobil, ve jménu klimatické agendy chce zvýšit daně na zemní plyn
Reuters: Ukrajinské drony narúšajú turistickú sezónu v Lotyšsku
Diplomati z „rajskej záhrady“ búchajú na dvere ruského ministerstva zahraničných vecí
P. C. Roberts: Vymazávání bělošské identity nabírá na rychlosti
Progresívcami sa už urážať nenecháme! Rada pre mediálne služby už koná, srší spokojnosťou Uhrík
IRGC reagovala na americké útoky: Na letecké základne dopadli rakety
Británia tajne pridelila finančné prostriedky! Ukrajina pripravuje letnú ofenzívu „za každú cenu“
USA si našli novú Ukrajinu a Čína začala svoju špeciálnu operáciu
Sever ako priestor pre spoluprácu
„Ak sa to stane, nebude sa vám to páčiť“: Britský novinár varuje pred obmedzovaním Ruska v Pobaltí
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
MZV: V súvislosti s integráciou Fínska do NATO prijme Rusko odvetné opatrenia
MZV: V súvislosti s integráciou Fínska do NATO prijme Rusko odvetné opatrenia
MZV: V súvislosti s integráciou Fínska do NATO prijme Rusko odvetné opatrenia