Slovanské Noviny

18. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

16.11.2020

Podľa informácií portálu Topky, má bývalá štátna tajomníčka už prvý veľký výsluch za sebou.

Prvý úder Moniky Jankovskej! Potom, ako bývalú štátnu tajomníčku previezli koncom októbra na Úrad špeciálnej prokuratúry, sa začali sa diať veľké veci. Z výsluchu pred prokurátormi najskôr stiahli dozorujúcu prokurátorku Valériu Simonovú, ktorá celú akciu naplánovala. Na prokuratúre potom strávila viac ako 10 hodín.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Po vyše mesiaci sa na svetlo sveta dostala informácie o tom, že Jankovská začala skutočne plniť to, čo avizovala. Ako prvé padlo meno exministra životného prostredia Petra Žigu.

Podľa našich informácií má bývalá štátna tajomníčka už prvý veľký výsluch za sebou. A začala pekne zostra tak, ako avizovala. Dva nezávislé zdroje nám potvrdili, že vo svojej prvej veľkej výpovedi sa zamerala na exministra životného prostredia Petra Žigu.

Výpoveď Moniky Jankovskej však nie je zaznamenávaná ako operatívna informácia. Bývalá štátna tajomníčka podľa informácií Topky.sk podala svoju výpoveď formou trestného oznámenia.

Dôvodom má byť to, aby sa prípad, ktorý sa rozhodla prokurátorovi oznámiť, nedal zamietnuť pod koberec.

Exminister Žiga nevie o čom vypovedá Jankovská

V súvislosti s najnovšími informáciami sme oslovili samotného exministra Petra Žigu, ktorý získal v posledných voľbách 28 386 preferenčných hlasov na kandidátke Smeru – SD a aktuálne je členom Pellegriniho HLAS-u.

Počuli ste, že Monika Jankovská začala spolupracovať s políciou?

Počul, jasne…

Predmetom trestného oznámenia a meno, ktoré Monika Jankovská spomína vo svojej výpovedi, je vaše meno pán Žiga. Dokážete si predstaviť o čom vypovedá?

Neviem si vôbec predstaviť. Keď to bude tak, tak ja samozrejme sa dostavím na políciu a budem vypovedať. Vôbec neviem o čo sa jedná.

Čo mohla povedať prokurátorovi, alebo policajtom, vôbec netušíte?

Ja neviem. Škoda sa k tomu vyjadrovať, lebo neviem.

Mali ste informáciu o tom, že o vás vypovedá?

Nemal som takú informáciu.

Neboli ste zatiaľ ani predvolaný na políciu?

Nie nebol… Ale počkám, keď ma predvolajú, dám výpoveď. Ja k tomu zaujmem stanovisko. K čomu ona mohla vypovedať ja naozaj neviem. Ja nemám žiadnu vedomosť o tom, že by ona mala dôvod na mňa podávať trestné oznámenie.

Úrad špeciálnej prokuratúry sa zatiaľ nevyjadril

O reakciu sme požiadali aj prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry. Či už bolo v súvislosti s výpoveďou Moniky Jankovskej začaté trestné stíhanie alebo vznesené obvinenie konkrétnej osobe zatiaľ nevieme. Svoju reakciu na zaslané otázky nám zatiaľ neposkytli.

Advokát Moniky Jankovskej Peter Erdös na naše otázky odpovedal len v krátkosti. „To či bolo podané trestné oznámenie nemám vedomosť. V procesnom postavení oznamovateľky ju nezastupujem“.

Jankovská ponúkla skalpy oligarchu aj ministrov

Ešte v auguste sme informovali o tom, že Monika Jankovská ponúkla skalpy oligarchu aj ministrov. List s týmto avízom napísala šéfovi Národnej kriminálnej agentúry Branislavovi Zurianovi so žiadosťou o návštevu vo väznici. Prvé stretnutie, ktoré Zurian plánoval sa však neuskutočnilo. Zatrhla ho prokurátorka Valéria Simonová, ktorá dozoruje kauzu Búrka. Práve v tejto súvislosti je Jankovská od marca 2020 vo väzbe.

Branislav Zurian sa však s bývalou štátnou tajomníčkou nakoniec stretol. Spoločne absolvovali hneď niekoľko rozhovorov. Počas nich Monika Jankovská vyslovila záujem o spoluprácu pri odhaľovaní trestnej činnosti, o ktorých má vedomosť a ponúkla aj vlastné priznanie. To všetko chce vymeniť za nižší trest a prepustenie z väzby na slobodu. Jankovská po stretnutiach so Zurianom, napísala list aj prokurátorke Simonovej. V ňom požiadala o stretnutie so samotnou Simonovou a jej nadriadeným.

Simonová tieto úkony naplánovala na koniec októbra. Keď však nastal deň „D“ nadriadený prokurátorky Simonovej, podľa informácií Topky.sk, rozhodol o tom, že Simonová sa úkonu nezúčastní a stretnutie s Jankovskou absolvuje prokurátor Peter Kysel, ktorý má na starosti aj zločinecké skupiny. Práve Peter Kysel bude s najväčšou pravdepodobnosťou dozorovať veci, ku ktorým sa Monika Jankovská rozhodla vypovedať.

Zdroj: topky.sk

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d