Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR a ambulancie sa dohodli na dofinancovaní sektora. Do ambulancií má ísť 283 miliónov eur navyše. Zdroje sa rozdelia rovnomerne medzi segment všeobecnej ambulantnej starostlivosti (73 miliónov eur) a špecializovanej ambulantnej starostlivosti (210 miliónov eur). Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) to uviedol po piatkovom rokovaní so zástupcami ambulantného sektora. Avizoval, že poplatky pre pacientov nebudú zavedené

„Ešte nás čakajú rokovania s ministerstvom hospodárstva o tom, akým spôsobom zabezpečiť, aby ambulancie nepocítili zvýšené platby za energie,“ priblížil dočasne poverený minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Ambulantní poskytovatelia a zdravotné poisťovne by podľa neho mali do konca mesiaca podpísať zmluvy s platnosťou na jeden rok.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Prezidentka Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP) Jaroslava Orosová zdôraznila, že dohoda je zatiaľ len podmienečná. Chce, aby bolo garantované, že sa ambulancie jednoducho dostanú k schéme pomoci pre energetickú krízu. „Našou podmienkou bolo, že dôjde k regulácii cien ambulantného sektora v posledných dňoch pred vypršaním našich zmlúv,“ dodala. Nájdenie riešenia očakáva počas pondelka (30. 1.).
Šéf Asociácie súkromných lekárov Marián Šóth uviedol, že dohodou sa zachovala dostupná zdravotná starostlivosť. „Ak bolo deklarované, že potreba pre ambulantných poskytovateľov je 320 miliónov a našlo sa 280 miliónov, tak je to skutočne minimálna suma, ktorá dokáže ambulantných poskytovateľov zabezpečiť, aby bola dostupná zdravotná starostlivosť pre našich občanov,“ skonštatoval. Nenašli sa podľa neho prostriedky na rozvoj.
Prezidentka Spoločnosti všeobecných lekárov Slovenska Monika Palušková a prezident Asociácie polikliník a zdravotníckych zariadení Štefan Zelník ocenili konštruktívnosť rokovaní. „Každý sa snažil nájsť rozumné riešenia, aby sa pre pacientov našli také postupy, kde nájdu lekára a budú ošetrení včas tak, ako potrebujú,“ dodala Palušková.
hlavnespravy.sk
USA si našli novú Ukrajinu a Čína začala svoju špeciálnu operáciu
Sever ako priestor pre spoluprácu
„Ak sa to stane, nebude sa vám to páčiť“: Britský novinár varuje pred obmedzovaním Ruska v Pobaltí
Vypustí Rusko Orešnik? „Putinov plukovník“ bol zabitý – Ukrajina sa trasie
Kde vzal Čaputovej poradca na tri byty v Bratislave? OZ Voľná zóna vyzýva Godu, aby to vyjasnil
Schengen už nie je taký voľný ako kedysi
USA spustili útok na Irán, Irán odpovedá
Lopatami proti mobilizačným “kanibalom”: v ukrajinskej Volyni prebehla “bitka za slobodu”
Pripomenutie občanom, ktorí „tlačili vakcíny“
Diana Panchenko: Energie a klima blázinec
VIDEO: V slovenských kinách sa začína premietať nový sci-fi film Deň odhalenia. Režisér Steven Spielberg je presvedčený, že vo vesmíre nie sme sami. Tvrdí, že jeho film je založený aj na svedectvách zainteresovaných ľudí
Vládny splnomocnenec Peter Kotlár nepodporí novelu zákona o verejnom zdraví. Namiesto toho predloží vlastný návrh úpravy definícií epidémie a pandémie
VIDEO: Profesor Peter Staněk o paradoxoch dneška: Geopolitická realita verzus mediálna propaganda
„Brána na Krym“ opäť pod útokom Ukrajiny. Most je poškodený a doprava stojí
Padlo trestné oznámenie na Progresívne Slovensko
Rusíni sa obávali najhoršieho: Prišla reakcia z múzea
Zázrak aj obrovský boj o život: V Bratislave sa narodili siamské dvojčatá
Závery vedeckej konferencie „Očkovať či neočkovať?“ Výzva vláde k 10 krokom
Eurobyrokracia sa mentálne pripravuje na zničenie svojej ekonomiky, ak vypukne taiwanská kríza
Bloomberg: Bulharsko zastavuje dodávky zbraní Ukrajine
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ministerstvo zdravotníctva a ambulancie sa dohodli na dofinancovaní sektora
Ministerstvo zdravotníctva a ambulancie sa dohodli na dofinancovaní sektora
Ministerstvo zdravotníctva a ambulancie sa dohodli na dofinancovaní sektora