Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Moderátorské úvodníky pred mediálnymi diskusiami v relácii V politike začínajú pripomínať angažovanú propagandu desaťminútoviek ako predvarených názorových polotovarov z bývalého režimu pred rokom 1989.

Ako to (ne)funguje? Moderátor povie tézu, že biela je čierna, očierni udalosť, výrok či napríklad slogan na pouličnom pútači a potom sa akože ide o tom, prečo je tá biela vlastne čierna „diskutovať“. Je to typická manipulatívna mediálna aj psychologická technika, založená na tom, aby sa označený a obvinený/očiernení podľa alinského metódy „name&shame“ musí vyviňovať a prácne vyvracať manipulačnú tézu, že tá čierna, ktorú vidí asi len moderátor a trafené husi, je vlastne legitímne biele, čisté opatrenie.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Mimovládkam ani cent“ je billboardový slogan hnutia Republika, skratka na jednoduché pochopenie čítania v rýchlosti pri cestách. Na pútačoch nie je priestor na súvetia, to vie azda každý. Čím kratší text, tým údernejší. Veď ani Saska sa nepretrhla v nocionalite: Sulíkov slogan „Meníme hru“ skôr pripomína reklamu na kasíno alebo výrok trénera pred 2.polčasom ako politický či odborný a vecne zrozumiteľný obsah.

Moderátor duelu Sulík – Uhrík, Richard Dírer sa nielen v angažovanom entrée, ale aj počas relácie podsúval floskulu, že slogan o mimovládkach zoberie peniaze aj „vašim deťom“ na šport či umenie, ale aj starým ľuďom, lebo vraj siaha na charitu…

Týmto jednookým postojom na hlúpeho Jana sa síce mohol zapáčiť liberálnym elitám, ktoré často stoja za politickými mimovládkami, ale profesionálne sa totálne zhodil zo stoličky, pretože sa tváril, že nepozná kontext a rozdiel medzi angažovanou mimovládkou presadzujúcou kontroverzné a konfrontačné ideologické naratívy ako napr. nelegálnu migráciu, LGBT agenda na školách alebo ekofanatizmus a mimovládnymi organizáciami, ktoré pracujú najmä na báze dobrovoľnosti a sledujú verejnoprospešné ciele.

„Obyčajné mimovládky“ totiž nemajú státisícové rozpočty a dotácie nielen od sorošovských nadácií a fondov, od cudzích vlád, ale ani od štátu – ani na platy, mzdy či odmeny nejde polovica ich rozpočtu.

Je zjavné, že politické či „sorošovské“ mimovládky sú premyslenou, dobre organizovanou a ešte lepšie finančne zabezpečenou sieťou, ktorá má čoraz väčší vplyv na chod štátu a vyvoláva čoraz väčší nátlak na rozhodovanie verejnej moci

A a to napriek tomu, že podľa Ústavy sa Slovenská republika neriadi nijakou ideológiou, teda ani liberálnou, ani neomarxistickými dogmami o rovnosti pre všetkých, ani multikulturalizmom „refugee welcome“, ani gender rodovou agendou o 72 pohlaviach…

No a práve toto sa hnutiu Republika nepáči a sľubuje, že to zmení: že skončí štátna podpora v miliónoch eur na činnosti, ktoré v konečnom dôsledku rozvracajú ustálené formy a tradičné hodnoty, keďže ústava sa odvoláva aj na cyrilo-metodské tradície, alebo by mali byť založené na báze dobrovoľnosti, no nakoniec dostanú od štátu milióny eur.

Televízia TA3 pokryla väčšiu časť spravodajských blokov práve sekvenciami z diskusnej relácie. V jednom šote zareagovali aj tie trafené husi, ba tá najviac vykŕmená, Nadácia otvorenej spoločnosti.

Jedno je isté, že okrem odstrihnutia ideologických mimovládiek bude potrebné pozrieť sa aj na systém asignačnej dane 2%, keďže mnohé nadnárodné korporácie pôsobiace na Slovensku v lukratívnych a ziskových oblastiach ako je bankovníctvo, telekomunikácie či obchodné reťazce sústreďujú aj od svojich zamestnancov značné zdroje a sami zo svojich ziskov presúvajú asignačnú daň do svojej vlastnej nadácie.

Ideologický deep state

Systém štát v štáte nemôže dlho fungovať bez toho, aby deep state tretieho sektora namiesto „pomoci“ rozvracal štát. Je to predsa klasická deľba práce – tretí sektor je postavený mimo vládu („mimovládne organizácie“) a na dobrovoľníctve a pomoci, médiá sú tu zas na pravdivé informovanie. Ak obaja začnú robiť namiesto tohto poslania politiku, treba položiť cicerovskú otázku: Quo usque tandem abutere, Catilina, patientia nostra?, čiže Dokedy budeš Catilina, zneužívať našu trpezlivosť?

Môžeme len v dobrom dúfať, že táto náročná misia Republiky proti silnému golemovi sa nakoniec podarí a zdroje sa presunú tam, kde budú užitočnejšie – na podporu športu, kultúry, vlastenectva, talentov, ale aj chorých detí či na charitu.

Osobne viem, o čom hovorím, pretože v rokoch 2018 až 2020 som ako prvý odhalil skrytý štát v štáte – chobotnicu ideologických mimovládiek ako súčasť globálnej siete sorošovských nadácií, fondov a mimovládnych organizácií, napojených na jeho peňazovody.

Rafael Rafaj

O autorovi: Rafael Rafaj (Mgr.) je novinár, vyštudoval Katedru žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Autor, publicista, analytik, mediálny a komunikačný poradca, lektor. Ako poslanec pôsobil šesť rokov vo Výbore NR SR pre kultúru a médiá. Vyhodnotili ho ako najaktívnejšieho poslanca vládnej koalície (2006-10). Zaoberá sa mediálnou a komunikačnou politikou a slobodou slova a prejavu. Publicistike a písaniu sa venuje už 30 rokov so zameraním na komentáre, glosy, analýzy a eseje, ktoré mu spolu s básňami začali vychádzať v Literárnom týždenníku a neskôr vo vyše desiatke ďalších publikácií. Autor knihy Za národ (2005) a knihy na vydanie Tajný kód starých Slovenov. Expert a predseda odborného tímu pre kultúru a médiá v hnutí Republika.

facebook/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.