Slovanské Noviny

13. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

MATOVIČOV LOCKDOWN JE PROTIÚSTAVNÁ FRAŠKA, ZA KTORÚ BUDE MUSIEŤ NIESŤ ZODPOVEDNOSŤ – PRÁVNA ANALÝZA!

foto: screenshot

To, čo predvádza táto vláda sa nedá nazvať inak, ako zavádzanie otvorene fašistického režimu, kde menejcennými obyvateľmi sa stávajú tí, ktorí sa odmietajú báť vírusu s úmrtnosťou nižšou ako má chrípka (podľa vládnych údajov). 

Len preto, že chceme žiť slobodne, nebáť sa a nečakať na koniec sveta či nevyhnutnú smrť, ktorú nám má priniesť vírus, ktorý nás tu straší už od februára, ale pritom nespôsobil žiadnu katastrofu (iba v médiách), sme oberaní o svoje ústavné práva a slobody, opatreniami ktoré nemajú žiadnu oporu v zákonoch a ich výkon je vedený voči obyvateľom protiústavne.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Likvidácia našej ekonomiky a devastácia zdravotníctva nie je realizáciou adekvátnych opatrení voči nebezpečnému vírusu, ale uskutočňovaním šialených pokusov ľudí, ktorí nenávidia našu slobodu.

Podľa právnikov, ktorí nám analyzovali posledné uznesenie vlády o tzv. lockdowne a karanténe v prípade odmietnutia predraženého, nezmyselného celoplošného testovania, je obsah tohto uznesenia v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky a sankcie v ňom spomenuté nie sú v právnom poriadku Slovenskej republiky realizovateľné.

Podľa čl. 16 ods. 1 Ústavy SR:
,,Nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia je zaručená. Obmedzená môže byť len v prípadoch ustanovených zákonom.“

Z hľadiska komparatívneho výkladu je možné poukázať aj na nasledovnú judikatúru:
,,Z ústavního principu nedotknutelnosti integrity vyplývá zásada svobodného rozhodování v otázkách péče o vlastní zdraví; proto při aplikaci ustanovení umožňujících ve vyjmenovaných případech, určité medicínské výkony či vyšetření provézt i bez výslovného souhlasu občana (pacienta), je nutné šetřit podstatu této svobody a postupovat s maximální zdrženlivostí“.
(nález Ústavného súdu ČR zo dňa 18.05.2001, sp. zn. IV. ÚS 639/2000)

Zamýšľané plošné testovanie na COVID 19 počas núdzového stavu so sankcionovanou neúčasťou by bolo obmedzením základných práv a slobôd, a preto s poukazom na čl. 51 ods. 2 Ústavy SR nie je možné bez zmeny ústavného zákona č. 227/2002 Z.z. takéto testovanie osobám na území Slovenskej republiky uložiť pod hrozbou sankcie ako povinnosť. 

Prípadné sankcionovanie neúčasti na plošnom testovaní na COVID 19 počas núdzového stavu povinnou karanténou alebo pokutou vylučuje dobrovoľnosť takého testovania, čo by bolo zároveň bez uvedenej zmeny ústavného zákona č. 227/2002 Z.z. obchádzaním uvedeného čl. 51 ods. 2 Ústavy SR a v konečnom dôsledku protiústavné. 

Policajti od vás nesmú požadovať informácie o vašom zdravotnom stave, ani o teste na COVID-19:

Požadovanie informácií príslušníkom Policajného zboru SR o zdravotnom stave (vrátane požadovania výsledkov testov na COVID 19), by nemalo žiadnu oporu v právnom poriadku SR a bolo by v rozpore so základným právom na nedotknuteľnosť súkromia dotknutej osoby v zmysle čl. 16 ods. 1 Ústavy SR. 

Požadovanie informácií príslušníkom Policajného zboru SR o zdravotnom stave (vrátane požadovania výsledkov testov na COVID 19) počas núdzového stavu obdobne ako bolo vysvetlené v bode 1. by bolo zároveň bez zmeny ústavného zákona č. 227/2002 Z.z. (cit. zákon neupravuje ani túto otázku poskytovanie informácií o zdravotnom stave) obchádzaním uvedeného čl. 51 ods. 2 Ústavy SR a v konečnom dôsledku protiústavné. Z rovnakých dôvodov nie je možné požadovať počas núdzového stavu bez zmeny ústavného zákona č. 227/2002 Z.z., aby sa osoby kedykoľvek preukazovali výsledkami testov na COVID 19 alebo potvrdeniami o ich absolvovaní.

Polícia vám nemôže dať ani pokutu podľa zákona č. 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia:

Predmetný zákon upravuje kompetencie orgánov verejného zdravotníctva a tiež (okrem iného) aj sankcie na úseku verejného zdravotníctva. V zmysle uvedeného zákona sú orgánmi verejného zdravotníctva Ministerstvo zdravotníctva SR, Úrad verejného zdravotníctva, regionálne úrady verejného zdravotníctva….. Vláda SR medzi týmito orgánmi nie je.

Polícia vám nemôže udeliť pokutu za priestupok na základe zákona č. 355/2007 Z.z., pre nedodržanie uznesenia vlády, pretože vláda nie je subjektom, ktorý môže opatrenia podľa tohto zákona vydávať!

Musí pri sebe občan nosiť certifikát o negatívnom teste na COVID-19?

Občan pri sebe neustále nemusí nosiť ani občiansky preukaz. Neexistuje žiadna právna norma, ktorá by prikazovala ľuďom nosiť pri sebe neustále výsledky testov. 

Neexistuje ani oprávnenie, ktoré by policajtom vôbec umožnilo si od vás pýtať výsledky testov. Takéto oprávnenie nemá ani Úrad verejného zdravotníctva, ani regionálne úrady verejného zdravotníctva, nakoľko povinnosť nosiť pri sebe výsledky testov nevyplýva zo žiadneho rozhodnutia orgánu verejného zdravotníctva.

Slovensko ešte nemalo vládu, ktorá by takto otvorene odstraňovala demokratický systém v štáte, pod zámienkou ktorá jednoducho nemôže obstáť! Je potrebné, aby sme držali spolu a odmietli poslušnosť diktátorovi. Keď nás bude dostatočne veľa, Matovič aj so svojimi fašistickými kolegami prehrajú. A za toto všetko ich musí čakať spravodlivý súdny proces. 
Svojimi rozhodnutiami totižto zničili životy nespočetného množstva ľudí. Ich rozhodnutia navyše boli protiústavné, a teda nedemokratické!

https://www.youtube.com/watch?v=8RQMi6CWcZA

zdroje:

fb Milan Mazurek – poslanec NR SR,

youtube ĽS Naše Slovensko v NR SR

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.