Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Matovič: Za dva týždne budú testovacie manévere za milióny. Ak dve tretiny ľudí budú mať postoj salám-párky, na to sa prizerať nebudeme

22.11.2020

Premiér Igor Matovič j(OĽaNO) je po masových protestoch ľudí proti jeho vláde naďalej odtrhnutý od reality a Slovákom sa opäť vyhráža.

.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) je po masových protestoch ľudí proti jeho vláde naďalej odtrhnutý od reality a Slovákom sa opäť vyhráža. Celoplošné antigénové testovanie by sa podľa jeho slov malo uskutočniť o dva týždne. Dodal, že deti sa do škôl vrátia až v novom roku.

Starostovia zatiaľ nedostali preplatené zvýšené náklady za prvú vlnu pandémie, nie je dohodnuté, ako bude štát preplácať náklady samospráve za plošné testovanie, a už premiér ohlasuje, že ďalšie kolo celoplošného masového testovania bude o dva týždne.

Premiér Matovič to potvrdil v nedeľnej relácii TA3. Stále platí pritom záväzok, že opatrenia budú platiť, kým denný prírastok nových infikovaných neklesne pod 500 a v nemocniciach bude menej ako tisíc pacientov s ochorením COVID-19.

Aj ďalšie testovanie bude zrejme povinné a bude kopírovať testovanie v prvej vlne. Matovič totiž vysvetľoval, že aktuálneho víkendového testovania v mestách a obciach, kde bolo vyše percenta infikovaných v minulom kole, sa zúčastní asi tridsať percent ľudí. A to je podľa Matoviča málo.

„Ak by to malo byť tak, že urobíme manévre za milióny eur a pôjde sa otestovať tretina ľudí a dve tretiny na to hodia salám-párky, tak na to sa prizerať nebudeme,“ týmito slovami Matovič pripustil, že testovanie bude povinné. V ďalších kolách by sa malo testovať iba v regiónoch, kde bude najvyšší počet infikovaných.

Premiér trvá na tom, že minister a líder koaličnej SaS Richard Sulík odsabotoval myšlienku komunitného testovania a výsledkom je, že školy sa otvoria až v budúcom roku. „Lebo deti môžu doniesť vírus domov, tam sa to premieša a zdravotníctvo ľahne popolom,“ mieni Matovič.

Ústredný krízový štáb podľa neho jednoznačne odhlasoval masové testovanie a preto aj vláda poverila Sulíka a jeho ministerstvo hospodárstva nákupom 16 miliónov antigénových testov. Premiér tvrdí, že by to malo byť na viac vĺn testovanie a zostať by mala aj zásoba pre nemocnice alebo domovy sociálnych služieb, kde testuje pravidelne.

Samospráva však upozorňuje, že ešte nedostala kompenzácie za prípravu a nákup potrebných vecí na prvý cyklus plošného testovania. Podľa Matoviča je to skôr otázka pre ministerstvo obrany, ktoré malo testovanie pod palcom, a ministerstvo financií. Tvrdí však, že „starostovia si nemôžu myslieť, že keď dali zarobiť svojim kamarátom, že im to štát preplatí“.

Na margo Sulíkovho nápadu, aby vo výberovej komisii, ktorá bude riešiť nákup testov, boli aj zástupcovia opozície, ktorí to však zatiaľ odmietli, Matovič povedal, že „majú na paprčiach množstvo chorých a mŕtvych“.

Počas Vianoc by nemal byť vyhlásený lockdown, teda uzavretie krajiny, ani sa zatiaľ neuvažuje nad zákazom cestovania z okresu do okresu ako to bolo počas Veľkonočných sviatkov. „Dúfame, že ľudia sa zomknú a cestovanie a návštevy rodiny odložia,“ povedal Matovič.

Či bude očkovanie povinné zatiaľ nevedel povedať. Dodal však, že zrejme budú mať ľudia na výber, nezaočkovaní budú mať napríklad ťažšie cestovanie.

Zdroj: pravda.sk / InfoVojna

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d