Slovanské Noviny

28. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Matovič sa Slovákom odmietajúcich testovanie na Covid-19 vyhráža: Tí, čo si povedia „salám, párky“, tak aj štát bude voči nim pristupovať „salám, párky“

Exminister zdravotníctva Tomáš Drucker považuje za nehorázne a nedôstojné, keď sa premiér vyhráža vlastným občanom.

Premiér Igor Matovič nevidí dôvod, aby sa zodpovední ľudia tým nezodpovedným, ktorí sa nedajú otestovať, skladali na zdravotnú starostlivosť.

Jednou z otázok, ktorú podľa premiéra Igora Matoviča ešte pri príprave „tajného“ plánu nevyriešili, bola tá, či testovanie má byť dobrovoľné alebo povinné.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Osobne si myslím, že by to malo byť dobrovoľné, ale ten kto sa nezúčastní, jednoducho nebude mať nejaké výhody, ktoré bude štát poskytovať v budúcom roku,“ povedal Matovič v relácii Na telo v TV Markíza. Minister financií Eduard Heger v rovnakej relácii uviedol, že si nevie predstaviť, že by niekomu napríklad siahli na sociálne výhody alebo sociálne dávky.

Na otázku moderátora, či si to vie predstaviť Matovič, premiér povedal: „Je úplne legitímne v takejto situácii, tým ľuďom – videli sme ich včera pred Úradom vlády, kde sa správali ako opice, pomaly – ak takíto ľudia si povedia, že na testovanie nepôjdu, nevidím najmenší dôvod, aby tí zodpovední ľudia, ktorí si uvedomujú, čo je COVID-19 a čo nám to môže spôsobiť na ekonomike, aby sa týmto ľuďom trebárs skladali na zdravotnú starostlivosť, alebo niečo podobné“.

Prečo by sme neurobili rozdiel medzi zodpovednými a nezodpovednými ľudmi, pýta sa premiér. Tí, čo si povedia „salám, párky“, tak aj štát bude voči nim pristupovať „salám, párky“, dodal.

Tí, čo nepôjdu na testovanie, „budú mať nejakú základnú starostlivosť, špecialitky si budú, napríklad, priplácať – ale hovorím to ako návrh, jednoducho tí ľudia ohrozia svojou nezodpovednosťou, že nepôjdu napríklad na takéto pretestovanie, ktoré budú mať bezplatné a bezbolestné, tak nepomôžu spoločnosti chrániť verejný záujem, lebo si nedovidia ďalej od nosa“.

„Možno aj toto je situácia, kedy si môžeme povedať a buchnúť po stole, holt, ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva, a tak sa bude aj k týmto ľuďom pristupovať,“ uviedol Matovič.

Exminister zdravotníctva Drucker: Nehorázne a nedôstojné, keď sa premiér vyhráža vlastným občanom

„Prestaňte sa vyhrážať, že odopriete ľuďom zdravotnú starostlivosť. Je to absolútna nehoráznosť a nikoho takto o užitočnosti vášho testovania nepresvedčíte. Ak ste chceli testovať, mali ste to robiť už dávno a poriadne. Ale ak Vás nič lepšie nenapadá, počúvajte aspoň odborníkov. Začnite systematicky testovať skupiny kde to má význam – zdravotníci, opatrovateľky, učitelia, každého u koho je napríklad z titulu práce vyšší osobný kontakt s ľudmi. Aspoň One Time to urobte poriadne a rozumne,“reagoval na Matovičov návrh exminister zdravotníctva Tomáš Drucker.

zdroj: infovojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d