Slovanské Noviny

28. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

24.11.2020

Maďarská vláda predložila dodatok ústavy pre ochranu detí a zúženie adopcií na manželské páry. V návrhu, ktorý do parlamentu predložila ministerka spravodlivosti Judit Varga, štátna ústava jasne deklaruje, že „matka je žena a otec je muž“. Podľa médií návrh tiež zakazuje zmeny pohlavia pre maloletých, čo protirečí bruselským dezorientovaným predstavám o „genderových slobodách“.

Foto. minden-egyben.com

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V doplnenom texte sa uvádza, že Maďarsko chráni právo detí na identitu zodpovedajúcu rodnému pohlaviu. Zabezpečuje vzdelávanie v súlade s hodnotami, ktoré sú založené na maďarskej ústavnej identite a kresťanskej kultúre. Ľudská dôstojnosť, podľa dôvodovej správy, zahŕňa aj právo každého dieťaťa na identitu primeranú jeho pohlaviu, vrátane ochrany pred duševnými a biologickými zásahmi do fyzickej a duševnej integrity.

Maďarské zákony už uznávajú manželstvo ako stabilný zväzok medzi jedným mužom a jednou ženou. Doplňujúci návrh stanovuje, že adoptovať si deti budú môcť iba ľudia v takomto zväzku. Slobodní ľudia by si mohli adoptovať dieťa na základe osobitného súhlasu ministra zodpovedného za rodinné záležitosti. Návrh hovorí: „Základom pre rodinné vzťahy je manželstvo. Matka je žena, otec je muž“.

Progresívne a liberálne médiá okamžite na dodatok a zákony zaútočili a označovali ich za „vnucovanie“. Amnesty International tvrdí, že s definíciami ako „matka je žena, otec je muž“ privádza Orbán krajinu do temných vekov. To isté vyhlasovali mimovládne a neziskové organizácie v čase, keď Maďarsko odmietlo Istanbulský dohovor, ktorý pod fasádou ľudských práv a predchádzania násilia chce prepašovať genderovú teóriu. „Prijatie Istanbulského dohovoru s jeho definíciou sociálnych pohlaví by degradovalo postavenie maďarskej ústavy, podľa ktorej existujú iba dve biologické pohlavia: mužské a ženské,“ uviedol Zoltán Kovács, štátny tajomník pre medzinárodnú komunikáciu a vzťahy.

Maďarská vláda už v roku 2018 odvážne zrušila programy genderových štúdií na univerzitách po tom, čo zistila, že programy neslúžia nijakému jasnému účelu a že sú založené len na ideológii. Bence Rétvári, štátny tajomník ministerstva ľudských zdrojov povedal, že vysokoškolské tituly musia byť založené na vedeckom základe, zatiaľ čo genderové štúdie „podobne ako marxizmus-leninizmus“ stoja na ideológii a teda sú nevhodnou záležitosťou pre univerzitné vzdelanie.

Zdroje:

(1) KÖZPÉNZ, GENDER, HADIÁLLAPOT: ITT A KILENCEDIK ALKOTMÁNYMÓDOSÍTÁS; autor: Bakó Bea; Azonalli, 10.11.2020

(2) Hungary to Enshrine Religious Gender Doctrine Into Constitution; autor: Marton Éder; Bloomberg/MSN, 10.11.2020

(3) Hungary’s government proposes draft legislation to ban adoption for same-sex couples; autor: Matthew Holroyd/AP, 12.11.2020

(4) Under the cover of a deadly pandemic, Hungary’s Viktor Orbán is legally erasing trans people. It’s driving them to suicide; autor: Vic Parsons; Pink News, 24.4.2020

(5) Yes to protection of women, no to gender ideology and illegal migration; autor: Zoltán Kovács; About Hungary, 7.5.2020

(6) Diktátum jellegű rendelettel tiltják be a gender szakot Magyarországon; hvg.hu, 10.8.2018

(7) zem a vek

AUTOR: JÁN HORVÁTH

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d