
Alexander Lukašenko urobil poriadne rošády vo velení silových štruktúr. Vymenil zástupcov prezidenta v regiónoch a vymenoval nového ministra vnútra. Najväčšie zmeny nastali v Brestskej a Grodnenskej oblastiach a v hlavnom meste republiky. Hlavnou novinkou bolo odvolanie z funkcie ministra vnútra Jurija Karajeva a vymenovanie na tento post Ivana Kubrakova, ktorý bol predtým šéfom Hlavného riaditeľstva vnútorných vecí Minsku. Uviedla to informačná agentúra BELTA.
Bieloruské média, hlavne opozičné, podotkli, že tieto zmeny nastali kvôli tomu, že prezident chce posilniť silové štruktúry v regiónoch, kde existuje nebezpečenstvo, že masové demonštrácie budú pokračovať aj naďalej. Lukašenko na „horúce úseky“ poslal ľudí, ktorí sú, podľa neho, schopní zabezpečiť poriadok a dodržiavanie bieloruských zákonov ako v nestabilných regiónoch, tak aj v metropole.
Do funkcie zástupcu prezidenta Bieloruska v Brestskej oblasti vymenoval Valerija Vakuľčika. Bývalého ministra vnútra – do rovnakej funkcie (je to zjavný zostup v kariérnom rebríčku) v Grodnenskej oblasti a za veliteľa polície v Minsku vymenoval Alexandra Barsukova. Bývalého riaditeľa Hlavného riaditeľstva vnútorných vecí Minsku Ivana Kubrakova vymenoval do v súčasnej situácii „najhorúcejšej“ funkcie – ministra vnútra.
Počas stretnutia s novovymenovanými šéfmi silových štruktúr Alexander Lukašenko vysvetlil svoje rozhodnutie: „Verejne chcem oznámiť všetkým prítomným: rozhodol som sa urobiť kádrové zmeny a vy traja pôjdete do oblastí, ktoré nie sú mimoriadne nebezpečné, ale predsa sú to veľmi dôležité regióny našej krajiny. Pôjdete tam v súvislosti s najnovšími udalosťami, predovšetkým s tými, ktoré sa už uskutočnili, ale ešte nie sú ukončené, a nevieme, ako sa to všetko môže dopadnúť. Prečo práve vy? Pretože ste vojaci, skúsení, zodpovední a netreba vám príliš veľa vysvetľovať – vy to viete,“ cituje Alexandra Lukašenka bieloruská informačná agentúra BELTA.
Zdroje:
/1/ „Направляетесь на ответственные участки нашей страны“ – Лукашенко назначил новых помощников в Брестской, Гродненской областях и Минске, BELTA, 29.10.2020
/2/ Кубраков назначен министром внутренних дел, BELTA, 29.10.2020
AUTOR: EUGEN RUSNÁK
Jeffrey Sachs: Ruské problémy boli ignorované s tichým súhlasom Nemecka
Naď a jeho vypínanie webov: Čím hlbšia orba, tým plytšie argumenty
Je 177 932 Ukrajincov na Slovensku málo? Minister Eštok žiada eurokomisiu o výnimku z migračného paktu
Projekt za 2,6 miliardy eur! Vláda schválila opravu stovky mostov cez PPP
Živnostníkom po Novom roku klesnú náklady. Nepopulárna transakčná daň pre nich končí!
Rokovania o mieri budú pokračovať v USA. Delegácie Washingtonu a Moskvy sa stretnú v Miami
Moskva pritvrdzuje rétoriku. Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“
Sedem krajín EÚ sa teraz stavia proti vyvlastneniu ruského majetku
Ústavný súd dočasne stopol zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov
Rodový Ústoj
VIDEO: Nový český minister zahraničia Petr Macinka prišiel do Bratislavy napraviť vzťahy, ktoré poškodila Fialova vláda.
VIDEO: Spojené štáty varujú Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva, pretože by došlo k sabotáži Trumpovho mierového plánu pre Ukrajinu, vyhlásil poľský premiér Donald Tusk.
VIDEO: Český premiér Andrej Babiš podporuje ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu.
VIDEO: „Povojnový svetový poriadok sa mení k nepoznaniu. Neexistuje dôležitejší čin, než podpora obrany Ukrajiny, preto musíme prijať rozhodnutie o financovaní Ukrajiny.
Europoslanci schválili plán na ukončenie dovozu ruského plynu najneskôr do jesene 2027. Pozrite sa a dobre si zapamätajte ako hlasovali slovenskí europoslanci
Otázka zmrazených ruských aktív nebude na programe summitu EÚ.
VIDEO: „Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vojenskými prostriedkami ak mierové rokovania stroskotajú,“ oznámil ruský prezident Vladimir Putin a európskych vojnových štváčov označil za malé prasiatka, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska
Už to nie je také ľahké: Švédske námorníctvo varuje, že tankery ruskej “tieňovej flotily” strážia vojaci
Analytik varuje: Provokácii sa už nedá vyhnúť, kľudne aj v Kyjeve odpália jadrovú bombu, len aby obvinili Rusko
MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi
zo sekcie
Lukašenko premiešal ministrov a svojich zástupcov v regiónoch
Lukašenko premiešal ministrov a svojich zástupcov v regiónoch
Lukašenko premiešal ministrov a svojich zástupcov v regiónoch