Milan Lučanský je v bezvedomí. Diagnóza – mozgová smrť. Jeho stav je kritický. Áno, je to tu zase.

1. Podľa vlády sa vo väzbe Lučanský pokúsil spáchať samovraždu. Ide z toho hrôza. Znie to ako scéna z mafiánskeho filmu, v ktorej sa niekto potreboval zbaviť nepohodlného policajta. Čo sa to, preboha, na Slovensku deje?!
2. Už raz sa Lučanský ocitol v nemocnici. Pred pár týždňami. Vláda tvrdila, že došlo k samovylupovaniu oka. Prvýkrát to nevyšlo, a tak tu máme druhý pokus. Lučanský zjavne nemôže vyjsť z väzby živý.
3. Už pri prvom prípade existovali pochybnosti. Vláda odmietla návrh opozície, aby pri vyšetrovaní prípadu mohli byť aj opoziční predstavitelia. Tým pádom je akákoľvek verzia, ktorú ponúkli vládne orgány, maximálne nedôveryhodná.
4. Dnešok všetky pochybnosti potvrdzuje. Hovorilo sa, že Lučanského si vo väzbe podali… A on v obave o svoj život nežiadal vyšetrovanie… Toto sa hovorilo… Ale vláda hovorí, že to tak nie je. A kto by neveril Matovičovej vláde a jej ľuďom?
5. Len pripomínam, že Matovič a jeho vláda spustila najväčšie politické čistky v dejinách Slovenska, ľudia sa zatvárajú len na základe klebiet a ohovárania zo strany zločincov. Liberálne médiá asistujú pri zatýkaniach. Pri výsluchoch sa prokurátori vyhrážajú tým, že ich obete budú „srať krv ako Lajó“.
6. A v tejto atmosfére dôjde k údajnej samovražde jedného z mučených. Pardon – väzobne stíhaných. Bývalého elitného policajta, ktorý poslal do basy ťažkých mafiánov a vrahov.
7. A ministerstvo spravodlivosti, resp. vláda tvrdí, že to je všetko len náhodička – oni vraj len neustrážili, že Lučanský pácha samovraždu. A chcú od nás, aby sme tomu verili. Vraj – nepríjemnosť.
8. Len pripomínam, že hovoríme o väzbe, ktorá je totálne monitorovaná. Spáchať samovraždu je zhruba tak isto pravdepodobné, ako si pri cvičení na cele vylupnúť oko.
9. Ale samozrejme – kto by Matovičovým vládnym orgánom neveril. Od prvého dňa vo funkcii predsa robia všetko pre to, aby dodržiavali prezumpciu neviny a nevyhrážali sa politickým oponentom. Alebo nie?
10. Nemám ako vedieť, čo sa stalo Milanovi Lučanskému, ale jedno vidí každý – je to neuveriteľne podozrivé. Opakujem – pripomína to béčkový mafiánsky film, v ktorom si zločinci vyrovnávajú účty s policajtmi, ktorí ich kedysi pozatvárali – a mafiánska vláda im pri tom asistuje. Takto to pôsobí zvonku.
11. Len si predstavte, že by sa takéto niečo stalo za našej vlády. Že by sme do väzby strčili nejakého bývalého nominanta pravicovej vlády a ten by opakovane končil v nemocnici. Najskôr s vylupnutým okom a teraz s mozgovou smrťou. A vláda by sa tvárila, že si to zakaždým urobil sám. Len si to predstavte. Čo by bolo.
12. Alebo si predstavte, že by sa takéto niečo stalo nejakému novinárovi – že by došiel v ostro stráženej väzbe k vážnym zraneniam a vládne orgány by tvrdili, že si to urobil sám a že to je len taká nepríjemnosť. A on by bol prakticky mŕtvy.
13. Naskakuje z toho husia koža. Je Lučanský obeťou Matovičovej mafie? Toto je otázka, ktorá po dnešku napadne polovici Slovenska. Tento prípad sa bude musieť veľmi dôsledne vyšetriť. Takýto škandál ešte Slovensko nezažilo.
14. A ak bude Matovičova vláda opäť trvať na tom, že opozícia nebude môcť byť pri vyšetrovaní, rovno sa môžu priznať, že v tom majú prsty a chcú to zamiesť pod koberec. Lebo vládnym orgánom už nikto neverí.
15. Nech to bolo akokoľvek, už teraz je jasné jedno. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková je politicky zodpovedná za to, ako fungujú väzenia na Slovensku. Ak je ohrozený na živote bývalý policajný prezident, ktorý je vo výkone väzby, znamená to jediné – Kolíková a jej ľudia vážne zlyhali. Ministerka Kolíková musí okamžite odstúpiť. Ako prvá – ale rozhodne nie posledná.
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
ďakujeme
zdroj: fb Ľuboš Blaha
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Ben Aris: Ruská ekonomika bola na vojnu unikátne pripravená
Irán zintenzívnil útoky, jeho nový vodca schladil Trumpa: “Rokovania nebudú”
Trump zaujatý vojnovými ťaženiami urobí z Ameriky krajinu tretieho sveta
Prečo Irán ešte nepotopil americkú lietadlovú loď? USA na jej ochranu sústredili impozantnú silu
Kam sa stratila morálka?
Skrývajú USA stratu 560 amerických vojakov počas svojej dvojdňovej operácie?
Ceny plynu v Európe vyskočili až o 50 % po tom, čo Katar pre útoky iránskych dronov zastavil produkciu LNG. Protiruské sankcie sú jedným z hlavných dôvodov prudkého nárastu cien plynu v EÚ.
Irán zaútočil na kanceláriu izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a veliteľa izraelského letectva generálmajora Tomera Bara, zodpovedného za masívne víkendové nálety na Teherán, ktoré viedli k smrti iránskeho najvyššieho duchovného vodcu Alího Chameneího.
VIDEO: Maďarský premiér zverejnil satelitné snímky zariadenie ropovodu v ukrajinskom meste Brody z 31. januára a 21. februára 2026, na ktorých sú označené nepoškodené objekty infraštruktúry pozdĺž trasy ropovodu Družba.
Plyn a nafta zdraželi po útokoch Izraela a USA na Irán o viac ako 20 %, ceny ropy vzrástli o vyše 7 %. Na Slovensku ceny pohonných hmôt stúpnu.
VIDEO: „Média počas pandémie koordinovane šírili informácie o covide – výsledky testov, čísla infikovaných a úmrtí akoby noty išli z jediného centra, tvrdí molekulárna genetička Soňa Peková.
Vyhlásenie jednotiek Kuds iránskych Islamských revolučných gárd (IRGC)
Ministerka Šimkovičová vymenovala Zuzanu Ťapákovú do funkcie generálnej riaditeľky SND
Draxler: Žijeme v zvrátenom svete. Európa mlčí pri masakre detí, no pri odvete Iránu okamžite kričí
Hľadá Donald Trump únikovú rampu?
Ukrajinskí náborári uniesli Maďara narodeného v Nyíregyháze
Irán zaútočil na najväčšiu ropnú rafinériu na svete, Katar zastavil LNG. Ceny idú prudko nahor
Ukrajina udrela na čiernomorský ropný terminál napriek výstrahe USA
Rusko zostáva optimistické ohľadom vzťahov s Bulharskom
Reuters: USA nemali žiadne informácie o plánoch Iránu zaútočiť
zo sekcie
Ľuboš Blaha: „Milan Lučanský je v bezvedomí. Diagnóza – mozgová smrť. Jeho stav je kritický. Áno, je to tu zase.“
Ľuboš Blaha: „Milan Lučanský je v bezvedomí. Diagnóza – mozgová smrť. Jeho stav je kritický. Áno, je to tu zase.“
Ľuboš Blaha: „Milan Lučanský je v bezvedomí. Diagnóza – mozgová smrť. Jeho stav je kritický. Áno, je to tu zase.“