Slovanské Noviny

6. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

V súvislosti s plošným testovaním, ktoré sa uskutočnilo počas víkendu na Slovensku, som opis aktuálne situácie poslal listom prezidentom Putinovi a Trumpovi.

Pane,

dovoľte mi, aby som vás oslovil v nasledujúcej veci. Počas soboty a nedele 31.10. a 01.11.2020 a tiež neoficiálne 29.10. a 30.10., sa uskutočnilo, v Slovenskej republike, veľké lekárske antigénové testovanie na koronavírus (COVID-19). Vek účastníkov zahŕňal deti od 10 rokov a do dospelých do 65 rokov. Oficiálne boli testované 3 milióny ľudí. Ide o bezprecedentný počet ľudí v histórii ľudstva, ktorí boli klinicky testovaní za tak krátky čas. Podľa oficiálnych vládnych a štátnych vyhlásení bolo toto testovanie vykonané dobrovoľne, na základe slobodnej vôle jednotlivca. Na účasť ľudí na testovaní bol však vyvíjaný obrovský tlak zo strany vládnych úradníkov. Zahŕňalo to tlačové vyhlásenia, televízne a rozhlasové vysielanie, oficiálne vyhlásenia na facebooku atď. Možno ich ľahko sledovať v dátových archívoch. V prípade nezúčastnenia sa by ľudia stratili štandardnú lekársku starostlivosť, prišli o prácu (okamžite boli nezamestnaní), deti mladšie ako 10 rokov nesmeli vstupovať do školy alebo škôlky, ak ich rodičia neboli testovaní, ľudia, ktorí neboli testovaní, musia zostať doma ( „domáce väzenie“), vstup do obchodov (okrem do obchodov s potravinami) je povolený iba s osvedčením o negatívnom teste. To je neprijateľné, porušuje to pravidlá klinického testovania. Všetky protesty a iné názory boli ignorované. Okrem toho boli prijaté nové zákony a pravidlá, ktoré ústavu ignorujú (alebo sú proti). Hlavný hygienik dostal právomoci, ktoré sú nad prezidentskými. Tento (trestný) čin a správanie porušuje základné ľudské práva, etické pravidlá, pravidlá klinického testovania, Norimberský kódex z roku 1947 a medzinárodné ľudské zákony. Veľmi sa podobá na nacistické zločiny počas druhej svetovej vojny. Za túto situáciu je plne zodpovední predseda vlády, celá vláda (hlavne minister obrany, minister vnútra, minister zdravotníctva, minister sociálnych vecí), celé „krízové ​​zhromaždenie“, prezident Slovenskej republiky, šéf hygieny a poslanci parlamentu.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

MUDr. Ján Lakota, CSc., bývalý primár onkologického ústavu Sv. Alžbety a šéf Etickej komisie z Biomedicínskeho ústavu

Sir,

Let me approach you in the following matter: During the days 31.10. (Saturday) and 01.11.2020 (Sunday), (unofficially 29.10. and 30.10. too) a large medical testing for the coronavirus (COVID-19) antigen has been performed in Slovak republic. The age of participants included children from 10 years age to adults 65 years age. Above this age the tests were available too. Officially 3 million people were tested. This is an unprecedent   number of people in the history of mankind who were clinically tested in such a short time.  According the official government and state statements this medical testing was performed voluntary based of the free will of the individual. However, tremendous pressure from the government officials was used on the people to participate in the testing. It included the press statements, TV and radio broadcasting, official facebook statements, etc. One can easily follow in the data archives.  In case not participate the people would loss standard medical care, lose their jobs (immediately be unemployed), the children under age 10 years were not allowed to school or kindergarden if their parents were not tested, people who were not tested must stay home (“home arrest”), the entry to the shops (except for food shops) is allowed only with the negative test certificate. This is not acceptable it violates the rules of clinical testing. All protests and other opinions were ignored. Moreover, new laws and rules passed which ignore (or are against) the constitution. The head of hygiene got powers which were above the presidential one. This (criminal) act and behavior violates basic human rights, ethical rules, rules of clinical testing, Nurnberg codex from 1947 and international human laws. It strongly resembles the Nazi crimes during the WWII. Fully responsible for this situation is the prime minister, whole government (mainly minister of defense, minister of interior, minister of health, minister of social issues), whole “Crisis assembly”, the president of Slovak republic, the head of hygiene, and members of the parliament.

Jan Lakota, MD, PhD

Ethical committee, deputy head

St. Elisabeth Oncology Institute

and BMC and CEM, Slovak Academy of Sciences Bratislava

autor: Jan Lakota, MD, PhD

zdroj: zem a vek

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: