Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

20.6.2024 je veľký slovanský sviatok – Letný slnovrat. Na slovanské rituály a sviatky sa nikdy nezabudlo. 

Tento rok je Deň letného slnovratu špeciálny. Bude sa zhodovať s Veľkým sprievodom planét. Sprievod planét je jasným nebeským znakom veľkých zmien pre spoločnosť. Najsilnejším energetickým dňom bude dnešok 20. jún, po ktorom sa do nás energia ešte pár dní bude vlievať svetelnými lúčmi.

Všetky tieto dni, ak ste pripravení, svetlo vás naplní. Dá vám obrovský prebúdzajúci vnútorný posun.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Oslávme vrchol leta, ako vrchol lásky a veľkej zmeny.

Obrady očisty

V slovanských rituáloch a sviatkoch sa uchováva veľa múdrosti. Zapaľovanie ohňov a kúpanie v riekach teda nie je len krásny zvyk. Slovania verili, že sila ohňa a vody dokáže očistiť telo aj ducha človeka od všetkého zlého. Preto sa v tento sviatok všade pálili vatry. Na mnohých miestach sa v tento deň zapaľoval oheň.

Rituály venované dňom slnovratu môžete vykonávať od 17. do 23. júna.

Obrad výživy energiou Slnka

V týchto dňoch je energia zo Slnka obzvlášť silná, pretože je to vrchol jej vplyvu.

…čo je potrebné urobiť:

-Skoro ráno choďte do prírody: do lesa, do parku alebo na chatu. Je vhodné tam byť už za úsvitu.

-Keď je Slnko úplne nad obzorom, môžete začať. Postavte sa na zem bosými nohami, tvárou k Slnku.

-Uvoľnite sa a zatvorte oči.

-Pocíťte, ako vám pozdĺž chodidiel zo zeme stúpa teplý prúd energie, úplne vás to naplní.

-Ak ste doteraz s energiami nepracovali, tak je dosť možné, že nebudete nič cítiť. V takejto situácii si len predstavte, ako vami prechádza vlna horúčavy až do temena hlavy.

-Takto zotrvajte asi 30 minút, kým nepocítite „hukot“ v tele alebo mierny závrat a kývanie. Toto je fajn. Takéto prejavy sú znakom naplnenia vašej aury energiou.

-Zdvihnite ruky, roztiahnite ich do strán s dlaňami nahor. Požiadajte Slnko, aby vám dalo silu. Pozerajte sa smerom k Slnku, ale nie priamo naň (je to nebezpečné). Prijímajte slnečnú energiu s vďačnosťou.

V dôsledku rituálu sa stanete silnejším a charizmatickejším človekom, získate sebavedomie. Slnko tiež odstraňuje negativitu z vašej aury.

Rituál omladenia rannou rosou

-Ranná rosa zbieraná od 20. do 22. júna má mimoriadne vlastnosti proti starnutiu. O tom, ako správne zbierať rosu, si povieme viac.

-Pripravte si gázu s rozmermi jeden a pol metra.

-Skoro ráno za úsvitu choďte na lesnú čistinku.

-Jemne položte gázu na trávu a iné rastliny.

-Po pol hodine môžete gázu odstrániť, je už nasýtená rosou.

-Ak chcete dať tvári mladosť, sviežosť a krásu, urobte z tejto gázy obklady a zložte ju do 4-5 vrstiev. Mentálne si predstavte, ako sú všetky vrásky vyhladené, starecké škvrny miznú. Po zákroku si tvár neumývajte a ničím si tvár 3 hodiny neutierajte.

Obrad jednoty s prírodou

V deň letného slnovratu sa otvárajú neviditeľné dvere medzi svetmi: naším a tým magickým. Stromy, kvety a iné rastliny sa môžu s človekom rozprávať, odpovedať na otázky a dávať užitočné rady.

V tento deň, počas denného svetla, choďte do prírody: do parku, do lesa, k rieke atď. Dôležité je, aby ste sa tam cítili pohodlne.

V duchu si položte otázky, na ktoré v poslednej dobe neviete nájsť odpoveď.

Počúvajte zvuky, sledujte vtáky a zvieratá, ak ich stretnete.

Pevne objímte strom , rukou pohlaďte trávu alebo lístie. Nadýchnite sa vône kvetov.

Len sa uvoľnite a počúvajte svoj vnútorný hlas.

Ďakujte prírode, že s vami komunikuje.

Rituál na splnenie želania

Letný slnovrat je neodmysliteľne spojený s vytváraním a plnením túžob.

Zbierajte divoké kvety.

Zapleťte ich do venca. Počas tkania premýšľajte o svojej túžbe. Predstavte si, že prianie sa už splnilo.

Keď je veniec hotový, položte ho na hlavu, chvíľu ho noste.

Žite šťastne a ľahko, užívajte si každý okamih života! Začnite hneď teraz. Mocná energia sa už vylieva do nás všetkých. Pomáha to zvnútra von! Oslobodzuje vás od ilúzií a odhaľuje bezhraničné Božské vedomie v nás všetkých.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.