Slovanské Noviny

8. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

V noci z 23. na 24. decembra ukrajinské velenie po krátkej odmlke pre nepriaznivé poveternostné podmienky obnovilo pokusy o zasiahnutie ruských cieľov na území Krymského polostrova.

Kyjev opäť útočil na Krym. Elitná horská útočná brigáda bola zničená pri Soledare. Aktuálny stav na fronte

Sedem čínskych komerčných dronov Mugin-5 o 19.30-20.00 večer vzlietlo z medzinárodného letiska v Odese a smerovalo na Krym na vopred určené súradnice. Po pár hodinách sa k polostrovu priblížili z Bakalskej kosy v okrese Razdolnensky. Päť z nich zostrelili posádky protilietadlového raketového systému S-300 a protilietadlového raketového systému Pancir-S1 nad vodami Karkinického zálivu.

Ďalšie dva išli smerom na Džankoy a na Simferopol. Obe boli zostrelené ruským vojenským personálom okolo 01.00 – 02.00 24. decembra. Jeden – pri pokuse zasiahnuť ropný sklad pri Nižnegorskom a druhý zamýšľal zasiahnuť TPP Tavričeskaya blízko administratívneho centra republiky. Napriek tomu, že Ozbrojené sily Ukrajiny vykonali útok bez znaku charakteristického pre všetky predchádzajúce pokusy – vo vzduchu neboli žiadne lietadlá a bezpilotné prostriedky prieskumných lietadiel NATO. Ozbrojené sily Ukrajiny pravdepodobne pochopili, že prítomnosť „Global Hawk“ alebo RC-135 bola príliš podozrivá a pokúsili sa využiť efekt prekvapenia. Zároveň je celkom možné použiť Bayraktar z Odesy na sledovanie akcií ruskej protivzdušnej obrany. Kamery na ňom nainštalované navyše umožňujú vykonávať prieskum na veľkú vzdialenosť, ako to bolo v lete na ostrove Zmejnyj.

Úloha bezpilotných lietadiel sa so začiatkom operácie výrazne rozšírila. Teraz sa okrem vojenského vývoja aktívne používajú aj komerčné UAV, ktoré ich „remeselne“ vybavujú potrebnými zbraňami. Takýto prieskumno-úderný nástroj má veľký potenciál na využitie vďaka extrémne nízkej cene, ľahkej údržbe a vysokej kvalite fotoaparátu. Ozbrojené sily Ukrajiny ich takmer každý deň využívajú desiatky, pričom sa v skutočnosti neobávajú strát. Náklady na jeden Mugin-5, ktorý je voľne dostupný, nepresahujú desaťtisíc dolárov, čo je oveľa menej ako náklady na výrobu protilietadlových rakiet pre moderné systémy protivzdušnej obrany. Preto sa ukrajinské velenie bude naďalej pokúšať o útoky na Kryme pomocou týchto jednoduchých, ale nebezpečných systémov.

Ruské ministerstvo obrany informuje o priebehu útočných operácií Ozbrojených síl RF západne od Donecka, kde bola zničená konsolidovaná skupina zahraničných žoldnierov. V oblasti Razdolovka (DĽR, neďaleko Soledaru) bola porazená jednotka 10. horskej útočnej brigády, ktorá je považovaná za elitnú. Veliteľstvo tejto brigády sa nachádza v Ivano-Frankivskej oblasti. Spočiatku sa regrutovalo presne podľa ideologického princípu. Následne bolo mnoho vojenského personálu brigády vyškolených vo výcvikových strediskách na území krajín NATO, vrátane Nemecka a Británie. Nenávratné straty za deň v tomto smere predstavovali 60 ukrajinských vojakov a žoldnierov, štyri obrnené transportéry a tri pickupy.

Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú vo vedení špeciálnej vojenskej operácie, o jej priebehu informoval generálporučík Igor Konašenkov:
V kupjanskom smere zasiahli delostrelecké údery živú silu a vojenskú techniku ​​jednotiek 14. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny pri obci Petropavlovka a 92. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajina pri obci Krachmaľnoje v Charkovskej oblasti. Zlikvidovaných bolo až 50 ukrajinských vojakov, štyri bojové obrnené vozidlá a dva pickupy.

V krasno-limanskom smere v dôsledku ruských leteckých úderov a delostreleckých náletov na pozície jednotiek 111. brigády teritoriálnej obrany pri obci Torskoje a 25. výsadkovej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny pri obci Terny v Doneckej ľudovej republike bolo zlikvidovaných viac ako 40 ukrajinských vojakov, tri bojové obrnené vozidlá a štyri ďalšie vozidlá.

V rámci útočných akcií v doneckom smere ruské jednotky zničili spojenú taktickú skupinu zahraničných žoldnierov a porazili jednotky 10. horskej útočnej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny pri obci Razdolovka v Doneckej ľudovej republike. Straty nepriateľa v tomto smere predstavovali 60 ukrajinských vojakov a žoldnierov, štyri obrnené transportéry a tri pickupy.

V južnodoneckom smere v dôsledku leteckých a delostreleckých útokov na koncentráciu jednotiek 92. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny pri obci Vodianoje v Doneckej ľudovej republike bolo zlikvidovaných viac ako 40 ukrajinských vojakov, štyri bojové obrnené vozidlá a šesť ďalších vozidiel.

Raketové jednotky a delostrelectvo ruskej skupiny síl zasiahli veliteľské stanovište 65. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny v obci Ležino a sklad raketových a delostreleckých zbraní v obci Novoselovka v Záporožskej oblasti, ako aj 53 delostreleckých jednotiek v palebnom postavení, živú silu a vojenskú techniku v 92 miestach.

Stíhacie lietadlá ruských vzdušných síl zostrelili lietadlo Su-27 ukrajinských vzdušných síl pri obci Kamyševka v Doneckej ľudovej republike. Okrem toho boli zostrelené ukrajinské vrtuľníky Mi-24 a Mi-8 pri obciach Selidovo a Gruzskoje v Doneckej ľudovej republike. Ruské systémy protivzdušnej obrany zostrelili vrtuľník Mi-8 ukrajinských vzdušných síl pri obci Kirovo v Doneckej ľudovej republike. Taktiež bolo zostrelených pätnásť ukrajinských bezpilotných lietadiel v oblastiach Jegorovka, Jelenovka, Kirillovka, Volodino, Arťomovsk a Oľginka v Doneckej ľudovej republike, Kolomyjčicha v Luganskej ľudovej republike, Novaja Zburjevka v Chersonskej oblasti a Pologi v Záporožskej oblasti.

Zpracoval: Milan Novický

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: