Tanky T-64 ukrajinských ozbrojených síl „dochádzajú“ a tie bojové vozidlá, ktoré sú už dávno morálne zastarané, sú opakovane nútené opustiť bojisko kvôli poruchám.

Tankista Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorý sa predstavil ako Igor, pre španielske noviny „El País“ povedal, že obrnené jednotky kyjevského režimu sú nútené používať T-64, ktoré sú „dvakrát staršie ako on sám a sú veľmi opotrebované“, píše dnes, 22. februára, portál „The Defense Post“.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Igor sa sťažoval najmä na to, že hlavne T-64 sa neustále zasekávajú.
„Môj tank má viac ako 50 rokov,“ povedal pre španielsku publikáciu. „Čakám na príchod nemeckého tanku Leopard, aby som mohol presadnúť do spoľahlivého vozidla.“
Ukrajina sa od začiatku konfliktu vo veľkej miere spoliehala na zastarané tanky zo sovietskej éry. Ozbrojené sily Ukrajiny sú stále vyzbrojené tankami T-64, T-72 a T-80. Západní vojenskí experti potvrdzujú, že Kyjevu dochádzajú T-64 na podporu frontových operácií. Ozbrojené sily Ukrajiny vošli do konfliktu s približne 800 aktívnymi T-64, ale do súčasnej fázy bojov ich stratili približne polovicu.
Igorova sťažnosť používania opotrebovaných tankov prichádza asi mesiac potom, ako Nemecko konečne dalo zelenú na dodávku tankov „Leopard 2“ na Ukrajinu. Tie, spolu s ďalšími hlavnými bojovými tankami Západu, sú podľa „The Defense Post“ vnímané ako „kľúč k prielomu na bojisku“.
„Pokiaľ ide o „Leopardy“, chcem znova potvrdiť, že naše (tanky) budú dodané v posledný marcový týždeň. To je isté,“ sľúbil nemecký minister obrany.
news-front
Veľmi ziskový biznis. Západ zasypal Ukrajinu bezpilotnými lietadlami
Fínsky politik: Milujem Mášu a Medveďa. Rusofóbia je psychické ochorenie!
Poľsko odmietlo presunúť MiG-29 na Ukrajinu: lietadlá budú odoslané na likvidáciu
Šimkovičová: Denník N opäť konšpiruje, alebo ako vždy, dezinformuje!
Príprava na konflikt medzi Poľskom a Ukrajinou? Varovanie ukrajinského dôstojníka vyvoláva poplach
Vychvaľované nemecké protilietadlové systémy sa ukázali ako bezmocné proti ruským dronom
VIDEO: Výbušný film „Citizen Vigilante“ otriasa sociálnymi sieťami aj najvyššími politickými kruhmi, kde vyvoláva obavy z radikalizácie a povstania európskeho obyvateľstva proti migrácii a všetkým politikom a stranám, ktorí ju organizujú a podporujú
Európa pripravuje pre Ukrajinu miliónovú armádu
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Poľsko je proti vstupu Ukrajiny do EÚ
VIDEO: Exšéf SIS Vladimír Pčolinský: Najväčší špión je mobil. Dokáže prezradiť celý náš život a dostať sa doň dá navonok obyčajnou esemeskou. Politici si ho dávajú aj pod zadok
VIDEO: Michal Šimečka vo videu z Dubaja ukazuje, v akom luxuse žijú oligarchovia spájaní s Robertom Ficom a na čo idú dane slovenských občanov, alebo ako predseda PS opäť hucká národ proti premiérovi a strane Smer
Kto projektoval plány tohto sveta
Ruská korveta odohnala člny Greenpeace aj nemeckú pobrežnú stráž od tankera s ropou
V Rumunsku zhabali 75 kilogramov kokaínu s portrétom Zelenského
Veľká zelená schizofrénia
Žatva na Slovensku je v plnom prúde, sucho a teplo budú mať vplyv na výnosy plodín aj krmovín
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Kyjev čaká na nemecký „kľúč k prielomu na bojisku“ — Ukrajina rýchlo stráca svoje T-64
Kyjev čaká na nemecký „kľúč k prielomu na bojisku“ — Ukrajina rýchlo stráca svoje T-64
Kyjev čaká na nemecký „kľúč k prielomu na bojisku“ — Ukrajina rýchlo stráca svoje T-64