Podľa údajov, ktoré poskytli čínski historici, ich krajina vznikla spojením roľníkov a nomádov do jedinej mocnej komunity. Pripojili sa k nej tisíce rôznych kmeňov a národov. Táto udalosť sa stala v roku 5648 pred Kristom. Nie všetci však súhlasili s tým, aby sa stali súčasťou starovekej Číny.
Napríklad v severnej časti väčšina národov túto myšlienku opustila a aby sa vyhli útlaku, spojili sa do dovtedy neznámej civilizácie.
Prečo zostáva neznáma a ako sa o nej vedci vôbec dozvedeli? Čínske úrady už od staroveku prešli kurzom zatajovania nepohodlných historických faktov. Preto je z dostupných zdrojov takmer nemožné dozvedieť sa niečo o tajomných národoch severnej Číny, ktoré pri formovaní štátu zničili ázijskí barbari.
Základ starovekej Číny tvorili negramotní roľníci a militantní nomádi. Najrozvinutejšia časť obyvateľov Strednej Ázie sa odmietla pripojiť k tomuto hnutiu a bola vyhubená. Medzitým archeológovia dnes nachádzajú v tomto regióne obrovské osady s dielňami, dláždenými ulicami, drenážnym systémom, studňami a inými architektonickými technológiami podľa vtedajších štandardov.
Slovania išli zo severu Eurázie na juh. A do Číny sa dostali pred viac ako 10 000 rokmi. Najúžasnejšie však je, že tu nežili Ázijci, ale Európania. Najstaršie mestá majú 8 – 9,5 tisíc rokov. Zatiaľ čo Číňania začali stavať mestá až 2 tisíc rokov po založení Číny. Predtým to boli veľké osady vyrobené prevažne z bambusu, hliny a dreva. Spracovanie kameňa spočiatku nevykonávali Číňania. Na rozdiel od tajomných obyvateľov regiónu Severnej Číny.
Na najstarších pohrebiskách tejto časti Číny našli vedci múmie červenobradých a modrookých ľudí, ktorí podľa vonkajších znakov nespadali pod pojem „Aziati“. Mnohé artefakty poukazujú na to, že to boli Slovania – Rusi. Nositelia ruskej kultúry sa presunuli zo severu do hlbín Ázie, unikli z rozširujúceho sa zo severu ľadovca. Poznali už megalitické murivo, kult Slnka, polyteizmus a prírodopis.
Podľa týchto atribútov sa na Sibíri rozpoznáva „rukopis“ komunít prichádzajúcich zo severu. Na svojich miestach vždy nechávali slnečné symboly vo forme basreliéfov alebo petroglyfov. Najstaršie stopy tejto civilizácie sú staré 12 – 14 tisíc rokov. Na území Mongolska a Kazachstanu je takýchto pamiatok pomerne veľa, no aziatizácia v posledných 2 – 3. storočiach tieto artefakty vyškrtla ako nežiaduce. Tento proces je obzvlášť viditeľný v Číne.
V početných pyramídach na severe tejto krajiny boli objavené múmie slovanského typu. Ale namiesto toho, aby to úrady priznali, uzavreli prístup k archeologickým náleziskám a dnes tieto mohyly aktívne ničia, vytvárajú na ich mieste polia, sady, lesy a stavajú moderné budovy. To isté platí pre vykopávky v severných oblastiach krajiny. Pre Číňanov existuje len ich ázijská história, a to čo sa stalo predtým, je nepodstatné.
Napríklad neďaleko Žltej rieky bolo nedávno vykopané mesto z predčínskeho obdobia. Vedcom sa podarilo obnoviť jeho vzhľad. Ukázalo sa, že má špirálovitú štruktúru ortézy. Osada bola zo všetkých strán chránená umelou priekopou a vysokými múrmi a kamenné dvere boli vysoké viac ako 8 metrov a široké 4 metre.
Na tieto pomery kolosálne mesto ubytovalo 25 až 30 tisíc ľudí. Žiadne masové hroby sa zatiaľ nenašli, prípadne neboli nahlásené verejnosti. Niekoľko tiel však bolo vykopaných. Ukázalo sa, že ľudia, ktorí tam žili, mali haploskupinu R1a1. To znamená, že patria k slovanským národom.
V polorozpadnutých pyramídach sa nachádzali múmie slovanského vzhľadu. Existuje hypotéza, že mudrci, ktorí prišli do Ázie zo Severu, tam vytvorili dve kultúrne a historické centrá – protočínske a protoindické. Ázijci sa však odmietli pripojiť k tomuto procesu a vyhlásili vojnu. Bitka sa skončila zničením nosičov haploskupiny R1a1 v Ázii a zničením tamojšej ruskej kultúry. Budúcim Číňanom to nestačilo a pokračovali vo vojenskom ťažení na sever.
Cestou votrelci plienili karavány, ktoré sa presúvali z Ďalekého východu cez Sibír do hlbín pohoria Ural a Kaukaz. Nakoniec sa však odohrala grandiózna bitka, v ktorej Slovania porazili Ázijcov a medzi bojujúcimi stranami bola uzavretá dohoda, ktorá je uvedená ako Uzatvorenie mieru v hviezdnom chráme. Od tohto momentu bol spoločným úsilím postavený Veľký ázijský múr, ktorý slúžil ako hranica medzi Čínou a ruským štátom.
Prešli tisíce rokov. Geopolitická mapa Eurázie sa výrazne zmenila. Rovnako ako vplyv Rusov na ázijskú kultúru. Ale archeologické náleziská v Číne zostali spomienkou na tieto udalosti a časy…
Zpracoval: OZ Biosféra
VIDEO: Košický policajt dokopal zadržaného muža, následkom čoho ten neskôr zomrel.
Vírus, tzv. vakcíny, a tzv. usmrtenie
Kolaboranti a Vynálezcovia Deep State
November 1989 bol kolosálny podvod
Ruská armáda spustila kombinovaný raketový útok na ciele v Kyjeve
Jeffrey Sachs: Európa prestala myslieť, jej zahraničná politika je len “príveskom” NATO
Mali: “Nerozumieme, prečo sa Ukrajina mení na agresora a spolupracuje s teroristami proti nám”
Video: Ďalší britský tank Challenger 2 bol zničený kamikadze dronom v Kurskej oblasti
Ruská armáda zlikvidovala ukrajinským ozbrojeným silám nachádzajúcim sa v pohraničnej Kurskej oblasti obrnené vozidlá dodané Američanmi
Pokrovsk bude nový Bachmut. Ruským jednotkám se po jeho dobytí pak otevře cesta ke kompletnímu ovládnutí Doněcké a Luhanské oblasti, říká analytik
„Odpoveď na použitie západných zbraní dlhého doletu proti Rusku bude bezprostredná a ničivá,“ varuje Západ hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Marija Zacharovová
VIDEO: Danko s Huliakom & spol. rokovať viac nebude a nenechá sa nimi vydierať. Slovensko má podľa neho dôležitejšie problémy ako má táto trojica.
Exriaditeľ kontrarozviedky SIS Peter Tóth o kauze policajného násilia v Košiciach a absurdnej poľovačke na hlavu Matúša Šutaja Eštoka
Šéf medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu považuje vzdanie sa jadrovej energie za „veľmi zlý nápad“ pre planétu.
Vicepremiér Taraba rokoval v Taliansku so Salvinim o strategickej spolupráci
VIDEO: Válka je živitelka národů na hraně ekonomického kolapsu. Hrozba německého bankrotu průmyslu vede šéfa CDU Friedricha Merze k přímým výhrůžkám Rusku
VIDEO: Svetový poriadok (Dokumentárny film ruského novinára Vladimira Solovjova)
TASR ako hlasná trúba PS alebo marketingová agentúra progresívcov pod vplyvom Demeša & spol.?
Slovenská spoločnosť je podľa prieskumu treťou najpolarizovanejšou v Európe. Viac ako tretina občanov pozná minimálne jedného človeka, ktorý schvaľuje použitie násilia proti názorovým oponentom
VIDEO: Ukrajina podporuje teroristické organizácie, tvrdí bývalý dôstojník Ukrajinskej bezpečnostnej služby SBU Vasilij Prozorov
zo sekcie
Kto postavil mestá v severnej Číne pred vytvorením tamojšieho ázijského štátu?
Kto postavil mestá v severnej Číne pred vytvorením tamojšieho ázijského štátu?
Kto postavil mestá v severnej Číne pred vytvorením tamojšieho ázijského štátu?