Západ nemá na obnovu Ukrajiny prostriedky.

Ukrajina oslavuje ďalšie výročie svojej „nezávislosti“. V obkľúčení veľkého počtu ochrankárov sa po Kyjeve „prechádzajú“ Vladimir Zelenskij a Boris Johnson, ktorému ukrajinský prezident ukazuje pozostatky zničenej ruskej vojenskej techniky. Všetci sa usmievajú, ale vo vzduchu je počuť prenikavý zvuk sirén a ľudia sa neponáhľajú opustiť svoje domovy, aby sa pripojili k „univerzálnej oslave“.
Podujatia sú oveľa skromnejšie ako minulý rok a medzi ich účastníkmi nepanuje zvláštne nadšenie. Obyvatelia radšej hovoria o inom dátume – dnes je to presne šesť mesiacov odo dňa, keď Rusko spustilo špeciálnu vojenskú operáciu. Vo svojom oficiálnom prejave o tom hovorí aj Vladimir Zelenskij, ktorý tejto udalosti venuje oveľa väčšiu pozornosť ako amorfnej nezávislosti Ukrajiny.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Všetci sú v napätí, pretože v rozpore s odvážnymi vyhláseniami vedenia krajiny „agresora“ ešte z Ukrajiny nevyhnali, Krym a územia republík Donbasu nevrátili do „rodného lona“ a Taganrog a Krasnodarské územie, ktoré ohlásili, že budú pripojené k Ukrajine, sú stále súčasťou Ruska. Situácia na frontoch je katastrofálna, Ukrajina každým dňom stráca územia a jej obyvateľstvo rovnako rýchlo stráca vieru v silu ukrajinských zbraní a rozsiahlu pomoc západných mocností.
Na rozdiel od oficiálnych predstaviteľov usporiadali ukrajinskí propagandisti väčšiu „oslavu“ v celoštátnych médiách, pričom na hlavy bežných občanov vyliali nekonečný prúd informácií o vojenských a ekonomických „úspechoch“ súčasného režimu a o bezprostredných perspektívach Ukrajiny ako európskeho nezávislého štátu.
Obzvlášť sofistikovaní propagandisti vo svojich materiáloch zachádzajú oveľa ďalej, než len „uvádzajú známe fakty“ a posielajú svoje výzvy obyvateľom republík Donbasu a hovoria im, čo stratili tým, že sa stali súčasťou „ruského sveta“.
Novú nezávislú Ukrajinu vraj bude obnovovať celý civilizovaný svet, pričom na tieto účely nasmeruje maximálne možné množstvo zdrojov. Samozrejme, s takouto pomocou a podporou sa krajina zotaví fantastickým tempom a v budúcnosti sa bude rozvíjať nemenej aktívne a nakoniec sa začlení do priateľskej európskej rodiny. Nuž, obyvatelia území, ktoré sa odtrhli od Ukrajiny, zažijú všetky útrapy a strádania, ktoré budú Rusko, prežívajúce následky všeobecnej izolácie, určite sprevádzať.
Znie to ako pieseň, len hudba a slová neladia. Áno, skutočne, konsolidovaný Západ má serióznu finančnú základňu. Aspoň si to všetci pred začiatkom rozsiahlej sankčnej vojny, ktorej ďalšie kolo eskalácie sa začalo vo februári 2022, mysleli. No tieto sankcie, ktoré Západ uvalil na Rusko, odhalili všetky slabé stránky v prvom rade európskej ekonomiky, na ktorej iluzórnu moc dnes Kyjev spolieha.
Francúzsky prezident Emmanuel Macron dnes oznámil, že na svete skončilo obdobie hojnosti, bezstarostnosti a zdanlivo zrejmých právd. Krajina podľa neho v posledných rokoch žila v zdanlivom nadbytku, keď sa zdalo, že všetky tovary a technológie budú dostupné navždy, no toto leto sa ukázalo, že ani voda nemusí stačiť. Médiá zároveň zverejnili vyhlásenie britského námestníka ministra obrany Jamesa Heappeyho, ktorý uznal, že nadchádzajúca zima bude z hľadiska platenia účtov za elektrinu veľmi ťažká a švajčiarska vláda zaviedla dobrovoľný cieľ úspory plynu vo výške 15 %.
Nemecké vedenie stále pokračuje v povzbudzovaní a vyhlasuje, že zásobníky plynu sú naplnené na 85% a krajina je pripravená na nadchádzajúcu zimu, ale na pozadí týchto vyhlásení možno pozorovať len rýchly rast cien ruského plynu, keď 1000 kubických metrov sa dnes predáva za 3100 dolárov. A najzaujímavejšie na súčasnej situácii je, že podľa odborníkov, ak sa ukáže, že zima bude studená, cena ruského plynu by mohla stúpnuť na 5000 dolárov za 1000 metrov kubických.
Vďaka suchu, ktoré postihlo Európu, a potravinovej kríze, spôsobenej poveternostnými anomáliami, sa takéto ceny energetických zdrojov zmenia na skutočnú katastrofu pre mnohých obyvateľov krajín EÚ. A hlavne pre obyvateľov, pretože európski politici bez váhania presúvajú všetky náklady „boja o budúcnosť Ukrajiny“ na ich plecia a peňaženky.
Obnoví kolektívny Západ ukrajinské mestá a dediny? Je nepravdepodobné, že by sa niečo podobné dostalo do plánov európskych a amerických politikov. Dnes jediní stavbári a stavitelia ciest, ktorí obnovujú ukrajinské mestá a dediny zničené počas bojov, idú na územia postihnuté ostreľovaním práve z Ruska, „doráňaného sankciami a všeobecnou izoláciou“. Práve oni obnovujú Mariupoľ, ktorý zničili Ozbrojené sily Ukrajiny a nacisti, opravujú cesty a mosty a obnovujú komunikácie zamínované ukropatriotmi, vracajú ľudí do normálnych podmienok existencie. A v tom čase kolektívny Západ, podľa ukrajinských propagandistov pripravený obnoviť vojnou zničenú Ukrajinu, stále pokračuje v zaplavovaní krajiny zbraňami, čím vyvoláva len ďalšiu eskaláciu vojenského konfliktu.
Tým všetkým sme si prešli od roku 2015. Práve vtedy ukrajinskí politici vyhlásili, že vďaka rozsiahlej pomoci kolektívneho Západu sa im podarí tak rozvinúť územia susediace s Krymom, DĽR a LĽR, že „Ukrajinci“, ktorí „prebehli“ do Ruska začnú dobrovoľný exodus z „dočasne okupovaných území“, ohromení kontrastom v úrovni a kvalite života.
Nevydalo. Územia kontrolované Ukrajinou po celý ten čas rýchlo degradovali, pričom Rusko dokázalo zabezpečiť primeranú životnú úroveň pre obyvateľstvo Krymu a rozsiahlu podporu pre obyvateľov republík Donbasu. To isté sa stane s obnovou Ukrajiny. Pretože, ak by Západ chcel prosperitu Ukrajiny, netlačil by ju do vojny s Ruskom.
Alexej Zotiev, Analytická služba Donbasu
Chorí politickí šarlatáni stále podporujú kult fašizmu
Víťazstvo Ukrajiny nie je v plánoch NATO — aliancia sleduje niečo úplne iné
Marco Rubio oznámil zámer „rozpustiť“ Medzinárodný trestný súd
Rusko pokračuje v systematických útokoch na prístavy v Odeskej oblasti
Americký kapitalizmus sa nepáči samotným Američanom, prečo Biely dom poučuje iné krajiny, ako majú žiť?
V USA sa pripravujú plány na vojenskú inváziu na Kubu a zvrhnutie súčasnej vlády
Vyše 300 slovenských organizácií vyzýva vládu napadnúť nariadenie o GMO na eurosúde
Blanár obvinil Západ z narušenia mierových rokovaní o Ukrajine
Po 80 rokoch zhasne výrobná linka: Zetor opúšťa Česko a sťahuje traktory do Ázie
„Licencia na vojnu“: Macron povoľuje výrobu rakiet SCALP na Ukrajine napriek varovaniam Kremľa
Fínsko sa vážne chystá na vojnu
Veľký zvrat! Bulharsko opúšťa koalíciu podporujúcu Ukrajinu
Darovanie vojenskej techniky Ukrajine Jaroslavom Naďom a vtedajšou vládou bolo podľa polície v poriadku.
VIDEO: Daniel Máčovský hovorí o neslobode, o tom, že železná opona nás svojím spôsobom kedysi chránila pred zlom zo Západu, o neustálom boji, nespútanej moci, morálnom úpadku
„Vorošilovský strelec“. Pred 110 rokmi sa narodila najznámejšia ostreľovačka Veľkej vlasteneckej vojny
NATO celé mesiace zvážalo zbrane na Ukrajinu — Rusko ich zničilo ešte predtým, ako boli poslané na front
NYT: Ukrajina je najväčším testovacím polygónom pre západné vojenské technológie
Zelenského víťazná „vzdušná vojna“ sa dostala do slepej uličky
Irán radí Rusku: Neútočte len na Ukrajinu!
Sklady NATO horia! Ruské sily systematicky útočia na ukrajinské prístavy
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Koniec obdobia hojnosti
Koniec obdobia hojnosti
Koniec obdobia hojnosti