Slovanské Noviny

1. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Pred týždňom ukrajinská vláda možno úmyselne zaútočila na susedné Poľsko v snahe zatiahnuť alianciu NATO do vojny s Ruskom. Incident zahŕňal raketu, ktorá zasiahla závod na spracovanie obilia v Poľsku a zabila dvoch farmárov. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj okamžite obvinil Rusko z incidentu, aj keď určite musel vedieť, že raketa bola vypálená z Ukrajiny, čo znamená, že mohol použiť takzvanú „falošnú vlajku“, aby vytvoril falošný príbeh o tom, čo sa stalo. 

Okamžite tiež vyzval NATO, aby zasiahlo, citujúc článok 5 zmluvy o NATO, ktorý vyžaduje, aby všetci členovia aliancie prišli na pomoc každému jednotlivému členovi, ktorý je napadnutý. Útok na jedného je útokom na všetkých. Poľsko je členom NATO a v súčasnosti je hostiteľomstála americká vojenská základňa.

Americké mainstreamové médiá, najmä Associated Press a NBC News, okamžite zopakovali príbeh, ktorý rozprával Zelenskyj, ale príbeh o „vine Rusov“ sa začal odvíjať. Zvyšky rakety odhalili, že išlo o typ používaný na protivzdušnú obranu, ktorý je v ukrajinskom arzenáli, ale Rusi ho v súčasnosti nepoužívajú, a Moskva aj Washington mali určite prístup k satelitným snímkam, ktoré by demonštrovali skutočnú dráhu letu rakety, ktorá zasiahla Poľsko.

Tí vo vláde a médiách, ktorí chceli Zelenského podporiť, začali naznačovať, že ukrajinská raketa musela nejako zlyhať, aby pristála v Poľsku, čo z toho urobilo nešťastnú náhodu. Ale iní viac oboznámení s výkonnostnými charakteristikami zbrane boli skeptickí a videli v príbehu niečo možno zlovestnejšie.

Minulý štvrtok tento príbeh prakticky zmizol vo väčšine mainstreamových médií, pretože už nezodpovedal prijateľnému naratívu, že išlo o raketu odpálenú Ruskom, na čom Zelenskyj odvtedy stále trvá.

Prezident Joe Biden , ktorý bol v tom čase na konferencii summitu G-20 v Indonézii, podľa jeho slov reagoval na správy vyhlásením, že neexistujú žiadne spravodajské informácie, ktoré by potvrdili, že raketa prišla z Ruska a že jej zdanlivá dráha nie je podporiť tento názor. Je iróniou, že Biden schválil dodatočných 37 miliárd dolárov na pomoc Ukrajine deň pred incidentom v Poľsku.

Bidenov odkaz na deeskaláciu potenciálnej krízy počas dňa zopakovali Pentagon a pracovníci spravodajských služieb, hoci minister obrany Lloyd Austin zdôraznil, že USA budú naďalej podporovať Ukrajinu „tak dlho, ako to bude potrebné“. Zároveň dodal, že aj keď bola raketa ukrajinská, incident zavinilo Rusko. Prečo to tak je, nevysvetlil.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg tiež presadzoval rovnakú líniu ako Austin a poznamenal, že incident bol „pravdepodobne spôsobený ukrajinskou raketou protivzdušnej obrany vypálenou na obranu ukrajinského územia… Nie je to chyba Ukrajiny. Rusko nesie zodpovednosť za to, čo sa včera stalo v Poľsku, pretože je to priamy dôsledok prebiehajúcej vojny.

Vzhľadom na skutočnosť, že Zelenskyj hovorí a robí všetko možné, aby v jeho mene zatiahol USA a NATO do boja proti Rusku, som presvedčený, že

raketový útok bol celkom pravdepodobným zámerným pokusom pod falošnou vlajkou začať oveľa širšiu vojnu. 

To, že takáto vojna by sa mohla ľahko zmeniť na jadrovú, odhaľuje, aký bezohľadný môže byť Zelenskyj. Jeden zahraničný diplomat z krajiny NATO so sídlom v Kyjeve pre Financial Times povedal, že „toto začína byť smiešne. Ukrajinci ničia [našu] dôveru v nich. Ukrajinu nikto neobviňuje a otvorene klame. Je to ničivejšie ako raketa.“

Zelenskyj je určite schopný všetkého a žiadne klamstvo nie je pre bývalého komediálneho herca, ktorý sa teraz vyhrieva v žiare svojej celebrity, príliš lživé. Hollywoodske osobnosti ako Sean Penn a Ben Stiller čoraz viac absolvujú púť do Kyjeva, aby si potriasli rukami, objímali sa a robili fotky.

A Zelenského kalendár obsahuje aj niekoľko výletov do Spojených štátov. 30. novembra bude údajne v New Yorku na „živom podujatí“, ktoré organizuje New York Times, pričom hlavnými rečníkmi budú Sam Bankman-Fried, Larry Fink (CEO Blackrock) a ministerka financií USA Janet Yellenová.

Áno, Zelenskyj bude bok po boku s TÝM Samom Bankmanom-Friedom , ak sa ukáže, ktorý je v poslednom čase tiež veľmi v správach , pretože sa mu podarilo zrealizovať najväčší menový podvod v histórii, čím spôsobil investorom straty v celkovej výške mnohonásobne miliardy dolárov v dôsledku krachu jeho burzovej spoločnosti FTX!

A je možné, že Zelenskyj a Bankman-Fried sa už poznajú. Bankman-Fried bol hlavným finančným podporovateľom politikov Demokratickej strany, keďže daroval 40 miliónov dolárov za projekty „získať hlasy“ v nedávno ukončenom volebnom cykle. Je na druhom mieste po Georgovi Sorosovi ako donor Demokratickej strany a tiež oddelil dary na účely, ako je bezpodmienečná podpora Ukrajiny, ktorú demokrati prevažne uprednostňujú. V apríli usporiadal vo svojom dome na Bahamách za 40 miliónov dolárov konferenciu, na ktorej vystúpili Tony Blair a Bill Clinton a bol tiež veľkorysým podporovateľom Amerického Izraelského výboru pre verejné záležitosti (AIPAC).

Objavili sa značné špekulácie, že neregulovaný a nemonitorovaný tok miliárd dolárov amerických daňových poplatníkov poskytol peniaze prostredníctvom notoricky skorumpovanej ukrajinskej vlády, čo predstavuje dokonalý mechanizmus na pranie špinavých peňazí vo veľkom rozsahu.

Bývalý analytik CIA Larry Johnson pozorne sleduje príbeh FTX-Ukrajina a pozoruje to „Finančný kolaps FTX… odhaľuje dôkazy, že demokrati, niektorí republikáni, Ukrajinci a FTX zorganizovali prepracovaný systém finančného úplatku.

Schéma zahŕňala sľubných členov Kongresu, ktorí poslali peniaze na Ukrajinu, tučný príspevok od dobrodinca z radov demokratov. V tomto prípade majiteľ FTX [Sam Bankman-Fried]. Keď boli americké doláre pripísané na ukrajinský účet, prezident Zelenskij a jeho partneri previedli časť výnosov na nákup kryptomeny od FTX. FTX zase poslala časť týchto prostriedkov späť spolupracujúcim členom Kongresu a Demokratického národného výboru.

Iné správy odhaľujú, že Bankman-Fried nadviazal „partnerstvo“ v oblasti darovania kryptomien s ukrajinskou vládou, ktoré Zelenskému poskytla „pomoc“ v odhadovanej výške 60 miliónov dolárov.

Webová stránka ukrajinskej vlády, ktorá záhadne informovala o niektorých detailoch usporiadania, „zmizla“ dva dni pred zverejnením katastrofy FTX. Príbeh FTX, ak sa ukáže, že je do značnej miery overiteľný, podčiarkuje, aká skorumpovaná je „jama na peniaze“ nazývaná Ukrajina.

Hunter Biden dostane dobre platené miesto v predstavenstve spoločnosti, aby sa dostal k svojmu otcovi a teraz môže byť Ukrajina priamo zapletená do masívneho finančného podvodu. A Joe Biden ochotne posiela ďalšie miliardy dolárov tomu podvodníkovi.

Ale skutočným problémom je vojna. Dokonca aj za predpokladu, že ukrajinský raketový útok na Poľsko bol spôsobený nejakou poruchou, Zelenskyj vychádza z procesu s nepríjemným zápachom, pretože usilovne pracoval na obviňovaní Ruska, čo zjavne nie je pravda.

Svoj vykonštruovaný príbeh používa na dramatické rozšírenie vojny vytvorením situácie, ktorá by priviedla NATO priamo do konfliktu a ktorá by sa ľahko mohla stať jadrovou. V skutočnosti sa pokúša vynútiť si účasť v NATO.

Ale čo je ešte horšie, ak by išlo o zámernú provokáciu pod falošnou vlajkou na dosiahnutie tohto cieľa, jeho taktiku by mali ostro odsúdiť všetky strany, ktoré v súčasnosti podporujú Ukrajinu. Okrem toho by USA a NATO, zaťažené takýmto „spojencom“, mali okamžite podniknúť kroky na odpútanie sa od podpory bojov a vyzvať na vyjednanie riešenia konfliktu.

Philip M. Giraldi

O autorovi: Philip M. GiraldiPh.D. , je výkonným riaditeľom Council for the National Interest, vzdelávacej nadácie 501(c)3 s odpočítateľnou daňou (federálne identifikačné číslo #52-1739023), ktorá sa usiluje o zahraničnú politiku USA viac založenú na záujmoch na Blízkom východe. 

Tento článok bol pôvodne publikovaný na The Unz Review 

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: