Koalícia sa dohodla, že bude pokračovať aj v prípade, ak sa nepodarí schváliť štátny rozpočet a krajina bude v provizóriu.

Povedal to líder OĽANO Igor Matovič v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike. Nie je podľa neho čas na predčasné voľby a vydanie ľudí neistote. Podčiarkol potrebu doručiť pomoc ľuďom.
„Dohodli sme sa, že ideme bojovať. Či bude schválený rozpočet alebo nebude, nehodíme ľudí cez palubu a nevrhneme sa teraz do predvolebnej kampane,“ vyhlásil Matovič s tým, že si postoj vyjasnili aj so Sme rodina.
Treba podľa neho zabojovať, aby udržali chod štátu aj v prípade provizória.
Verí však, že vo finále sa rozpočet schváli. Nevie ešte, odkiaľ hlasy prídu. Ak za nejaký zákon zahlasujú nezaradení poslanci, neznamená to podľa neho hneď ich spoluprácu s vládou.
Dodal, že v koalícii aktuálne nemajú čo skrývať, pretože dva mesiace nie sú hádky na rokovaniach vlády ani koaličnej rady. Hovorí o konštruktívnej atmosfére a prijímaní opatrení pre ľudí.
Vníma to ako výsledok toho, že koaličný partner blokujúci návrhy vlády odišiel do opozície.
Čo sa týka prerušenia schôdze Národnej rady (NR) SR pre technické problémy, aktuálne to podľa Matoviča nevyzerá na hekerský útok. Z toho, čo počul, mali byť niekde prepojené káble, ktoré tak nemali byť. Nevidí dôvod, aby koalícia vymýšľala takéto spôsoby zablokovania schôdze. Práve opozícia sa podľa neho snaží na to hľadať spôsoby.
hlavnydennik.sk
Jeffrey Sachs: Ruské problémy boli ignorované s tichým súhlasom Nemecka
Naď a jeho vypínanie webov: Čím hlbšia orba, tým plytšie argumenty
Je 177 932 Ukrajincov na Slovensku málo? Minister Eštok žiada eurokomisiu o výnimku z migračného paktu
Projekt za 2,6 miliardy eur! Vláda schválila opravu stovky mostov cez PPP
Živnostníkom po Novom roku klesnú náklady. Nepopulárna transakčná daň pre nich končí!
Rokovania o mieri budú pokračovať v USA. Delegácie Washingtonu a Moskvy sa stretnú v Miami
Moskva pritvrdzuje rétoriku. Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“
Sedem krajín EÚ sa teraz stavia proti vyvlastneniu ruského majetku
Ústavný súd dočasne stopol zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov
Rodový Ústoj
VIDEO: Nový český minister zahraničia Petr Macinka prišiel do Bratislavy napraviť vzťahy, ktoré poškodila Fialova vláda.
VIDEO: Spojené štáty varujú Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva, pretože by došlo k sabotáži Trumpovho mierového plánu pre Ukrajinu, vyhlásil poľský premiér Donald Tusk.
VIDEO: Český premiér Andrej Babiš podporuje ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu.
VIDEO: „Povojnový svetový poriadok sa mení k nepoznaniu. Neexistuje dôležitejší čin, než podpora obrany Ukrajiny, preto musíme prijať rozhodnutie o financovaní Ukrajiny.
Europoslanci schválili plán na ukončenie dovozu ruského plynu najneskôr do jesene 2027. Pozrite sa a dobre si zapamätajte ako hlasovali slovenskí europoslanci
Otázka zmrazených ruských aktív nebude na programe summitu EÚ.
VIDEO: „Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vojenskými prostriedkami ak mierové rokovania stroskotajú,“ oznámil ruský prezident Vladimir Putin a európskych vojnových štváčov označil za malé prasiatka, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska
Už to nie je také ľahké: Švédske námorníctvo varuje, že tankery ruskej “tieňovej flotily” strážia vojaci
Analytik varuje: Provokácii sa už nedá vyhnúť, kľudne aj v Kyjeve odpália jadrovú bombu, len aby obvinili Rusko
MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi
zo sekcie
Koalícia je odhodlaná pokračovať za každú cenu
Koalícia je odhodlaná pokračovať za každú cenu
Koalícia je odhodlaná pokračovať za každú cenu