Slovanské Noviny

28. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Tí, ktorí sa zaujímajú o pôvod slovanského národa, vedia o prítomnosti významnej slovanskej, slovansko-ruskej vrstvy v Európe. Obzvlášť nápadné je to na území moderného Nemecka, Rakúska, severného Talianska. Málokto však vie, že stopy Rusov, Slovanov možno nájsť aj v Británii.

Najstaršou populáciou Britských ostrovov boli Kelti, ktorí sa tiež nazývajú Galatovia (Galovia). Kelti podľa anglickej historiografie prišli na ostrovy z juhu moderného Ruska. V tom čase tam žili kmene Skýtov-Skolotov a podľa štúdií Ju. D. Petukhova a N. I. Vasiljeva boli priamymi predkami stredovekej Rusi. Zástancovia skutočnosti, že Skýti a potom Sarmati boli priamymi predkami stredovekej Rusi, a teda moderného ruského ľudu, boli takí titáni ruského myslenia ako M. V. Lomonosov, V. N. Tatishchev. V sovietskom období slovanské korene, aspoň časť Skýtov, obhajoval akademik B. A. Rybakov.

Skutočný názov je Kelti-Galaťania, v súlade so Skýtmi. Základ indoeurópskeho koreňa „klt-“ je totožný s koreňovým základom slovansko-ruského „kl-“. Pripomíname si naše slová „kolo“, „klan“, ktoré nesú obrazy mužských a ženských princípov. Preto „kol“ – „palica“, mužský rod a „kolo“ – „kruh, koleso, diera“, ženský.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Existujú aj ďalšie pripomienky ruskej minulosti moderného Anglicka – Wales, v angličtine. Wales, a potom, podľa poradia, od OE. Wealas, a to zase pochádza zo „starogermánskeho“ mena kmeňa vlkov-vlkov, susedov nazývaných aj Kelti-odrezaní. A samotný názov Wells-Vales-Vallis má starodávny ruský koreň – „vl-„. Znamená „moc,“ a ktorého boh sa nazýval týmto slovom Veles-Volos-Vels. Obraz vlkov je totožný s týmto obrazom, vlci sú posvätným zvieraťom Velesa. Odtiaľ pochádza obraz vlkodlačích bojovníkov, vlčích bojovníkov, ktorí prišli v noci. Nie nadarmo sa neskorí Anglosasi báli útokov waleských vlkov, ktorí sa v noci zjavovali ako duchovia. Zaujímavosťou je, že sa nazývali aj Kimry (cymry), čo je v súlade s predchodcami Skýtov-Skoltov v stepiach južného Ruska, Cimmerianmi. Mimochodom, „Fields of Veles“ možno nájsť v inej západoeurópskej krajine milovanej občanmi Ruska – „Champs Elysees“ v Paríži. Objavili sa tam, keď si toto územie podmanili Frankovia-darebáci-havrani. A havran, ďalšie z posvätných zvierat „Majstra“ – Veles.

Preto musíte vedieť, že história Keltov na Britských ostrovoch je priamo spojená s históriou Ruska.

Slovanský začiatok možno vidieť v samotných kmeňoch Anglov a Sasov, ktorými sa nazývajú novodobí obyvatelia Anglicka, alebo vo vzťahu k Angličanom a Američanom používam výraz „Anglosasovia“. Aj keď v skutočnosti súčasní „Anglosasovia“ s tými nepriamo súvisia. Slovanský pôvod Anglov, Sasov a jutských Gótov však možno v „anglickej“ histórii vidieť aj voľným okom. Stačí si dať pozor na ich mená: povedzme Rada (angl. Rada) alebo Usta (angl. Hasta), z ktorých pochádzajú priezviská bežné na Britských ostrovoch. Knieža Anglov a Sasov vybrala rada, ktorá sa volala Witan. Armáda, milícia Anglov a Sasov sa nazývala fyrd, čo zodpovedá modernej angličtine. horda, t.j. Horda-Rada.

Náčelníci-kniežatá Jut-Goths Hengist (vlastným znakom slovanských mien je prítomnosť dvoch zložiek, takže druhou zložkou tohto slovanského mena je „hosť“) a Khorza-Khors (nesúci meno boha slnka) priniesli Slovanské modly s nimi na slovanské ostrovy – Černobog a Khors. Anglosaský princ-kráľ  ovládol Východné Anglicko v roku 593 / cca. 600-617/624, má aj vyslovené slovansko-ruské meno. Dá sa preložiť ako Rodvolod, alebo Červený (Červený) vlk.

Preto si musíme pamätať na to, aby sme si uchovali vedomosti o slovanskej, ruskej Európe.

A.Dutov

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d