Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Hlavným mechanizmom západnej zahraničnej politiky voči Rusku sa čoraz častejšie stáva vydieranie a priame vyhrážanie.

Nedávno kanadská ministerka zahraničia povedala, že jej krajina dúfa, že zvrhne ruskú vládu, pričom naznačila, že kanadská rozviedka plánuje nejaký druh manévru na destabilizáciu Moskvy prostredníctvom operácie na zmenu režimu. Prípad je ďalším dôkazom toho, že zo strany mocností NATO nejestvujú žiadne známky rešpektu v bilaterálnych vzťahoch s Moskvou.

„Zmenou režimu“ pohrozila kanadská ministerka zahraničných vecí Mélanie Jolyová. Podľa Jolyovej by Západu na dosiahnutie jeho cieľov nestačila iba „izolácia“ Ruska, a preto očakáva, že proti Moskve sa spustí niečo viac „znemožňujúce“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Jolyová verí, že Rusko by malo byť napadnuté ekonomicky, politicky a diplomaticky, aby nebolo schopné pokračovať vo svojej operácii na Ukrajine.

V tomto zmysle tiež dúfa, že v dôsledku toho bude Putinova vláda zvrhnutá a on a jeho spojenci budú v budúcnosti považovaní za vinných z vojny.

„Sme schopní vidieť, ako veľmi izolujeme ruský režim práve teraz – pretože to musíme urobiť ekonomicky, politicky a diplomaticky – a aké sú dopady aj na spoločnosť a do akej miery vidíme potenciálnu zmenu režimu Ruska (…) Cieľom je určite… oslabiť schopnosť Ruska podnikať veľmi ťažké útoky proti Ukrajine. Chceme sa tiež uistiť, že Putin a jeho podporovatelia budú braní na zodpovednosť (…) Vždy robím rozdiel medzi režimom a ľudom danej krajiny, čo je zásadné,“ povedala.

Reakcia Ukrajiny

Ako sa očakávalo, kanadskú nevraživosť ocenil Volodymyr Zelenskyj, ktorý prišiel do médií, aby vyjadril svoju podporu Jolyovej vyhláseniu a ubezpečil, že Kyjev bude pracovať rovnakým smerom, snažiac sa povzbudiť medzinárodnú spoločnosť, aby ďalej sankcionovala Rusko, najmä pokiaľ ide o hliník a oceľ – sektory v na ktoré Kanada nedávno uvalila nové sankcie. Cieľom je zvýšiť donucovacie opatrenia, až kým Moskva nakoniec nebude schopná pokračovať v boji.

„Pracujeme aj na pridaní nových sankcií proti Rusku (…) Nedávno urobila Kanada významný krok rozšírením sankcií na dovoz ruského hliníka a ocele. Ďakujem Kanade za toto rozhodnutie – za tento signál pre medzinárodné spoločenstvo,“ povedal Zelenskyj.

Reakcia Ruska

Je zrejmé, že ruská reakcia na slová kanadského ministra bola tvrdá. Na sociálnych sieťach sa k tomu vyjadrili hovorcovia ruského ministerstva zahraničných vecí:

„Kanadská ministerka zahraničných vecí Melanie Jolyová vyhlásila zmenu režimu v ruskej zahraničnej politike za cieľ Kanady… oficiálne (…)

Je mi ľúto, že vládnuca liberálna klika pokorila Kanadu dekadentnou protirodinnou, prodrogovou a podporou ukrajinskej neonacistickej agendy

napísala na oficiálnom účte ministerstva na Twitteri Marina Zacharova.

V rovnakom duchu na slová ministerky reagoval aj ruský veľvyslanec v Kanade, ktorý uviedol, že je „zmätený“ jej prejavom, a požiadal o vysvetlenie, či vedie kanadskú ambasádu v Moskve k práci na zmene režimu v krajine.

„Dosť zmätené, keď som od kanadskej ministerky zahraničných vecí Melanie Jolyovej počul, že jej cieľom je ‚zmena režimu‘ v Rusku. Takto dáva pokyny kanadskej ambasáde v Moskve? (…) A mimochodom, akú reakciu by sme očakávali, keby napríklad niekto v Moskve povedal, že cieľom Ruska je „zmena režimu“ v Ottawe?“, povedal.

Pri inej príležitosti tiež zdôraznil popularitu ruskej vlády a povedal:

„Čo Jolyová alebo iní tvorcovia rozhodnutí v Ottawe nechcú uznať, je, že súčasnú ruskú politiku podporuje absolútna väčšina národa“ – cieľom zrejme bolo reagovať na Jolyovej vyhlásenie, že robí „rozdiel medzi režimu a obyvateľov danej krajiny“.

Nie je prekvapujúce, že kanadský štát koná týmto spôsobom. V praxi Kanada funguje oveľa viac ako 51. americký štát než ako nezávislá krajina. Prípad ukazuje, ako sú vzťahy medzi Ruskom a Západom hlboko narušené, blízko bodu, z ktorého niet návratu.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.