Slovanské Noviny

4. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Realita sa podľa Kaliňáka posunula a ak ide opozícia doháňať čas na „trápnych demonštráciách, tak to im renomé nenapraví.“

Tri roky mali podľa jeho názoru zo Slovákov rukojemníkov a robili si z nich posmech, ako z opíc, dezolátov a spodiny, no tento výlet za štátne peniaze sa už skončil a prišla tvrdá realita.

Tri roky mali Slovákov za rukojemníkov

Podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) v diskusnej relácii s opozičnými politikmi hovoril o zlyhaniach Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a o zlyhaniach predchádzajúcich vlád. Zostrih z relácie zverejnil na sociálnych sieťach.

Väzenie za tlačovku

Robert Kaliňák vyčítal predstaviteľom opozície, že všade rozprávajú o troch ukradnutých miliardách ročne. „Tri a pol roka ste vy a ÚŠP mali na to, aby ste tieto veľké korupčné kauzy začali stíhať. Aspoň jednu jedinú, že Smer niečo kradol. Ja som išiel do väzenia za dve tlačové konferencie, kde sme povedali, že pán Kiska je daňový podvodník,“ uviedol.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Minister obrany tiež spomenul prípad, keď počas volebnej kampane bol jeden z lídrov kandidátky Smeru zatknutý, na čo Špecializovaný trestný súd po prvýkrát skonštatoval, že Špeciálna prokuratúra predložila sfalšované dôkazy. „A nebol to LIpšic. To znamená, že to nie je len Lipšic. To už bolo systémové zlyhanie. On nakazil celý ten systém a práve touto politickou objednávkou tesne pred voľbami v prípade Tibora Gašpara sa popravil ÚŠP. A odvtedy je to nenapraviteľný stav,“ zdôraznil.

Podľa Kaliňáka predstavitelia súčasnej opozície už dostali od voličov dvakrát príležitosť. „Minimálne v roku 2010 a 2020. Vy ste nám všetkým ukázali, ako sa to má robiť. A potom nenapočítate do 30. To je takým symbolom,“ poznamenal.

Ďalšia obeť bývalej vládnej koalície

V súvislosti so zmenami v trestnom poriadku minister obrany podotkol, že celý čas bývalú vládnu koalíciu vyzývali na diskusiu. „Poukazovali sme na závažné porušovanie ústavy. Ústavný súd 30-krát rozhodol. Máte dvoch mŕtvych minimálne. Tretí zomrel asi pred troma mesiacmi na následky pobytu v nezákonnej väzbe,“ dodal.

Veľmi kriticky sa Kaliňák vyjadril na adresu exministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS): „Vy dokážete prísť do miestnosti a tváriť sa, že vy ste prvý deň v parlamente, teraz ste vstúpili do politiky a všetko, čo bolo včera, sa vás netýka. Veď ste boli vo vláde. Čo ste nám to v tej vláde neukázali, ako sa to má robiť? Veď vy ste ekonóm. Hovoríte nám o všetkých tých veciach, ako správne hospodáriť. 7 percentný deficit! 11 miliárd v koši! My sme ho mohli zmenšiť, ale museli by sme zarezať ľudí. Nechať ich platiť energie a všetko ostatné.“

Slováci ako rukojemníci

V statuse k videu Robert Kaliňák pripojil aj nasledovný komentár:

„OPOZIČNÍ POLITICI SA TVÁRIA, ŽE TU TRI A POL ROKA VLÁDLI MIMOZEMŠŤANIA

Vždy vyškerený Sulík po trojročnom tripe po boku slabomyseľného Matoviča dokáže smrteľne vážne tvrdiť, že on nič nevie a nič nepočul. Nedoniesli sa mu do uší žiadne informácie o ľuďoch zomierajúcich v nezákonnej väzbe.

Opozičníci tiež nikdy nepočuli o výčinoch sadistických bonvivánov z NAKA, ktorí oslňujú liberálne publikum svojou eleganciou gestapákov. Politici vtedajšej vládnucej elity totiž čítali nesprávne noviny svojich oligarchov a pozerali iba na promo v spriatelených televíziách, ktoré sa tvárilo ako spravodajstvo.

Realita sa medzitým posunula a ak teraz chcú doháňať čas na trápnych demonštráciách, tak to im renomé nenapraví. Tri roky mali z ľudí na Slovensku svojich rukojemníkov a robili si z nich posmech, ako z opíc, dezolátov a spodiny. Tento výlet za štátne peniaze sa však už skončil a prišla tvrdá realita v podobe záverečného politického účtu.“

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d