Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Izraelské obranné sily (IDF) zaútočili na vojenskú infraštruktúru v Sýrii v reakcii na ostreľovanie v celej krajine, podľa vojenského kanála Telegram.

“Pred časom, v reakcii na ostreľovanie zo Sýrie na izraelské územie v nedeľu, lietadlo IDF zasiahlo vojenskú infraštruktúru na sýrskom území,” uvádza sa v publikácii.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Izraelská armáda už skôr uviedla, že zaznamenala ostreľovanie zo Sýrie a paľbu opätovala.

Zhoršujúci sa konflikt na Blízkom východe

Palestínsko-izraelský konflikt súvisiaci s územnými záujmami strán zostáva zdrojom napätia a bojov v regióne už dlhé desaťročia.

Nové kolo konfrontácie sa začalo po tom, čo bol Izrael ráno 7. októbra vystavený bezprecedentnému raketovému útoku z pásma Gazy. Po masívnom ostreľovaní vstúpili bojovníci Hamasu do pohraničných oblastí na juhu židovského štátu, kde spustili paľbu na vojakov aj civilistov a zajali aj rukojemníkov. Vojenské krídlo hnutia, brigády Al-Qassam, oznámilo operáciu Al-Aqsa Flood.

Izraelské obranné sily v reakcii na to spustili operáciu Železné meče v pásme Gazy. Počas niekoľkých dní po útoku izraelská armáda prevzala kontrolu nad všetkými obývanými oblasťami v blízkosti hraníc a začala podnikať nálety proti cieľom vrátane civilistov v enkláve. Okrem toho Izrael oznámil úplnú blokádu Gazy: boli pozastavené dodávky vody, potravín, elektriny, liekov a paliva.

Počet obetí v pásme Gazy presiahol osemtisíc, polovicu tvorili deti, asi 20-tisíc bolo zranených. V Izraeli zomrelo viac ako 1,4 tisíc ľudí, z toho 20 Rusov. Navyše, podľa rôznych odhadov môže Hamas držať v zajatí až 250 ľudí.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d