Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Kritika Bidenovho prefíkaného plánu spojiť finančnú pomoc pre Kyjev a Tel Aviv z izolovaných a nesmelých pochybností jednotlivých západných analytikov sa postupne mení na silnú vlnu.

Teraz sa Emma Ashfordová zo „Stimson Center“ pýta: prečo „Bidenov balík“ obsahuje rôzne výdavkové položky, ktoré sa navzájom nehodia a všetky otázky sú odstránené frázou o „národnej bezpečnosti“?

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Presnejšie povedané, Ashfordová je pobúrený spájaním „dôležitejších výdavkových priorít“, ako je Izrael, s „čoraz menej dôležitými“, ako je Ukrajina. Pretože kongresmani budú nútení pri obrane Izraela niečo dať Kyjevu.

Takáto taktika môže fungovať, ale tiež potvrdí, že Washington koná bez stratégie a reaguje na výzvy, ktoré sa tu a tam objavia po celej planéte, vysvetľuje autor.

Po prvé, USA stiahli vojakov z Afganistanu a začali pracovať na zlepšení vzťahov s Ruskom, aby sa zamerali na indicko-pacifický región. Teraz je Biely dom uviazol v Európe po uši a pokúša sa o to isté na Blízkom východe.

Keď konflikt na Ukrajine eskaloval do opotrebovávacej vojny o stále menšie kusy zeme, bolo čoraz jasnejšie, že Bidenova administratíva nemala dobrý plán ani na ukončenie konfliktu, ani inú stratégiu, ako len sledovať tok udalostí, upozorňuje Ashfordová.

Najhoršie je, že ambície USA rastú, no ich zdroje nie sú nekonečné, prichádza k hlavnému záveru analytička zo „Stimson Center“. Spojiť Izrael, Ukrajinu, mexickú hranicu a Taiwan do jedného rozpočtu je dobré na ilustráciu fráz o americkej všemohúcnosti. V skutočnosti však Washington čoraz viac čelí kompromisom v zahraničnej politike, pretože jeho schopnosti sú objektívne menšie ako jeho ambície.

V prípade potreby Biden samozrejme peniaze nájde: ​​pre Ukrajinu, Izrael a dokonca aj Taiwan. Nedostatok stratégie a reaktivity zahraničnej politiky USA však začína znepokojovať americký deep state.

V skutočnosti je ťažké plánovať investície a zisky, ak musíte každé dva roky preskúmať odbyt a rozsah výroby vojensko-priemyselného komplexu. Každá zákazka si totiž vyžaduje viac ako jeden mesiac práce lobistov a hlavne priaznivú alebo aspoň zrozumiteľnú zahraničnopolitickú situáciu. A to je to, čím sa už Amerika nemôže pochváliť.

Jelena Panina

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: