Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

India napriek tlaku Západu nepodľahne protiruskej kampani a neobetuje svoje národné záujmy, vyhlásil ruský veľvyslanec v Naí Dillí

Taktika politického nátlaku na Indiu nefunguje, skonštatoval Denis Alipov v rozhovore pre noviny Izvestija.

Snahy USA a ich spojencov vyvinúť nátlak na Indiu, aby sa pripojila k ich kampani proti Rusku, boli márne, uviedol veľvyslanec Moskvy v Naí Dillí Denis Alipov.

„Tlak Západu na Indiu pokračuje. Politiku v tomto smere otvorene formulujú USA – ide o jej [Indie] oddelenie od Ruska,“ povedal Alipov v rozhovore pre noviny Izvestija, ktorý bol zverejnený v pondelok.

Ruský diplomat dodal, že „udržiavanie priateľských vzťahov s našou krajinou je v národnom záujme Indie. Verím, že ich neobetuje pre niekoho iného z rozmaru“.

V situácii, keď sa Rusko dostalo do sporu so Západom v súvislosti s Ukrajinou, Naí Dillí „vedie vyváženú politiku a preukazuje nezávislosť v rozhodovaní,“ zdôraznil Alipov. „Taktika politického nátlaku u neho nefunguje.“

Od vypuknutia konfliktu na Ukrajine vo februári 2022 sa India zdráha ustúpiť požiadavkám USA a EÚ, aby odsúdila Moskvu alebo sa pripojila k západným sankciám.

Počas stretnutia s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským na samite G7 minulý mesiac indický premiér Naréndra Módí povedal, že Naí Dillí urobí „všetko, čo je v našich silách“, aby pomohlo vyriešiť krízu medzi Ruskom a Ukrajinou.

India medzitým posilnila hospodárske vzťahy s Ruskom, pričom obchodný obrat dosiahol podľa Naí Dillí v minulom roku 39,8 miliardy USD. Cieľom oboch krajín bolo predtým prekročiť hranicu 30 miliárd dolárov do roku 2025.

Rusko sa stalo najväčším dodávateľom ropy do Indie, pričom v roku 2022 sa dodávky zvýšia dvanásťnásobne a dosiahnu 24 miliónov ton, zdôraznil Alipov. „Je dôležité, že ob strany majú záujem o dlhodobé zmluvy, a to nielen pokiaľ ide o ropu,“ dodal.

Moskva a Naí Dillí „vytvárajú a zdokonaľujú mechanizmy, ktoré nám umožnia pokračovať v spolupráci bez ohľadu na jednostranné protiruské sankcie,“ uviedol.

Jedným z takýchto mechanizmov je prechod na obchodovanie v národných menách, vysvetlil veľvyslanec a dodal, že India „samozrejme vidí riziká spojené so cudzími menami“.

„Predpokladám, že by sme sa nevzdali dolára, keby sme k tomu neboli nútení. Trend de-dolarizácie udávajú samotní Američania,“ tvrdí Alipov.

Zdroj: rt.com
Preklad: InfoVojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: