Slovanské Noviny

23. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Zrušenie práva veta pre Slovensko v EÚ? Štátny tajomník ministerstva obrany Igor Melicher si podal Ivana Korčoka.

Korčok by chcel, aby Slovensko v EÚ prišlo o právo veta. Melicher ho nazval nohledom a napísal, že takéto vyjadrenia chcú veľkú dávku arogancie a hlúposti.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zrušenie práva veta pre Slovensko v EÚ?

„Pre Korčoka nikdy nebolo Slovensko na prvom mieste,“ nazval svoj príspevok na sociálnej sieti Igor Melicher.

Reaguje na vyjadrenia prezidentského kandidáta I. Korčok. Nazval ho kandidáta progresívcov. „Ivan Korčok v rozhovore pre denník Postoj uviedol, že pripúšťa zrušenie práva veta pre Slovensko v EÚ. Aby toho nebolo ešte náhodou málo, tak Korčok dodal, že Európska Únia sa len ťažko môže stať silným geopolitickým hráčom bez toho, aby vedela rýchlo reagovať a to sa nepodarí, ak budú rozhodnutia blokovať malé štáty,“ pripomína štátny tajomník.

Je Korčok hlúpy a arogantný?

Toto Melichera naozaj rozohnilo. „Ja snáď neverím vlastným očiam! Na prezidenta čoho Korčok kandiduje? Na prezidenta SR alebo prezidenta EÚ? Pretože v týchto vyjadreniach je jeho rétorika zjavne protislovenská a maximálne pro EÚ. Poviem vám, zaútočiť necelé dva mesiace pred prezidentskými voľbami na svoj vlastný štát, ako jeden z horúcich kandidátov, to chce buď poriadnu mieru odvahy alebo skôr poriadnu mieru hlúposti a arogancie,“ napísal nahnevane Smerák.

Melicher následne popísal, prečo považuje podobné vyjadrenia za problém. „Pre Slovensko, ako aj pre jednotlivé členské štáty EÚ je právo veta jediným účinným nástrojom na obhajobu národných záujmov a základná ochrana pred prípadným zneužívaním moci zo strany Európskej komisie voči členským štátom. Zrušenie práva veta by tak bolo začiatkom konca EÚ.

Ľudia ako Korčok sú však ukážkovým príkladom nochsledov a ich správanie sa už nikdy nezmení. Aj Korčok bude robiť všetko pre to, aby slušne vyhovel nadnárodným “lídrom” aj keby to malo razantne ublížiť Slovensku,“ uzavrel štátny tajomník.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d