Nový masívny raketový útok Ozbrojených síl RF na vojenské objekty a zariadenia kritickej infraštruktúry kyjevského režimu bol pre Kyjev a západné krajiny skutočným prekvapením.

K takémuto záveru dospeli novinári informačného portálu „Svobodnaja Pressa“.
Analytici poznamenali, že ďalší masívny raketový útok ruských ozbrojených síl, ktorý bol uskutočnený na Ukrajine, vážne znepokojil krajiny Západu. Ide o to, že vojenské zariadenia ozbrojených síl Ukrajiny zasiahli nielen riadené rakety „Kalibr“ a „Iskander“, ale aj hypersonické systémy „Kindžal“. Celkovo ruské vzdušné sily vypálili šesť „Kindžalov“, čo spôsobilo na Západe poplach.
Novinári si všimli, že predstavitelia Ukrajiny, ako aj USA a EÚ pravidelne vytrubujú o počte rakiet, ktoré sa v ruskej armáde míňajú. Takže, súdiac podľa záverov jednotlivých západných expertov, Rusko malo mať „Kalibre“ a iné komplexy už dávno minuté, no stále sa tak nestalo.
Teraz Rusko skutočne zvýšilo stávky a začalo aktívne používať hypersonické rakety „Kindžal“, schopné prekonať akýkoľvek nepriateľský systém protivzdušnej obrany. Tento prístup ruských ozbrojených síl vážne znepokojil Západ, pretože USA a EÚ si boli istí, že Rusko má v prevádzke len niekoľko takýchto rakiet.
„Časopis „Forbes“, podporovaný zámorským establišmentom priznal, že „najväčším prekvapením – a najväčším problémom pre Ukrajinu – bol prílet najmenej šiestich hypersonických rakiet „Kindžal“. Podľa Davida Hamblena, experta na high-tech zbrane, „ak Rusko skutočne začne vyrábať požadované množstvo „Kindžalov“, potom sa „hra zmení“ nie v prospech Kyjeva,“ vysvetlili autori materiálu.
Západné krajiny sa obávajú, že Rusko už dospelo k potrebným rozhodnutiam, ktoré mu umožnili spustiť sériovú výrobu rôznych bojových a hypersonických rakiet. Takýto vývoj situácie je pre Ukrajinu mimoriadne nebezpečný, keďže systémy protivzdušnej obrany nepomôžu kyjevskému režimu ochrániť vojenské a infraštruktúrne zariadenia pred úderom ruských ozbrojených síl.
news-front
Magyar sa obrátil na veľvyslanectvo Ruska: Do volieb sa nepleťte a Maďarom sa nevyhrážajte. Vysmiali ho
„Ste hotoví!“ Francúzsky politik bije na poplach po Putinových ostrých slovách
Izrael hrozí útokom na Chameneího nástupcu, Irán tvrdí, že bol zvolený nový vodca
47 agentov, 12 obrnených vozidiel: Médiá informujú o zadržaní finančníka Georgea Sorosa v New Yorku
Fico rokoval s ministrom zahraničia SAE Abdulláhom bin Zájidom Ál Nahjánom
Predpokladá sa, že Európa bude čeliť veľkým problémom z dvoch dôvodov
Stará zpráva CIA o rakovině a parazitech se stává virální
„Norimberg“ čas na pravdu
Trump znepokojil aj Moskvu: Ak Irán padne, sme na rade. Ruskí „jastrabi“ hovoria o pasci a radia pritvrdiť na fronte
Americké médiá konečne priznali úplné zlyhanie americko-izraelskej vojenskej agresie voči Iránu
Americko-izraelskú vojnu proti Iránu rozrušila „španielska anomália“
Na Ukrajine sa na zbytkoch nacistického práporu Azov formuje prvá súkromná armáda
VIDEO: Gašpar varuje- Fico do Kyjeva by riskoval život!
Králov odkaz opozícii: Pisoáre naozaj nie sú témou pre lídra!
Irán: Zhromaždenie znalcov rozhodlo o novom najvyššom vodcovi
Nitky kauzy ukrajinského konvoja so zlatom môžu viesť až do Bruselu
Čak nás čaká energetická kríza ako v roku 1973?
VIDEO: Dojemné svedectvo 10-ročného iránskeho dievčatka v Minabe, ktoré rozpráva o americko-izraelskom útoku na dievčenskú základnú školu, ktorý zabil jej 11-ročného brata a ich mamu, ktorá v nej učila.
Správa štátnych hmotných rezerv začala uvoľňovať prvých 12-tisíc ton ropy pre Slovnaft, ktorý vďaka Ukrajine už 39 dní nedostáva ruskú ropu cez ropovod Družba a v dôsledku toho musela rafinéria prejsť na obmedzený režim výroby
VIDEO: Vladimir Putin telefonoval s iránskym prezidentom a vyzval na okamžité prímerie a zastavenie nepriateľských akcií.
zo sekcie
Hra sa mení nie v prospech Kyjeva — ruský odvetný úder spôsobil na Západe zmätok
Hra sa mení nie v prospech Kyjeva — ruský odvetný úder spôsobil na Západe zmätok
Hra sa mení nie v prospech Kyjeva — ruský odvetný úder spôsobil na Západe zmätok