Pokračujeme v miniseriáli o súčasnom zloduchovi a človeku, ktorého mnohí považujú za diabla. Ponúkame druhú časť analytického článku ruskej analytičky Jeleny Karajevovej „George Soros vyhlásil vojnu: ako bude rozosievať chaos“ zverejnenom na portáli ruskej informačnej agentúry RIA-Novosti.

V prvej časti poukázala na to, že organizácia Open Society Justice, ktorá žije z peňazí Georgea Sorosa, a ďalšie podobné spolky ako Amnesty International, sa na Štátnu radu Francúzska obrátili so žalobou na konanie polície a žandárstva, ktoré sa, podľa žalobcov, riadia predovšetkým rasovými predsudkami, pretože preverujú doklady vždy iba u „osôb inej identity a inej farby pleti ako bielej“.
Aj keď všetka kriminálna štatistika, ktorá poukazuje na etnicitu, je vo Francúzsku zakázaná, to, že s drogami obchodujú, skladujú, dopravujú a prevážajú ich a majú z toho zisk výlučne ľudia, ktorí žijú v getách, nie je pre nikoho tajomstvo. Dokonca pre obyvateľov get všetko, čo súvisí s obratom drog, tvorí značnú časť ich príjmov. Treba pripomenúť, že títo ľudia navyše dostávajú ešte aj mnohopočetné a štedré prídavky na všetko, čo sa len dá: od platby za ubytovanie po prostriedky na existenciu (približne 400 eur) a na nákup školských potrieb na každé dieťa.
Obyvatelia týchto provincií nechcú, aby sa tento finančný tok zastavil – ani ten, ktorý tečie z rozpočtu, ani ten, ktorý pramení z vreciek narkomanov, ba ani ten, ktorý rodiny získavajú za prepravu a skladovanie zakázaných látok (a do „transferu“ je často zatiahnutých hneď niekoľko členov rodiny).
Pre policajtov a žandárov, ktorí majú zviazané ruky nielen legislatívnymi dokumentmi, ale aj strachom, že ich obvinia z „neproporčného použitia sily a rasizmu“, možnosť preverovania dokladov zostáva takmer jediným spôsobom nielen čeliť hrozbe (s týmto cieľom by bolo treba sprísniť legislatívu, ale toto úrady neurobia, pretože potrebujú aj hlasy voličov, ktorí žijú v týchto getách), ale urobiť aspoň to, aby drogové cunami nezachvátilo celú spoločnosť a nezatiahlo do toho aj neplnoletých.https://www.youtube.com/embed/?controls=0&showinfo=0&fullscreen=0&iv_load_policy=1&fs=0&rel=0&wmode=opaque&modestbranding=1&enablejsapi=1&origin=https%3A%2F%2Fwww.slovenskaiskra.sk&widgetid=100:00RTSymbol of protest? Hungary launches $20mn anti-migrant campaign featuring Soros
(Video: RT/youtube.com)
Nie je tajomstvo, že v súčasnosti policajti a žandári kontrolujú doklady aj v okolí vzdelávacích zariadení a robia to tam častejšie ako kdekoľvek inde. Najmä v okolí zariadení, ktoré sa nachádzajú na teritóriu etnických get. Ale právnici Sorosa reprezentovaní spoločnosťou Open Society Justice, Amnesty International a ďalšími „nekomerčnými“ organizáciami chcú, aby Francúzsko zbavilo policajtov a žandárov už aj tejto, takmer poslednej, ktorá im zostala, oprávnenej možnosti.
Prečo filantrop, ktorý žije v Amerike a je obklopený bohatstvom, blahobytom, stabilitou – všetkým tým, čo mu dáva jeho miliardový majetok, kapitál a jeho vek, zaujíma sa o to, čo sa odohráva v ďalekej Európe, a o to, čo je od neho v sociálnom zmysle vzdialené na sto honov? Na túto otázku sa nám bude ľahšie odpovedať, ak budeme vedieť, že hlavnou vášňou burzového špekulanta, ktorý bude mať 91 rokov, je rozosievanie chaosu, pretože práve chaos mu poskytuje možnosť, aby zarábal svoje miliardy v priebehu iba niekoľkých hodín.
Tak to bolo počas „čierneho utorka“ v roku 1992, keď brokeri jeho spoločnosti Quantum fund najprv kúpili britskú libru a potom, ako im kázal ich pán, súčasne znehodnotili valutu Spojeného kráľovstva a takto donútili Banku Anglicka, aby ju devalvovala. Straty pre britské hospodárstvo, podľa rôznych odhadov, dosiahli niekoľko desiatok miliárd libier. Ale samotný Soros – personálne a osobne – zbohatol o pol druha miliardy dolárov.
Podobnú kombináciu burzový špekulant chcel uskutočniť aj v Rusku. Prišiel do Ruska v roku 1995 a v kufri priviezol svoju filantropskú nekomerčnú organizáciu „Otvorená spoločnosť“. Štedré (v tých časoch) granty pre vedcov a univerzitných profesorov (prirodzene, nešlo o milióny, stovky, ba ani o desiatky tisíc dolárov, ale iba o niekoľko stoviek dolárov), ktoré on údajne štedrou rukou rozdával na všetky strany.
Slovenskaiskra.sk

Generácia bez koreňov
Budúcnosť patrí malým komunitám
Slovenské národné divadlo včera opäť ukázalo, akú silu má skutočné umenie
BOOOOM: „BlackRock“ práve zabránil investorom vybrať si vlastné peniaze.
Rusko presmeruje dodávky plynu do EÚ na iné trhy
EK priznala, že pozná skutočný dôvod odstavenia Družby
Americkej armáde dochádza munícia na diaľkové ovládanie a na kompenzáciu kopíruje iránske drony
Microsoft je podozrivo ticho. Irán dnes zbombardoval dátové centrá v Perzskom zálive
VIDEO: Iracká Victoria horí po iránskom raketovom útoku. Americké základne v Perzskom zálive sa stávajú nepoužiteľnými
Šokujúce zverejnenie FBI: Trump obvinený zo sexuálneho napadnutia!
Prečo vás neustále sťažovanie sa a vyplakávanie iných ľudí robí hlúpymi?
Trump: Kuba „čoskoro padne“
Ukrajinský analytik hrozí Maďarsku: Zbalíme všetkých mužov v Maďarsku
V Európe sa nenápadne sformoval ďalší totalitný štát
Šokujúci zásah v Maďarsku: Sedem Ukrajincov a bývalý generál zadržaní s miliónmi a zlatom!
Danko Ficovi: Prázdne gestá Orbánovi nepomôžu, treba začať konať
Gyimesi po slovách Zelenského: Tu vidíte európske hodnoty v praxi. Kradnú, vyhrážajú sa, zabíjajú
Zelenského nový spôsob ako zničiť budúcnosť Ukrajiny
Ďalší útok na Tel Aviv: Iránu nedochádzajú rakety, zatiaľ míňa staršie modely
Iránske rakety zasiahli mrakodrap, kam sa presunuli dôstojníci 5. flotily amerického námorníctva
zo sekcie
George Soros vyhlásil vojnu: ako bude rozosievať chaos (2)
George Soros vyhlásil vojnu: ako bude rozosievať chaos (2)
George Soros vyhlásil vojnu: ako bude rozosievať chaos (2)