Slovanské Noviny

20. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nemecký Frankfurter Allgemeine Zeitung uvádza, že Peking a Moskva chcú rozšíriť BRICS o štyri ďalšie krajiny.

Nemecké noviny informovali, že Rusko a Čína sa snažia urobiť z BRICS, konzorcia piatich rozvíjajúcich sa krajín, protiváhu voči Západom ovládanej Skupine siedmich. Peking a Moskva chcú rozšíriť troch zostávajúcich členov skupiny, Južnú Afriku, Indiu a Brazíliu.

Frankfurter Allgemeine Zeitung v správe tvrdil, že od začiatku ruskej ofenzívy proti Ukrajine a uvalenia rozsiahlych západných sankcií sa Moskva snaží posilniť a rozšíriť svoje spojenectvá s národmi v Ázii, Afrike a Latinskej Amerike.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Po rozpustení G8 Kremeľ údajne podporil myšlienku, že BRICS sa v priebehu rokov stane alternatívou ku G7 (predtým G8). Nemecké médiá uvádzajú, že tieto snahy Kremeľ zdvojnásobil.

Maria Zacharova (hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí) oznámila, že Argentína a Irán sa uchádzajú o vstup do aliancie. Na svojom telegramovom kanáli diplomatka poznamenala, že sa to stalo, „keď Biely dom premýšľal o tom, čo zakázať, odpojiť alebo pokaziť na celom svete.

Už skôr predstavitelia v Teheráne a Buenos Aires potvrdili ochotu svojich krajín stať sa plnohodnotnými členmi.

Ruský senátor Aleksej Puškov, ktorý predtým pôsobil ako šéf zahraničného výboru v Štátnej dume, tiež komentoval na Telegrame, že

hoci to BRICS nedeklaruje, môže sa stať alternatívou a dokonca protiváhou G7 v budúcnosti, pretože spája popredné krajiny nezápadného sveta

Puškov označil ponuky Iránu a Argentíny za „prelom, pretože to nielenže podkopáva snahy Západu o izoláciu Ruska, ale tiež značne rozširuje vrcholnú ekonomicko-politickú organizáciu nezápadného sveta“.

Medzitým experti citovaní ruskou tlačovou agentúrou RIA Novosti tvrdili, že v budúcnosti by sa k BRICS mohlo pripojiť ďalších desať krajín vrátane Mexika, Turecka a Saudskej Arábie.

Frankfurter Allgemeine Zeitung tvrdí, že Čína, ďalší zakladajúci člen BRICS, chce, aby klub rástol. Peking chce do klubu začleniť Egypt a Indonéziu. V článku sa uvádza, že Čína, podobne ako Rusko, považuje väčší BRICS za možnú alternatívu k Západom ovládanej G7.

Čínsky prezident Si Ťin-pching s ohľadom na tento cieľ preložil virtuálny summit skupiny zo 4. júla na 23. júna. Peking chcel stretnutie usporiadať pred summitom G7 v Bavorsku a summitom NATO v júni v Madride.

Správa naznačuje, že Čína pozvala na summit BRICS aj 13 hosťujúcich krajín, aby demonštrovala rastúci globálny vplyv skupiny, vrátane Fidži, Alžírska a Kambodže.

Prezident Si Ťin-pching vo svojom prejave opísal BRICS ako protiprojekt a „veľkú rodinu“, na rozdiel od aliancií vedených USA, ktoré označil za „hegemonické, malé kruhy“.

Pôvodným zdrojom článku je massnews 

Zdroj:massnews.com/sksprávy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d