Slovanské Noviny

5. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Zástupca amerického Frontier Fund povedal, že „kinetická udalosť“ v Tichomorí by bola veľmi dobrá pre jeho konečný výsledok

Vojna medzi Čínou a Taiwanom bude mimoriadne dobrá pre podnikanie amerického Frontier Fund, technologickej investičnej organizácie, ktorej spoluzakladateľ a generálny riaditeľ sedí v rade pre zahraničnú politiku ministerstva zahraničných vecí a v poradnom výbore pre spravodajstvo prezidenta Joea Bidena, podľa záznamu z podujatia z 1. februára.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Tieto poznámky sa objavili na technickom finančnom sympóziu, ktoré sa konalo v manhattanských kanceláriách Silicon Valley Bank. Podľa účastníka Jacka Poulsona , vedúceho dozornej skupiny Tech Inquiry, sa na podujatí zúčastnil namiesto Jordana Blasheka, prezidenta a prevádzkového riaditeľa amerického Frontier Fund , jednotlivec, ktorý sa identifikoval ako „Tom“ .

Po panelovej diskusii „Tom“ hovoril s hŕstkou ďalších účastníkov a hovoril o investíciách AFF do takzvaných škrtiacich bodov: sektorov, ktorých hodnota počas nestabilnej geopolitickej krízy prudko vzrastie, ako sú počítačové čipy alebo nerasty vzácnych zemín. Podľa zvuku zverejneného Poulsonom sa ukazuje, že vojna v Pacifiku by bola pre AFF obrovská.

Ak dôjde k situácii medzi Čínou a Taiwanom, niektoré z našich investícií sa 10-násobne zvýšia, napríklad cez noc

povedala osoba identifikovaná ako „Tom“.

„Takže nechcem zdieľať meno, ale jeden príklad, ktorý som uviedol, bol kritickým komponentom, ktorý… celková trhová hodnota je 200 miliónov dolárov, ale je to kritická zložka pre trhovú kapitalizáciu 50 miliárd dolárov. To je ako škrtiaci bod, správne. Ak sa teda vyrába napríklad len v Číne a v Tichomorí sa koná kinetická udalosť, cez noc by to bolo 10x, o tom niet pochýb. Existuje niekoľko takýchto rôznych vecí.“

AFF určite nie je jediným rizikovým fondom, ktorý by zaznamenal stratosférické výnosy v celom svojom portfóliu v prípade destabilizačnej globálnej krízy, akou je „kinetická udalosť v Pacifiku“ – teda vojna. Na rozdiel od väčšiny ostatných investičných firiem je však AFF úzko spätá s hornými vrstvami americkej moci, s tými ľuďmi, ktorí by na takúto vojnu mohli reagovať.

Gilman Louie, spoluzakladateľ a súčasný generálny riaditeľ AFF, slúži ako predseda Národnej spravodajskej univerzity, radí Bidenovi prostredníctvom svojho poradného zboru pre spravodajské služby

a v roku 2022 ho vymenoval do Rady pre zahraničnú politiku ministerstva zahraničných vecí minister zahraničných vecí Antony Blinken. Louie predtým prevádzkoval In-Q-Tel , odnož rizikového kapitálu CIA . Inými slovami,

AFF masívne profituje z geopolitickej krízy, zatiaľ čo jej generálny riaditeľ radí Bidenovej administratíve o geopolitických krízach. 

(Americký fond Frontier Fund neodpovedal na žiadosť o komentár.)

AFF bola založená v roku 2021, podľa jej webovej stránky, s cieľom „budovať spoločnosti, platformy a schopnosti, ktoré budú generovať návratnosť investorov raz za generáciu a zároveň zabezpečiť dlhodobú ekonomickú konkurencieschopnosť pre USA a ich spojencov“.

Minulý rok New York Times informovali, že techno-nacionalistický fond sa stretol s americkými zákonodarcami a požiadal o injekciu vo výške 1 miliardy dolárov . AFF v súčasnosti vedie Quad Investor Network, Bielym domom sponzorovanú alianciu investorov z takzvaného Quad: geopolitického bloku zameraného na boj proti čínskej hegemónii, ktorú tvoria USA, Austrália, India a Japonsko.

Fond má tiež úzke väzby na niektorých najhlasnejších a najvplyvnejších čínskych jastrabov amerického súkromného sektora.

AFF bola založená minulý rok s podporou bývalého generálneho riaditeľa Google Erica Schmidta, ktorého blízkosť Bidenovej vláde priťahuje čoraz väčšiu pozornosť a skepticizmus , a investora Petra Thiela . Thiel a Schmidt, ktorých obchodné záujmy v oblasti národnej bezpečnosti a obrany nesmierne profitujú z vojny v Tichomorí, obaja obhajovali nepriateľskejší národný postoj voči Číne .

Schmidt je obzvlášť oddaný čínskemu alarmizmu, keďže veľkú časť svojej doterajšej kariéry po Google strávil bubnovaním proti-čínskeho napätia; najprv v Národnej bezpečnostnej komisii pre umelú inteligenciu , ktorej predsedal, a dnes prostredníctvom svojho nového think tanku Special Competitive Studies Project , ktorý Čínu pravidelne vykresľuje ako priamu hrozbu pre USA.

Vlastné kontakty AFF so Schmidtom sú hlboké : Louie, generálny riaditeľ, pracoval po boku Schmidta v Národnej bezpečnostnej komisii pre umelú inteligenciu, zatiaľ čo Balshek, COO fondu, bol predtým výkonným riaditeľom Schmidtovho filantropického fondu.

Sam Biddle

O autorovi: Sam Biddle je reportér, ktorý sa zameriava na zneužívanie a zneužívanie moci v technológiách. Počas práce v spoločnostiach Gizmodo a Gawker sa venoval príbehom od rozsiahlych porušení podnikových údajov a hackerov celebrít až po modely webových kamier s obchodovaním a súkromie na Facebooku. Ako redaktor časopisu Valleywag poskytol kritický, nepriateľský pohľad na startupovú ekonomiku a kultúru Silicon Valley. Jeho práca sa objavila aj v GQ, Vice a The Awl.

Pôvodný zdroj tohto článku je The Intercept

globalresearch/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.